Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiálny text distribútora)

MaMitti

Tak tohle mi padlo do oka víc než nedávno viděný Před půlnocí (manželé si taky po letech řeší, co si manželé po letech běžně řeší). Jasně, je to hlavně ústřední dvojicí - BW a MP - a nemít film je, tak nemá nic. Směs komiky s dramatem mi nevadila, nerušila mě a na rozdíl od dvojice z Před půlnocí, která se tr(a)pně zmítala v pseudointelektuálských marasmech (nemůžu se tomu srovnání prostě vyhnout) jsem u téhle měla od začátku pocit, že oni "na to mají". ()

petaspur

Romantická komedie obvykle končí tím, že si on a ona (nebo např. on a on) skočí do náruče a budou navěky šťastni. O mnoho let později začíná tento příběh plný slabší filmařiny, ale také životních zkušeností. Žádné navěky totiž netrvá déle než tři roky (nechal jsem tam rezervu) a sílu hledat druhou šanci v sobě nemá každý. Tohle hledání mě asi kvůli oblíbencům v hlavních rolích docela bavilo. ()

strictly

Scénář je postaven na špatných základech, velice rychle a chaoticky se střídají vzpomínky protagonistů se současností a divák má velké problémy se v ději orientovat. Odfláknuté jsou vedlejší postavy, které se nám představují jako trapné figurky, pronášející rádoby vtipné komentáře, zahanbující moudra a neustále se baví jen o sexu v hodně hrubém jazyce. ()

Niles

Bruce Willis je veľmi dobrý herec a tu len potvrdzuje, že okrem akčných hrdinov vie zahrať aj trochu inú rolu. Samotný film je rozvláčny príbeh o tom, ako sa dvaja rozídu a potom si k sebe znovu hľadajú cestu. Má to byť aj komédia, ale bolo tu veľmi málo momentov na zasmiatie. Jednu hviezdičku som pridal za peknú "spomienkovú" scénu, podfarbenú Classical Gas, ktorá krásne zachytáva celý vzťah. ()

castor

Zlatým písmem se to do romantického žánru nezapíše, ale zase to berme tak, že se podíváme pod pokličku tehdy, kdy už manželství po letech nemá co nabídnout. Žádná limonáda, žádná Popelka, která se dočká svého prince. Systém flashbacků místy ruší, dramaturgický záměr je lehce rozkolísaný, pointování situací se mnohdy nepovede. Rob Reiner si prostě vybral hodně průměrný scénář, herci se snaží, ale sráží je limity jejich dialogů. A také to, že když chceme být dramatičtí, nemůžeme vzápětí na sílu tlačit nějakou veselou příhodu. Slabší tři hvězdy. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)