Zvodná krása

• Česko Svůdná krása (viac)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

sulimo

Kdyby to natočil kdokoli jinej, je to ten nejnudnější film na světě, jenže Bertolucci to dokáže podat tak poutavě, že jinak nudné scény hltáte jako ten nejlepší thriller a nemůže se nabažit perfektnosti a atraktivnosti obrazu a příběhu. Je fakt, že Liv Tyler kvalitě filmu přidala neuvěřitelný kus (sebe...doslova), spolu s krásou Toskánska, ale stejně, v rukou jiného režiséra by z toho filmu zbyla "jen" Liv, nikoli však příběh. Dokonalé. ()

xjane

Musím se přiznat, že je to můj první film od Bertolucciho, ale tenhle pohodový poetický snímek ze slunné Itálie, mi opravdu sedl. Jak zde píše Kacounek - zvláštní klidná atmosféra, která se do Vás příjemně vlévá - vystihuje opravdu dobře celý film. Přidejte si krásnou Liv Tyler, Rachel Weisz v jedné ze svých prvních rolí, skvělého Jeremy Ironse...krásný italský venkov a příjemnou hudbu. 85% ()

venca163

Zahlídnul jsem to někdy o Vánocích v televizi a tak mě zaujala ta nálada a ty barvy, že jsem se na to pak později v klidu podíval. Perfektní kamera. Moc víc toho už film nenabídne, příběh je vlastně prostý a celou dobu mě trochu ubíjelo, jak dlouho trvalo postavám zjistit to, co já už jsem dávno věděl. Asi ale od toho Bertolucciho ještě něco zkouknu. (75%) ()

hackstolle

Nevidim duvod, proc necim tomuto snimku ubirat. 1. posledni a skvela filmova role Fantomase, 2. naprosta neodolatelnost Liv, 3. paralelni deje a krasne prostredi kamerou na jednicku zachycene. Takze v podstate vse, co tu jiz bylo nize vyrceno. A ze to nejde ve filmu raz na raz? To by snad ani pri tomto nametu neslo. . . . Rad bych jeste zminil Mozartovu hudbu (i jinych), ktera ve filmu udelala sve. Pro me secteno a podtrzeno 90%. ()

ER

Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků. ()

• Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)
  • Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)