Správna Susan

• Česko Správná Susan (viac)
USA, (1996–2000), 35 h 39 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Frank Raymond

Hudba:

Ed Alton

Brooke Shields, Nestor Carbonell, Kathy Griffin, Barbara Barrie, Judd Nelson, David Strickland, Andrea Bendewald, Sherri Shepherd, Currie Graham, Eric Idle (viac)

Susan je zaměstnaná v sanfranciském magazínu The Gate. Její hlavní povahový rys je, že se neustále o někoho stará. Nicméně, když si uvědomí, že si s bohatým snoubencem Kipem nejsou souzeni, a že život je víc než jen být známý jako "ta od Kipa Richmondse", náhle ho u oltáře opustí.... a teď je z ní najednou JEN Susan. Susanin šéf je Jack Richmonds - rebelující bratr jejího bývalého snoubence - zadá jí napsat článek o tom, jaké to je být opět single. V redakci pracuje také fotograf Luis Rivera, hudební kritik Todd Stites, kritička restaurací Vicki Groenerová a později se k nim připojí i investigativní novinářka a Susanina odvěká nepřítelkyně Maddy Piperová. Jako pilíř, neochvějně dodávající Susan sílu a kuráž, se v seriálu objevuje i její babička Nana. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Zostarnutá, kolosálna megera z "Modrej lagúny", Brookie Shieldsová, a tá banda tajtrlíkov okolo nej sa mi nikdy nepozdávali. Nesympatické postavy a kopec nudy. Pri sledovaní seriálu "Správna Susan" som sa nedokázal pobaviť. Nie som žiadny zaritý odporca amerických sitkomov. Niektoré si naozaj veľmi rád občas pozriem. No v tomto konkrétnom prípade som tomu absolute neprišiel na chuť. * ()

buldock

Pro mou osobu neotřelá a pohodová zábava (mám pro tento sitcom slabost) , kterou řadím mezi nejoblíbenější v daném žánru! Ovšem faktem je , že sitcom se pořádně rozjel až ve své druhé polovině po výměně některých nevýrazných postav. A ještě musím připomenout výborný český dabing , který tento sitcom dotváří ve fungující celek. 85% ()

Margerie

Český název se tedy moc nepovedl, vůbec o seriálu nevypovídá. Já jsem se ale královsky bavila, nechápu zdejší nízké hodnocení. Suddenly Susan má všechno, co by povedený sitcom měl mít - příjemné a zároveň střelené postavy, vnitřní příběh propojující jednotlivé díly a vtipné scény a dialogy, které jsou opravdu inteligentní. A oceňuji to, jak se tvůrci vyrovnali se ztrátou jedné z hlavních postav, klobouk dolů. Seriál příjemně graduje a myslím, že s každou další sérií je na tom líp a líp. Proto také 75%. ()

Lacike

Jeden z mojich obľúbených sitcomov. Kráska Brooke Shields tu dokázala, že vie byť aj vtipná. Jej romantickej línii so sympaťákom z osemdesiatok, ktorý si tu strihol jednu z mála kvalitných úloh v jeho neskoršej kariére Juddom Nelsonom, som držal palce. Škoda, že sa nikdy poriadne nenaplnila. Kathy Griffin ako Vicki tu bola roztomilo protivná. Neskôr sa jej hrany obrúsili a v úlohe mrchy, ktorú by ste od nenávisti najradšej ošukali, ju nahradila blondínka Andrea Bendewald. Stará Nana udeľovala Susan trefné rady. Najviac ma ale bavila kamarátska dvojka: zvodca Luis a geek Todd. Todd v podaní fakt vtipného Davida Stricklanda sa stal pre seriál osudným. Na konci tretej série spáchal herec samovraždu, čo rozhodilo aj ostatných hercov a niektorí z nich zo seriálu odišli. Prvé tri série sú špičkové minimálne za 8/10, ale tá štvrtá ma natoľko nebavila, že ani raz z dvoch pokusov som ju nedopozeral a po pár dieloch som to vzdal. Nové postavy mi vôbec nepripadali vtipné a neviem, či odišli aj pôvodní scenáristi, ale ani tie staré postavy už neboli ani zďaleka tak vtipné. Takže u mňa je za 1/10. Veľká škoda, že tak skvelý seriál dopadol tak smutne. Pochvalu si zaslúži aj vydarený CZ dabing u ktorého je absurdné, že tretiu sériu nadabovali s tými istými dabérmi dvakrát pre dve rôzne TV. ()

Gemini

Tenhle seriál je skoro stejný jako "Ink", i když jisté rozdíly tu jsou...není tu černý (prepáčtě, afroamerický) pisatel černé kroniky, ale kubánský fotograf (zase ta politická korektnost), a i z toho zbytku mám dojem jako by se tady maličko vykrádalo. Ale nevím kdo vykrádal koho, takže budu fér a budu měřit oběma stejně. A pokud nevíte jaké to je, když vám opravář trouby umře s hlavou v oné troubě, jak dobrý šéf je někdo, kdo má v kanclu lezeckou stěnu a jak ironická a jízlivá ještě může atraktivní blondýnka být, podívejte se na Správnou Susan. ()