Sam Wilson aj Bucky Barnes sa vďaka víťazstvu Avengerov vrátili medzi živých, ich život však ani zďaleka nie je ideálny. Sam zisťuje, že jeho neprítomnosť znamenala pre rodinný podnik katastrofu. Okrem toho ho ťaží bremeno, ako naložiť s odkazom Steva Rogersa. Buckyho zatiaľ sužujú výčitky svedomia za to, čo urobil ako Winter Soldier. Je rozhodnutý odčiniť všetko zlo, ktoré napáchal. Zisťuje, že i keď mu iní možno odpustili, odpustiť sebe samému môže byť oveľa ťažšie... (ČSFD)

SpaceOdyseus

Ale teda. Takovou porci debilnich klise jsme dlouho nedostali. Zacina to ok akci (na tv budget) se skvelym GSP. Ale co nasleduje me teda nezasahlo. Falcon se segrou bojuji se zlou bankou? To jsem jeste nikdy nevidel! Bucky chodi k psychologovi a snazi se pred sebou dokazat, ze ma dobre srdce? Na celuloidovem pasku to vidim poprve! Nuda. ()

Mitin

Nic novýho, těžce v průměru. Marvel hraje na kvantitu a odráží se to tak na kvalitě. Každá postava v MCU nyní dostane svůj seriál/film! Jupí! Tonda navíc hraje všechny postavy na jedno brdo a už je vážně nuda se na to koukat. Pro fanoušky MCU je nepochybně radost vidět víc postav ve vícero seriálech a filmech, ale samo o sobě je to tuctová záležitost. ()

Milano33

Dosť solídny úvod do príbehu. Marvel samozrejme v tomto prípade vsadil na istotu a narozdiel od seriálu WandaVision, nenájdeme tú takú komplexnosť príbehu, ani mystično a už vôbec nie vôľu experimentovať. TFATWS je v podstate iba jednoduchým špionážnym thrillerom, ktorý nedosahuje na nastolenú latku seriálom WandaVision. Na úvod sme boli naplno vtiahnutí do strhujúcej akčnej sekvencie, ktorá síce vyzerala dobre na pohľad, avšak niektoré pasáže boli miestami až príliš zdĺhavé. Ide skrátka o typický akčný blockbuster, ktorý sa drží klasických šablón a zabehnutých koľají. Najviac ma rozhodne bavilo nahliadnutie do Buckyho psychiky, čo zohrá určite ešte významnú úlohu. Bucky sa tiež musí vysporiadať so svojou temnou minulosťou, s čím prichádza aj ľútosť a asi prvý citeľnejší emocionálny presah. ()

Lenka.Vilka

První díl mě nijak zvlášť nechytil, nebudu lhát. Na to, co se v něm naznačilo, bylo to takové...zvláštní. Možná kvůli rozděleným linkám. Ano, naznačení pěti let, ale hned konec. Prostě nuda. Asi to je tím, že akce byla pouze na straně Falcona a já se nikdy netajila tím, že ho jako postavu nijak extra nemusím. Možná kdyby se první díl nějak rozmělnil dál do děje :/ ()

tomik99

Asi až po zhlédnutí jsem si uvědomil, jak moc jsou Falcon a Winter Soldier zajímavé postavy. Bucky má fakt komplikovanou minulost, je bez rodiny, všude kam se podívá, samý šrám a pronásledují ho jeho ohavné činy. I Sam je zajímavý... První akční scéna byla parádní. Sice pak už to bylo pomalejší, ale nevadilo mi to. Já si to užil. ()

• Skupina je v této epizodě označovaná jako Flag Smashers. Jedná se o odkaz na superzáporáckého fanatika Karla Morgenthaua (Flag-Smashera), který se pokouší vytvořit vládu jednoho světa násilnými útoky na symboly nacionalismu. Poprvé se objevil v sešitě „Captain America #312“. V komiksu vede protinacionalistickou teroristickou organizaci s názvem ULTIMATUM (The Underground Liberated Totally Integrated Mobile Army to Unite Mankind). (Kubaaa97)