Sťahujeme piano

• USA The Music Box
Krátkometrážny / Komédia
USA, 1932, 30 min

Doručovatelia Laurel a Hardy majú dopraviť nový klavír do domu na vrchu kopca. K domu však vedie vysoké rovné schodisko. (Turiec)

josieaddms

Skvělé. Tohle je jeden z těch neslavnějších L&H počinů. Někdo by to mohl srovnávat s Patem a Matem, ale tohle má úplně jinou mentalitu. Každopádně, určitě je dobré si od těchto dvou chlapíků nikdy nenechat udělat žádnou práci, protože je pak v ohrožení celé vaše okolí. Smála jsem se, tentokrát opravdu hodně. Nejlepší byla jedna z posledních scén kdy už uklízeli po krabici ve které bylo piano, a nejen že jim to vůbec nešlo, ale ještě u toho naprosto neodolatelně stepovali. Tu scénu jsem si pustila dvakrát. Je skvělý, že to nejsou jenom takoví dva pitomci co umí pouze padat ze střechy a házet na sebe cihly, ale že to jsou talentovaní magoři kteří mají každý svůj gag velmi dobře promyšlený. Opravdu dobrá zábava. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /něco nezaujalo - scéna s policajtem nebo tím Profesorem Cholerikem - What, walk around?! Me, Professor Theodore Von Schwarzenhoffen, M.D., A.D., D.D.S., F.L.D..../, + /některé vtipy ale naopak potěšily - urvaný zvonek třeba a nejen to/, hodnocení - lepší než Chickens Come Home, zasmál jsem se rozhodně víckrát, ale zázračné také ne ()

sator

Slavné schody, které jsou ústředním bodem grotesky, stále existují v okrese Silver Lake v Los Angeles, poblíž parku Laurela a Hardyho . Schodiště je veřejným schodištěm, které spojuje ulici Vendome  s Descanso Drive a nachází se na severní ulici Vendome 923-925 poblíž křižovatky Del Monte Drive. Do jednoho ze spodních schodů byla umístěna pamětní deska. ()

Sandiego

Dokonalá ukázka toho, že i několik let po nástupu zvuku mohla vzniknout groteska se všemi náležitostmi a navíc velmi originálně a vtipně implantující i zvukovou stopu. Laurel a Hardy se stávají oběťmi jednoduché situace, která se zničujícím magnetismem přitahuje smršť problémů, vrcholících jak jinak než totální destrukcí. Music Box je ryzím dokladem toho, že i v pozdější fázi jejich tvorby se rozhodně nedalo mluvit o jakémkoli krácení dechu, naopak, tento oscarový kraťas je po všech stránkách vyzrálým dílem v němž vše funguje jako v dokonalém soustrojí. ()

• Slavné schody, které jsou ústředním bodem grotesky, stále existují ve čtvrti Silver Lake v Los Angeles, poblíž parku Laurela a Hardyho. Schodiště je veřejným schodištěm, které spojuje ulici Vendome s Descanso Drive a nachází se na severní ulici Vendome 923-925, poblíž křižovatky Del Monte Drive. Do jednoho ze spodních schodů byla umístěna pamětní deska. (sator)