Tokyo Vice

USA, (2022–2024), 16 h 45 min (Minutáž: 48–64 min)

Tvorcovia:

J.T. Rogers

Predloha:

Jake Adelstein (kniha)

Kriminálna dráma Tokyo Vice, voľne inšpirovaná skúsenosťami Jakea Adelsteina, sleduje cestu mladého amerického novinára do tokijského podsvetia konca 90. rokov minulého storočia, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. (HBO Max)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (11)

Tokyo Vice (2022)

V roce 2009 napsal Jake Adelstein jakousi knihu o Japonsku (prý memoáry) o které se už tenkrát pochybovalo jak moc se zakládá na pravdě. No a podle toho se teď uplácal na HBO seriál. Na osm epizod je to celkem rozvleklé a se spoustou zbytečných odboček. No a aby toho nebylo málo, série není solidně ukončena a bez pokračování (které HBO odkleplo teprve před třemi dny) působí jako dost nedotažený polotovar. Ano, má to atmosféru a jako sonda do japonského podsvětí super. Ale nějaká konzistence ve vyprávění tedy ani omylem. Prakticky bez toho, aby člověk hledal po internetu další informace, nedává seriál jako takový (po první sérii) vůbec smysl. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Skúška (2022) (S01E01)

Jako představení japonské kultury fenomenální. Bohužel je to takové zvláštně uloudané. Tiše doufám, že to bylo jen první epizodou, kde bylo třeba představit postavy a ”naladit atmosféru”. Osobně hodně oceňuji, že autoři odolali mainstreamu a většinu epizody se mluví Japonsky. ()

Povstaň z mŕtvych a ži (2022) (S01E02)

Začíná to být celkem zbytečně rozvleklé. Má to celkem 8 epizod a za celou epizodu re regulérně prd stalo. Samozřejmě, že atmosféra stále funguje, ale s tou si rozhodně u mě seriál (i když hard core Nohongo) na nadprůměr nesáhne. ()

Vyhodnoť situáciu (2022) (S01E03)

Uloudané tempo se nijak nezměnilo A ty 3 hvězdičku jsou spíš zaokrouhlené 2,5. Dál už to opravdu tolerovat nebudu a pokud se děj nepohne, hodnocení půjde dolů. ()

Ja to chcem takto (2022) (S01E04)

No oproti předchozím třem epizoda doslova letí!  Obsahuje sice hodně zbytečných scén, které děj nikam neposouvají (linka s pipkou mě naprosto nezajímá), ale ten zbytek je až překvapivě dobrý. ()

Všetci musia platiť (2022) (S01E05)

První skutečně dynamická epizoda, která se i tak neubránila zbytečným pasážím (začátek z roku 1994 proč?). Celé to šlo odbýt jednoduchou informací (která tam mimochodem stejně padla). Takže opravdu na plný počet to není. Nicméně pokud by toho měla být nejhorší epizoda, budu spokojen a seriálu dám jako celek nadstandard. ()

Obchod s informáciami (2022) (S01E06)

Asi už jsem z toho natahování irelevantních zápletek unavený, ale i když se relativně hodně děje, já se polovinu epizody nudil. Naprosto vůbec mě totiž nezajímá protivná pipka a její trable a navíc chování “gaijina” mi přijde krajně debilní a protivné. Takže i když si to epizoda objektivně nezaslouží, dávám jen průměr. ()

Občas jednoducho zmiznú (2022) (S01E07)

Předposlední díl a přesto máme čas na osobní odbočky (bývalý spolužák), které jsou naprosto irelevantní k hlavní dějové lince. To samé “kámoši protivné pipky”. Koho zajímá, že zmizela? Nejzajímavější je linka (a jediná co drží hodnocení) s policií. ()

Jošino (2022) (S01E08)

Tak buď já, nebo scénárista nepochopil o čem seriál je. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč se poslední epizodu věnujeme čemukoliv jinému než odpovědi na otázku “o co šlo na začátku řady (hned v  prvních minutách)”? Navíc bytostně nesnáším neukončené řady seriálů. ()

Vždy musíš trafiť (2024) (S02E01)

Tak především je scénaristická debilita si myslet, že když se po dvou letech naváže na neuzavreny příběh, divák z toho bude něco mít. Žádný sumář, žádná snaha zopakovat klíčová fakta. Jediná šance tedy je pochopit do čeho jsem po letech znovu nastoupil z několika linek a chytat každé slovo které milosrdném něco vysvětlí (a že jich není moc). Další věc jsou herci. Jeden znatelně zestárnul a druhý ztloustnul. Za jeden den… prostě idiot scénárista. ()

Buď mojou hviezdou (2024) (S02E02)

Děj z nějakého důvodu bez upozornění skočil o 3 měsíce… prakticky nechápu, proč tohle není začátek druhé série (a minulá epizoda nebyla závěr té první). Většina epizody se věnuje pindě a jejímu bordelu a zbytek zcela retardované reportáži o krádežích motorek. Jako fakt byl u jedné krádeže spolupachatel a zloděj se nechal u toho ještě fotit? ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (viac)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (viac)