Samovražda alebo vražda? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí odhaliť vraha mladého nádejného maliara, ktorý zomrel za podozrivých okolností. Jeho smrť pravdepodobne súvisí s krádežou vzácneho obrazu P.P. Rubensa z Moravskej galérie v Brne. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), však dôjde k ďalšej vražde. Prípad zasiahne aj do osobného života Karin, ktorej harmonický rodinný život rozdrví krutá rana osudu. (TV JOJ)

yarca

Těšila jsem se na něco jako "Případy prvního oddělení". No, dočkala jsem se akorát přehnaně vyfabulované wannabe kriminálky... A pokud někdo očekává, že budu achat a ochat, že hlavní zloun byl potrestán, tak pardon, ale nebudu... Jedna hvězda je pro Jiřího Dvořáka, protože ten bude vyzařovat mužné charisma, i kdyby hrál Elsu ve "Frozen". A druhá je pro Arnošta Goldflama, protože je to kouzelný stařeček. Jitka Čvančarová je krásná baba, ale do téhle role se hrubě nehodí. Takže žádná další hvězda nebude. Ale šanci jim dám i příští týden. Třeba překvapí. ()

chrispe

Nalákalo mě Brno (kterýho tam bylo po málu) a vlastně i paní Čvančarová, i když mám pocit, že už je jí nějak hodně. No a co k tomu říct... už u toho intra, který jako by vypadlo z časů tak deset let zpátky, jsem začala být rozpačitá a vlastně mě ta rozpačitost neopustila do konce. Vyšetřovací parta je nevýrazná a to i přes charisma pana Dvořáka, které pro mě má. Případ celkem nudný, rozhodně neudržel mou pozornost. S tím bráchou jsem to nepochopila doteď, co to mělo být... předpokládám, že se ta linka bude prolínat dalšími díly. Bohužel se to v mých očích nijak neodlišuje od stejných projektů, kterých je přehršel a neumí to ani přenést specifickou atmosféru místa. Škoda. ()

Marze

Dialogy jsou celkem prázdné a zápletka průhledná. Netradiční je hudba od skotského skladatele. Je třeba ocenit, že natáčecí tým fungoval do poslední chvíle před Čínským morem a jako první pokračovali po uvolnění. Vynikající pohyblivá kamera dramatizuje i banální scény. V tomto díle se moc vyšetřovatelského dílu neukázalo. ()

troufalka

Další z průměrných detektivek, které se vyrábějí jako na běžícím pásu. Dříve bylo dobrým zvykem, že na scénáři pracovalo víc lidí. Někdo dodal námět, ten se rozpracoval a někdo jiný třeba napsal dialogy. Právě na dialozích Hlava Medúzy troskotá. Označení Smrťák pro pro policejního patologa může být vtipné, pokud ho ovšem vzápětí nepoužijete jako oslovení. Policajtům nevěřím, že jsou to policajti, galeristům, že jsou to galeristé, jenom tomu Brnu věřím, že je to Brno. Poslední dobou se mi zdá, že filmový tvůrci počítají s méně inteligentními diváky, kterým musí všechno naservírovat pěkně polopatě, aby to i přiblbý divák pochopil ... ()

velkyvezir

Těší mne, že tentokrát se sáhlo více po brněnských hercích či absolventech JAMU, když už se to odehrává v Brně. Ale ta obecná čeština to zase zkazí. Mimochodem, co má Isteník s tím hlasem? A co kurva ten konec? Takový mafián a osobně jde konat pomstu? Bože, ještě že jsem si koupil Případy 1. oddělení, to mi spraví chuť. ()

• „Pokud jde o toho kaskadéra, kterého jsem mlátil na záchodě, tak toho jsem hrozně litoval, protože nám furt nechtělo zrcadlo, do kterého jsem mu narážel hlavou, rupnout. Ani nevím, kolikrát jsem mu tou hlavou mlátil, musela se měnit tři zrcadla, než to bylo to pravé. Pak mu asi dost zvonilo v hlavě,“ prohlásil Karel Heřmánek ml. (Duoscop)
  • Premiéru první epizody sledovalo téměř 1,7 milionu diváků starších 15 let. (rublik05)