Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

HAL

Short stories of the wild west. Greengras má režii v malíku a Hanks je pan herec, a spolu by dokázali prodat i čtení telefonního seznamu, takže jeho soubor příhod cestujícího předčítače nenudí vůbec. Ale taky v něm není nic víc, ani ty ambice na něco výraznějšího. Jen pár vyloženě random příhod z Texasu vzpamatovávajícího se z občanské války, rámovaných okoukaným příběhem smutného dědy který se sbližuje s antisociálním děckem. Takže docela příjemně odpočinkový western, ale zároveň asi nejslabší Greengrassův film - ne proto že by byl jakkoli špatně natočený, ale proto že není ani trochu zajímavý, a to je od jednoho z nejlepších režisérů současnosti docela zklamání. 7/10 ()

mzss1

(55%) Zprávy ze světa, coby takový dobrodružný western či co? To je jedno, jak to žánrově zařadíme, tak jako tak je to celkem nuda. Nic výrazného se ve filmu neděje, nic extra zapamatovatelného až na jednu výbornou scénu – přestřelku – ta se povedla. Hanks zde hraje svůj standart, začal mě víc bavit až v druhé polovině filmu a ve finále. Ta malá holka mě moc nebavila a zpočátku mě i dost otravovala. Ostatní herci bez připomínek. Hudba – taková obyčejná. Jako určitě jsem v tomto filmu nenašel hlubší zápory. Rozpočet není zřejmě nejvyšší, ale ty kulisy, prostředí té doby – to bylo celkem fajn. Jen mi spíš chybělo to osudové, emocionální propojení mezi Hanksem a tou holkou. Ve finální scéně tu máme jakýsi pokus a dojemný kontext, ale jinak nic moc. Snímek byl dlouhý, chvílemi kolísalo tempo, ale přežil jsem to. Obyčejný průměr, nic horšího tedy. ()

lamps

Ano, News of the World rozhodně je zajímavý snímek a NE, určitě to není western v tom pravém slova smyslu. Westernem nebylo ani Tenkrát na západě, které rozložilo klasický svět drsných kovbojů divokého západu zapojením modernity na úrovni tématu i filmové formy - Greengrassův snímek je oproti tomu opět rychle sestříhán a vzbuzuje dojem o dost dravějšího tempa, než jaké příběh skýtá. A jestliže 'westerny' většinou cílí na jasný cliffhanger a vedlejší témata okolo soužití s indiány či železnice se podřizují vyprávění, zde se jede po kružnici, kde se vzájemně dohání jen zdánlivě oddělené historické etapy (oddělené Občanskou válkou, během níž se otroctví sice zrušilo, ale v myslích hlavně jižanských občanů se nic nezměnilo) a z níž se ústřední dvojice snaží uniknout - posunout se dále. A v mých očích posouvá tenhle snímek dále také možnost přemýšlení o 'westernu', který už dávno není striktně etablovaným žánrem, nýbrž spíše jakýmsi svobodným projevem nadaných režisérů, kteří v něm spojují vlastní historickou reflexi a autorské formální uchopení, v tomto případě určitě ozvláštňující a podnětné. Je to dílo, které se nepodřizuje (podobně jako svého času Tenkrát na západě), ale které konceptuálně přepisuje. A má můj plný obdiv. 90% ()

Jirka_Šč

Tato movie road se mi velmi líbila. Realisticky (pravděpodobně) zobrazená společnost v Texasu po občanské válce v Americe. Krásná krajina. K filmu padnoucí hudba. Výborná chemie mezi hlavní dvojicí - tradičně skvělý Tom Hanks a dvanáctiletá německá holčička. Příběh dítěte nedotčeného civilizací, který dokáže rozesmutnit i nadchnout. ■ P.S. Kdo čeká western, bude sklamán - toto je prostě příběh z Texasu druhé poloviny 19. století. ()

gogo76

Priznávam, že som sa na film veľmi tešil. Mám rád tieto netypické westerny, také road movie cez divoký západ. Naposledy niečo veľmi podobné natočil T.Lee Jones - Síla života. Nový film skúseného Greengrassa so skvelým Hanksom sľuboval v traileri veľa, ale nakoniec priznávam mierne sklamanie. Zamýšľal som sa nad tým, kde udělali soudruzi z NDR chybu, ale tá sa hľadá ťažko. Skvelá výprava, herci, réžia, hudba, malo by to klapať, ale nejde to na plný plyn. Filmu chýbajú emócie...Malá Johanna bola skvelá voľba. Mladučká nemecká herečka, na ktorú len tak nezabudnete pokiaľ ste videli film Narušiteľ systému, svoj part odohrala bezchybne, rovnako Hanks, ale akosi nedokázali medzi sebou vytvoriť to puto, vďaka, ktorému by ste boli ochotní veriť, že pôjdu jeden za druhým na koniec sveta. Na vine sú pravdepodobne dialógy, ktoré sú často povrchné, občas trochu o ničom. Chýbala mi tam ešte nejaká dobrodružná scéna, nemusela by to byť práve prestrelka. Jednoducho niečo, čo by hlavnú dvojicu naozaj citovo zblížilo. Film si plynie svojím tempom, pod kožu sa nezažerie, emócie nevytlačí, ale stále je to kvalitné remeslo. Určite si to dám ešte raz, ale na viac ako slabé štyri hviezdy to nevidím. 70%. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Nové Mexiko. (MikaelSVK)
  • Jedná se o Hanksův první film s westernovým žánrem. (SONY_)

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (viac)

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (viac)