Policistka vyšetřující zmizení mladé dívky v pevně semknutém galicijském městečku odhaluje tajemství spjatá i s její vlastní těžkou minulostí. (Netflix)

coscarelli

Na španielsku 2-parádu, kde ta Prvá rozbieha zauzlovačky/rozuzlovačky (u nich zvykom, a pre mňa) v rýchlom spáde bez vaty a "podľa predpisov", Druhá sa viac odhalí, odbočí smerom kadekam, zmení heslo, pridá figúry, šlahne "mäsitú" tému ( inde v lepšej kazajke) a testuje v "krimi"odbore. V oboch prípadoch stredne väčšie Fayn, kde FULLku strhávajú "grimasy a pohyby" . Neskôr sa isto chlapci vykalibrujú. ()

Trajektt

Tak tu máme jedno z dalších překvapení z Pyrenejského poloostrova ve kterém se setkáme s velkém množstvím mrtvol, které čekají zakopané v zemi pěknou řádku let. Samozřejmě některé jsou čerstvější, ale některé hnijí pod zemí i neskutečných deset let. Příběh začíná nevinným zmizením jedné dívky na které pošle okresní policejní ředitelství jednu ze svých vyšetřovatelek, jelikož v té době má místní buňka četnické stanice mnoho práce s příjezdem papeže do poutního místa všech katolíků s názvem Santiago de Compostela, které sídlí nedaleko tohoto vidláckého města. Poručice Rosa začne vyšetřovat zmizení jedné dívky, ale u místních buranů doslova pohoří, protože jejich buranství je neskutečné, tak začne improvizovat a my se nestačíme divit kolik úchyláků a podivných deviantů nám vyleze ze dna pytle v této malebné galicijské krajině. Taktéž se zdá, že tato hlavní vyšetřovatelka to v hlavě nemá úplně srovnané o čemž se přesvědčíme v překvapivě zamotaném závěru tohoho překvapivě kvalitního seriálu překvapivě z produkce Netflixu. A jsem moc zvědavý, jaké překvapení mě čeká v druhé sérii tohoto vcelku tajemného příběhu ve kterém je všechno jiné než jaké se zdá být. Za milé překvapení a překvapivě kvalitní scénář, který je kvalitně natočen a zahrán dávám překvapivých prozatímních 90%. ()

aznaho

Je to parádní příběh z Galicie. Maloměsto plné zmetků. Během sledování přestáváte věřit všem. Komorní, tajemné, skvěle vystavěné drama. Rozhodně musíte Velkého pitavala z malého města po galicijsku vidět! PS: Vím, že to bylo malej pitaval:-) Ale tohle přirovnání se nabízí. Dávám 5 hvězdiček a těším se v pátek 2.4. na druhou řadu. ()

amy.M

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec díky závěrečnému rozuzlení můžu dát s klidným srdcem 4. PLUSY: Skvěle vystavěný děj, kdy to do sebe všechno v závěrečným díle perfektně zapadne. Zároveň jsou právě v tom posledním díle všechny „záhady“ dostatečně vysvětleny, takže to divákovi nesebere takovýto uspokojení ze zakončení, jak občas bývá u kriminálek zvykem (aby náhodou neupřely divákovi interpretační prostor, nebo aby mohla být další série). Díky postavě hlavní vyšetřovatelky to není jenom kriminálka, ale tzv. kriminálka s překvapením, kdy tušíte, že v tom bude nějakej poděl, ale zároveň dostanete dostatečně dlouhej čas nad tím uvažovat. Trochu mi to připomíná Deavera, který u svých knížek vždycky na konci předvede nějakej šílenej plot twist. MINUSY: Do třetího dílu se to extrémně táhne, až jsem si chvíli myslela, že to vzdám (takže vydrž, Prťka, vydrž, stojí to za to). Stejně tak jsem měla zezačátku problém si alespoň k některý z postav vytvořit sympatie (tomu, kdo psal, že měl tenhle problém u Élite, bych doporučila zkouknout tohle, to je jinej hardcore :-)). Občas jsou tam nějaký ne úplně dobrý scénáristický zkratky (např. Rosa a její noční návštěvy bordelu, šílená bába s vajíčkama nebo proces vracení zatoulanýho psa). Taky z toho hrozně křičí, že je to udělaný pro TV, ta automobilová „honička“ z předposledního dílu mě přenesla cca do roku 1998 a první série Kobry 11. Což asi (doufám) nebyl záměr, ale dneska už to prostě jde i líp. K tomu ta galicijština, no… Věřím, že většině lidí vadit nebude, ale mě jako člověka, co umí španělsky, prostě s*ala a kolikrát jsem měla problém se kvůli ní soustředit na děj. Ale to je marginálie. Celkově bych to viděla tak na 77 %, ať to máme hezky souměrný. ()

petikacka

Tak, další nadprůměr, který se vyloupl z té šílené záplavy espaňamovie na Netflixu. Napínavá krimi, která není ihned čitelná, je atmosférická a zajímavě propletená. Dobře ukočírovali i délku seroše, 6 dílů je tak akorát, aby nezačal nudit. Mě to příjemně překvapilo. Akorát nechápu ty sedmikrásky v názvu, protože se jedná o kopretiny, ale to je detail. Za mě 85% ()

• Hlavní hrdinka (María Mera) používá v obou sériích stejné vozidlo značky KIA. V první sérii má dané vozidlo registrační značku 1449 JYC, avšak ve druhé sérii má registrační značku mírně odlišnou, a to 1449 JVC. (Muffino)