Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)
Veľká Británia, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Tvorcovia:

Richard Carpenter

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (viac)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

Wiluna

Najobľúbenejší seriál môjho detstva, ktorý prináša naspäť skvelé spomienky. Táto verzia, (len prvých 11 epizód s Michaelom Praedom) bola, a stále je naozaj veľmi špeciálna a mala na mňa, ako dieťa obrovský vplyv. Je jednoznačne najlepšou interpretáciu Robina Hooda, akú sme kedy mali a budeme mať. Magické aspekty, herecké obsadenie a nezabudnuteľná hudba je to, čo posunulo príbeh na úplne novú úroveň a nikdy sa nepodarilo replikovať nič lepšie a kvalitnejšie. Nasir bol mojou druhou najobľúbenejšou postavou a dôvodom, dopozerať celých 24 epizód neskôr (na ORF1) po tom, čo Michael Praed seriál opustil (moje zlomené detské srdce to nevedelo dlho vstrebať). Dodnes si so sestrou z recesie pripíjame so slovami: „Herne, chraň nás!”. Hold, možno keby sme počúvali Herna, svet by bol pre všetkých lepší 😁. ()

ClimbVibe

Podmanivá hudba. Les, dlouhá ruka drží luk, soustředěný pohled kamsi do dáli a pak prsty tětivu pustí a šíp se vymrští vpřed. Robin, kvůli kterému už jsem nikdy nepřijal jinou podobu tohoto zbojníka. Holky ho milovaly, kluci chtěli být jako on. Tenhle seriál byl chvílemi dost temný (některé pasáže z Waylandových mečů např.), chvílemi vtipný a díky prostředí a hudbě magický. Casting se povedl na jedničku - vždyť ve třídě jsme se pořád bavili o tom kdo je z té party "nejlepší" a každý měl svým způsobem pravdu. A ať mi nikdo neříká, že Rebelka od Pixaru není inspirovaná Marion právě z tohoto seriálu. Nekriticky dávám 5 hvězd a jdu si pustit ten skvělý soundtrack (Clannad - Legend). ()

Tomasso001

Za neskutečné zážitky, které jsem měl, když byl seriál u nás poprvé promítán a které ve mě zůstanou do konce života. Jsem zvědav jak budu soudit až ho teď shlédnu znovu:-) No shlénuto a tak musim přisat, že první 2 série jsou skvělé, ale ta třetí s Jasonem Connerym silně pokulhává jak atmosférou tak i přehrávanými hereckými výkony. ()

janesX

Najlepší Robin Hood a asi jediný Robin Hood, ktorý ma aj naozaj bavil.  Charizmatickí herci v tomto anglickom seriáli vytvorili nezabudnuteľnú bandu sympatických zbojníkov a spiklencov (dnes by sme im asi hovorili teroristi), za ktorých by som dal v detstve aj ruku do ohňa. Výborný príbeh, v ktorom nechýba ani humor, ani dojatie. A soundtrack, ktorý mi z hlavy nikdy úplne nezmizol. Určite si to ešte niekedy chcem zopakovať. Celé, pekne a pomaly. 86%. ()

kebom

Veľmi dobrá záležitosť, ktorá vo mne zanechala hlboké dojmy aj keď som to videl asi pred 15 rokmi. Najlepšie sú nadčasové hlášky šerifa voči Gisburnovi... Pamätám si veľké sklamanie, keď som zhliadol Robina Hooda s "kosťom". Mimochodom v roku 2003 zomrel vo veku 43 rokov na rakovinu pľúc Robert Addie - predstaviteľa nezabudnutuľného zlosyna - Sir Guy of Gisburn. Jediná výčitka, ktorú voči seriálu mám? Hádam "druhý" predstaviteľ "Robina" - synátor Jamesa Bonda ma vždy iritoval, snaha u neho bola vždy väčšia než talent a nepochopil som, ako môže byť niekto s tak hrozným predskusom herec... ()

• Původně chtěl producent pro roli Lady Marian Jenny Seagrove, Judi Trott byla až druhou volbou. (Gwilwen)
  • Natáčelo se v oblasti bristolských lesů, kde složení vegetace ještě odpovídá stavu 11. století. Na většině území Anglie byly totiž v 19. století vysázeny jedle. (Gwilwen)
  • V epizodě The Swords of Wayland se objevil v jedné z vedlejších rolí Nick Brimble. Ten samý herec si potom zahrál postavu Malého Johna ve filmu Robin Hood: Král zbojníků. (Gwilwen)