Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

DwayneJohnson

Podle popisu by se mohlo zdát, že je to trošku podobné mnohem staršímu kousku a to snímku Kandidáti života a smrti, ale nenechte se mýlit, platí to jen částečně. Zbytek je taková malá hádanka, která se odehrává hlavně v hlavě hlavního hrdiny a rozmotá se až úplně na konci, kdy režisér konečně odkryje karty. Pro někoho nečekaně dobře, pro někoho průměrně. Já se asi řadím k té druhé skupině, i když jako vyložený propadák Fractured rozhodně označit nelze. Jenom si vůbec netroufnu odhadnout, jestli Sam Worthington s tímhle filmem aspoň trošku nakopnul svoji uvadající kariéru. Já osobně to vidím na spravedlivou plichtu. ()

misterz

Je to síce thriller s veľmi predvídateľným záverečným twistom, no celý čas to šlapalo na plné obrátky - atmosféra neistoty, pocitu niečoho zlého, paranoje... to všetko vám otvára nožík vo vrecku. Škoda toho záveru, od momentu, čo sa do príbehu zamontovala tá psychiatrička, tak to išlo trochu dolu vodou. Ale aj tak, veľmi slušné, ani na sekundu žiadna nuda, stále sa tu niečo rieši. Rozhodne som dostal viac ako som čakal. Nadpriemer. 75/100 ()

Astaroth12

Od skoro začiatku som rozmýšľal, či hlavný hrdina je len duševne chorý alebo zato naozaj môže nemocnica a príbeh to krásne zahmlieval až do konca. Vobec tu nehrozí nuda, je to svižne, miestami akčne i vo viacerých scénkach vypäté. Sam hra ako o život a všetko strhol na svoju osobu. Nepáčilo sa mi, jedine, keď prišla Psychologicka a hned všetko vedela, ako? Lem klam alebo reziser chcel aby divák viac rozmýšľal? Tak či onak, s policajtov spravila babrákov a ona vedela i to, čo nemohla. Takže príbeh troska niekedy zakolísal, ale i tak to bol solídny thriller s prijemne mrazivým rozuzlením. Za mna prekvapujúco silné 4*. ()

POMO

Slušně vystavěný thriller, ve kterém si až do posledního momentu nejste stoprocentně jistí, co je pravda. Pokud na něčem pokulhává, tak pouze na vykreslení pochybností hlavního hrdiny, když se svého přesvědčení chvílemi málem vzdává. Brad Anderson není až takový mistr, jakým byl kdysi dávno Shyamalan. Ale pořád se s náročným námětem, který stojí na detailech a mimořádné přesnosti vyznění jednotlivých scén, vypořádal důstojně. Worthington dobrý, dostačující. ()

flanker.27

Pro snouflejks co si libují v tom být ofended upozorňuji, že komentář asi obsahuje spoilery. Nebo možná ne. Možná jsem si je jen vymyslel v hlavě a ve skutečnosti jsem napsal něco úplně jiného. Paranoia, jeden nikdy neví. Takže nečtěte. Ale co kdyby tu bylo možné nalézt návod na záchranu vašeho života? Nebo alespoň na Záhorskou růži? No, dost už těch nesmyslů. Prakticky všechno co si myslím o filmu už sepsal honajz, mě to jen naštvalo o hodný kus víc. Celou dobu jsem si říkal "jestli to skončí takhle, tak se naštvu," a ono to přesně tak skončilo. Nemůžu se konečně zbavit dojmu, že novodobá ideologie (natož Netflix) nemůže ukázat otce, nota bene ještě bílého, jako zachránce a ochránce rodiny, a tento požadavek diktoval onen "překvapivý" zvrat ve zvratu. Zasloužené dva body. ()

• V žiadnom prípade takto nezareaguje žiadny z personálu nemocnice na zmäteného pacienta s možným poranením hlavy. (Pat.Ko)
  • Nemocnice ve filmu se jmenuje „Kirkbride Regional Hospital“. Inspiraci si režisér vzal ze snímku Vražedná terapie (2001), kdy jedna z budov ve filmu se jmenovala „Kirkbride Building“. (TheSpearCZ)
  • Natáčelo se ve Winnipegu v provincii Manitoba v Kanadě. (Rominator)