Učiteľka skúma zložitosť a dôsledky predátorského vzťahu medzi mladou učiteľkou a jej študentom. Krásna a tajomná Claire je najnovšou učiteľkou na strednej škole Westerbrook High School v Texase. Claire je nespokojná v manželstve so svojou láskou z vysokej školy. Život sa jej však zmení, keď ju Eric, očarujúci americký stredoškolák, ktorý chodí na jej hodiny angličtiny, požiada o pomoc s prípravou na test SAT. Populárny a spoločenský Eric je kapitánom futbalového tímu a je takmer neoddeliteľný od svojich najlepších priateľov. Všetko sa na prvý pohľad zdá byť dokonalé, no Eric je nútený manévrovať medzi školskými povinnosťami, prihláškou na vysokú školu a brigádou, a to všetko popri starostlivosti o svojich dvoch mladších bratov. Keď Claire a Eric začnú spolu tráviť viac času, prekročia hranice a začína sa nevinná hra na zvádzanie. Pre nich, ich priateľov a rodinu je však nemožné ignorovať trvalé následky, ktoré sú dôsledkom Claireiných rozhodnutí. (Disney+)

Recenzie používateľa MoiJe k tomuto seriálu (2)

Učitelka (2020)

Minimálne do druhej polky som sa nedokázala vcítit a tým sa mi seriál dosť vzďaľoval. Inak sa ale sledoval fajn. ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

Prvé tri releasnuté naraz: Výnimočne sa mi pomalší rozbeh páči, neskočia po sebe hneď po predstavení sa. Obaja sú veľmi atraktívni ľudia a obaja sú dospelí (akože dokonca 25+, nie 18+), takže zatiaľ nemám úplne pocit, že sa mi pred očami odohráva klasický predátorský príbeh, len proste dvaja mladí ľudia sa postupne zbližujú a nechcú, aby o tom okolie vedelo, lebo ona je trochu staršia. Mladícke nerozvážnosti robia obaja. Neviem, či to bolo cieľom, ukázať, že tie vzťahy s učiteľmi nebývajú čiernobiele a strašne nevhodné, alebo sa to ešte rozbehne. Zatiaľ proste sledujem nie nepríjemnú college romancu. ()