Němka Elisabeth Vinckenová nepatřila nikdy k těm, kteří se nechávají vláčet událostmi. Když dům, kde bydlela, poškodila na sklonku válečného roku 1944 spojenecká bomba, dospěla k zásadnímu rozhodnutí, že bude nejlepší schovat se s dvanáctiletým synem Fritzem ve staré lovecké chatě hluboko v ardenských lesích. Na Štědrý večer se ale mezi dveřmi znenadání objeví nezvaní hosté - tři američtí vojáci. Vynutí si vstup zbraněmi, ale Elisabeth je přiměje, aby je odložili venku, a dovolí jim ošetřit zraněného kamaráda. Zanedlouho se však před chatou objeví trojice německých vojáků... (oficiálny text distribútora)

Thomassi

V tomto ani ne tak válečném filmu je krásně vidět, že i v době strašné války, se najdou vojáci, kteří ctí vánoční tradice. Celé je to vyprávění tenkrát 12-letého Fritze. Během ofenzívy v Ardenách v roce 1944 se náhodou potkají americká a německá jednotka u přístřešku místní ženy (Linda Hamilton známá z Terminátora). Splečně pak stráví Štědrý večer u vánočního stolu aby pak na druhý den znovu vzali zbraně a vrátili se do války. Prostě na ten jeden den zahodí svoje vojenské povinnosti za hlavu a snaží si vše užít tak, jak kdyby byli se svými rodinami. Je to velmi realistické a napínavé, protože nevíte, co se může stát v dalším okamžiku a má to skutečně takovou tu vánoční a příjemnou atmosféru. Velmi pěkné a 75%. ()

nash.

Vánoce zase trochu jinak. Napínavé, působivé a v několika momentech i dojemné televizní drama, skvěle rozehrané v prostoru dvou místností, ve kterém pochyby o jeho věrohodnosti nabourává fakt, že je natočen podle skutečné události, byť pochopitelně s jistou dávkou filmařské licence (třeba skutečná Elisabeth neuměla anglicky). Zdánlivě obyčejný, přesto silný a strhující příběh, podtrhující nesmyslnost války, oslavující sílu mateřské lásky, naději i obyčejnou lidskost. ()

Diamant

Krásny film podľa skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala na štedrý večer počas druhej svetovej vojny. Sila sviatku Narodenia Pána a dobrá vôľa šíria pokoj a lásku aj v tých najnepriaznivejších podmienkach... Vynikajúce výkony hercov a vôbec celá umelecká stránka filmu spôsobuje, že ste úplne vtiahnutí do deja... ()

Fleetguard

Příběh se odehrává na štědrý den a to přímo uprostřed zuřivých bojů druhé světové války. Německá vojska jsou na ústupu a americké vojáky mají v patách. A tak se stane to co by nikdo nečekal. Uprostřed lesa se v jednom domě, kde žije osamělá německá žena se svým synem,potkají tři američtí vojáci s německým poručíkem a dvěma německými vojáky, kteří jsou vlastně ještě děti. Žena je donutí, aby všichni promrzlí vojaci, kteří se chtějí zahřát nechali své zbraně před domem. A pak už jen sledujete slovní bitvu u štědrovečerní večeře. Linda Hamilton nám hodně stárne a i když se snaží sebe víc, tak se špatným scénářem a najívním amrickým myšlením nic nesvede. Prostě doby Terminátora jsou už hodně daleko. Filmu bych dal 2,5 hvězdičky, ale protože to nejde a zase tak úplná blbost to není dávám za 3. ()

Morholt

Očekával jsem, že se režie zaměří na jednotlivé postavy a půjde trochu víc do hloubky jejich charakterů, ale to se stalo vlastně jen v případě německého kapitána a hostitelky, což je podle mě škoda a filmu to docela ubírá. Ocenil bych i trošku hustší atmosféru, ale na druhou stranu je to válečný film o lidech, kteří na Štědrý večer zapomněli na válku, takže se to dá přehlédnout. Herci byli fajn, přičemž prim hrála samozřejmě Sarah Connorová. Filmů na podobné téma už jsem pár viděl a tenhle nijak nevybočuje, ale i tak se jedná o solidní jednohubku, která neurazí a místy i potěší. 60% ()