Mythic Quest: Raven's Banquet

USA, (2020–2023), 13 h 26 min (Minutáž: 22–37 min)

Kamera:

Mike Berlucchi

Seznamte se s týmem, který vytvořil největší multiplayerovou videohru všech dob. Na pracovišti, kde se budují nové světy, rodí se hrdinové a vznikají legendy, se ty nejtěžší boje nesvádějí ve hře, ale v kanceláři. (Apple TV+)

Paul_cz

Super věc. Skvěle vybraní herci a fungující chemie, vybroušené dialogové přestřelky. Samozřejmě 100% nerealistické z hlediska procesu herního vývoje - není to dokument, podobně jako Kancl není dokument o práci v kanceláři. I pokud vám první díl nesedne, tak zkuste ten stand-alone pátý a pak budete mít chuť i na zbytek. Australský přízvuk Poppy nemá chybu, F. Murray Abraham jako spisovatel staré školy jakbysmet. Také bylo příjemné vidět zas po letech Abeda z Community. A jako bonus občasné prostřihy z české klasiky Kingdom Come: Deliverance. ()

Blackhand47

Silicon Valley skončil a má nového nástupce - Mythic Quest. Jasně, SV byl kvalitou někde trochu jinde, ale pořád se jedná o kvalitní dílko, které s jistou mírou satiry přibližuje člověku velké digitální odvětví. Obsazení je opravdu perfektní, zastoupena je tu velká část archetypů a "Ájen" je naprosto skvělý. Kdybych měl hodnotit jednotlivé díly, byla kvalita velmi proměnlivá, ale herci to naštěstí zachraňovali. Opravdu povedená je rozhodně pátá epizoda, jejíž smysl pochopíte až v posledním díle, jinak se jedná spíše o takový filler, který ukazuje videoherní vývoj zase z jiného pohledu. Hráče pak samozřejmě potěší předěly mezi scénami, které vychází z For Honor, Assassins Creed a českého Kingdom Come, ale to je jen takový malý plus. Jsem zvědavý, kam se to posune dál. Po první sérce tomu tedy dávám 80% ()

Dadel

Konečně taky natočil někdo seriál z herního prostředí. Sice je to o online hrách, které nehraji, ale chápu, že je to z komerčního hlediska vhodnější než seriál o vývojářích indie adventur. Ale pokud hry nehrajete, klidně se koukejte, většinu vtipů pochopí i nehráči. A taky je to jeden z mála seriálů, který reflektuje epidemii covidu-19 (většina děl se tváří, že se nic takového nestalo) ()

zdepapepa

Je tam znát vliv seriálů jako je It's Always Sunny in Philadelphia a Community (na nichž se autoři podíleli), mně na paměti vyvstaly například The Office a The Guild. Kvalitní ensemble comedy sitcom z pracovního prostředí s pestrou paletou postav. Co má MQ navíc: originální stand-alone epizody nesouvisející s hlavní linií, které ale i tak zaujmou, téměř nulový "will they/won't they" faktor (napadá mě snad jen dvojice testerek) neob např. (minimálně pro mě) zvučná jména. I speciální epizody stály za to, ať už to byl korona-díl, který ukázal i odvrácenou stranu pandemie, nebo LARP díl, který i přes svou jedinečnost je dobře promakaný, ať už do kostýmů nebo do vizuálních efektů. Závěrem bych z vlastní zkušenosti doporučil 3 out of 10, což je také sitcom z prostředí herněvývojářské společnosti, ale zároveň je to říznuté minihrami - je to hra, aktuálně dostupná zdarma např. na platformě Epic Games. ()

Forty-

HBO ma Silicon Valley, Apple vyrazil do boja s Mythic Questom. Prostredie a napad - studio vyrabajuce MMORPG - strasne perspektivne, ale sanca je to dost premarnena :-( Vtipy slabsie, Poppy Li hrozne otravna postava, malo zamerania na samotnu hru a pripadne technicke vyzvy. Mohlo to byt super, ale je to len OK. ()

• V úvodu je prezentována upoutávka na nový přídavek do hry, jsou v něm však použity scény z jiných her, například „Horizont Zero Dawn“. (cerdax2)
  • V seriálu se objevily i záběry z české hry „Kingdom Come: Deliverance“. (naheCZ)