Čtyři dobré dny

• USA Four Good Days (viac)

S dcerou se sice dávno nestýká, ale teď jí musí pomoct přežít první čtyři dny odvykací kúry. Podle skutečného příběhu o boji se závislostí na drogách. (HBO Max)

silentname

Určite budú ľudia, ktorí sa budú nudiť, no podľa mňa je "Four Good Days" skutočne excelentnou drámou, ktorá nám dáva možnosť vidieť do života feťáčky a jej matky. Ako to môže zničiť životy a aké môže mať z toho daná osoba pocity. To je osobne pre mňa highlight filmu. Jej osobná výpoveď a ako sa neustále za to hanbí a kvôli tomu vždy do seba dostane ďalšiu dávku, aby sa tak mizerne necítila. Celé je to bludný kruh. A najhoršie je to, že často za to môže predpis lieku proti bolesti (Oxy), ktorý narobil oveľa viac škody než úžitku. Všetci to vedeli, ale zakrývali to, predpisovali, aby z toho boli financie. Z toho mi je skutočne zle. Tento film má podľa mňa niekoľko výborných scénok, ktoré ma úprimne dostali. Mila Kunis aj Glen Close sú vo svojich rolách vynikajúce a podávajú perfektné výkony. Veril som to obom na 100%. Ku koncu možno film trošku stratí šťavu a záverečná scénka je možno trošku gýčovitá, ale aspoň nám dáva odpovede na nejaké otázky. Vo výsledku silný film, ktorý ma zasiahol viac než drvivá väčšina filmov, ktoré som tento rok videl. Takže určite urobil niečo dobre. Hodnotenie: A ()

VanTom

Působivé drama o čtyřech dnech intenzivního drogového absťáku dovedně načrtává uvěřitelné emoce, vztahy a stavy zoufalé rodinné situace, do níž se nikdo nikdy nechce dostat. Z obou stran, kdy snad hůře to odnáší starostlivá matka, která své narkomanské dceři prostě další (a další) poslední šanci dát musí, přestože všichni kolem tuší, jak to skončí (v poněkud těžkopádně dramatizovaném závěru). Glenn Close ji uhrává suverénně, no Mila Kunis se přes vysoké nasazení svým limitům blíží. ()

WincKruspe

Vlastně je to jako ze života, žádný přehnaný drama a většina filmu je to nuda. Jako když se vašim sousedům vrátí feťácká dcera. Film stojí jen na dvou postavách a víc než o závislé dceři, je to o až posedle se starající matce. Rodiče se budou vždycky snažit své děti chránit. Překrásná Mila je překvapivě jako feťačka přesvědčivá a i bez zubů je to pořád kočka. Snad se teď od stupidních komedií přesune k dramatickým žánrům. ()

Lukoboss

Předepsat Oxy náctileté holčině, navíc ve vysokých dávkách, je naprostý selhání systému (v USA velice palčivý téma, u nás se naštěstí používá jen zřídka), který vede k závislosti na opiátech, takže herák je následně logickým vyústěním. Hodně nepříjemný drama o závislosti dítěte zaměřený především na psychologickej dopad vzhledem k rodičům, resp. ke vztahu matka - dcera. Mužský postavy (otec, otčím, bývalej přítel...) jsou tady naprosto na vedlejší koleji, do děje v podstatě nezasahujou, nicméně v tomhle případě to vůbec nevadí. M. Kunis je výborně namaskovaná a naprosto skvěle roli feťačky hraje, dokonce bych řekl, že se jedná o její TOP výkon (přece jen ji známe spíš z lehčích žánrů). Vrcholem filmu je pak její přednáška o závislosti pro děcka ve škole, z toho fakt mrazí!!! >"Když se sjedu, tak zapomenu na to, jak jsem si drogama pokazila život. - Tak to nedělejte. Já bych nedovolila, aby to zašlo tak daleko! - Víte, jak často jsem si tohle řekla? Posledních pár let jsem se každý den budila a říkala si, že stačilo. A za hodinu mám sraz s dealerem, abych se sjela. Každý den selžu..."< No a zkušená G. Close byla sázka na jistotu. U její postavy mám ale trochu problém se scénářem, protože některý její úvahy, nápady nebo chování byly fakt nepochopitelný, až jsem si říkal, že tím své dceři zrovna dvakrát nepomáhá. A k tomu ten závěr, kterej tady zmiňuje víc lidí, to nebylo úplně ono, a proto dávám "jenom" 3 hvězdy. Ale silný tři... ()

Maximilianus

Konečne lepšia úloha pre Milu Kunis. Glenn Close hrala opäť výborne, ale zasa na druhej strane, videl som ju už aj v lepších úlohách. Film je fajn a má mať aj nejaké posolstvo. Mne prišlo trochu silené, a záver filmu, ktorý som tak trochu tušil mi prišiel slabší, ako by mohol byť. Inak sa jedná o fajn vzťahovú komornú drámu. 6,7/10. ()