Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

Astaroth12

Film neponúka nič, čo by som nevidel niekde inde alebo by ma to mohlo aspoň zaujať po príbehovej stránke. Film zabíja hlavne prekliate dlhá stopáž. Pri tomto námete a hlavne preto, že je tu vela zbytočných scén, mohol film mat minimálne o 30 minút menej. Troška chválim, že i keď som sa prichystal na ducharinu, tak neriešil iba to, ale i minulosť hlavného hrdinu. Je tu pár zvratov, ale ktoré sa u tohto nezáživného filmu ľahko odhalia už pred ich znázornením. Technicky je na slušnej úrovni, od kamery až po veľmi schopných hercov na čele s Amandov Seyfried. Lenže film si po celú dobu nevytvoril ani jednu vypätejšiu scénu a čo zamrzí asi najviac, všetko podstatné sa dialo mimo zaber alebo to tvorcovia celkom odignorovali. Takže nielenže film plynie veľmi pomaly, ale ani skoro nič neukáže a v takýchto projektoch je to rozhodne premrhaný potenciál a to je škoda. Slabé 3*. ()

hakon

Psychologické drama, které se soustředí na pár, který se přestěhuje do maloměsta a ne všechno je, jak vypadá. Paradoxně všechny ty duchařské nebo mystery věci uvnitř jsou vlastně ve filmu na škodu, protože to funguje samo o sobě. Bohužel těch napřirozených nebo hororových situací je tu poskrovnu a úplně nedávají smysl. Takže jakž takž fajn atmosféra, které se buduje celý film v poslední třetině nespěje do brutálního vyvrcholení, ale spíš do ztracena. 5/10 ()

klukluka

Totálně promarněnej potenciál. Přičítám to knižní předloze. Kdyby se tolik nedrželi duchařiny a zaměřili se víc na postupy typické pro thriller, mohla to být pecka. Mám tím na mysli, že hlavní záporák například nemusel umírat na moři v pekelných plamenech, ale že ho světská spravedlnost mohla soudit jako usvědčeného vraha. Mormonům se ale tahle verze líbila jistě víc. Pro úplnost dodávám, že nejsem mormon. ()

Arsenal83

Naťahovaný film, ktorý nevedie skoro nikam. Duchárska linka slabá a nedopracovaná. Milenecká linka ešte slabšia a ešte menej rozpracovaná. Kriminálka linka načatá a privedená k plytkému rozuzleniu. Niekomu film pripomína Pod povrchom, ja som to zo začiatku tipoval na Tí druhí. Ani jedno sa však nekonalo. Na konci to prekvapujúco chce zísť až k 3:15 zomrieš! ale bez tej atmosféry, bez toho strachu. Dve hodiny je príliš veľa na to málo, čo sme vlastne videli. ()

Warhorr odpad!

Já bych to přejmenoval na ''Co jsem komu udělal ?''. No jo, netflix horor v akci, asi jsem měl moc přehnaná očekávání když jsem po delší době dal šanci hororu z téhle platformy. Ono se vlastně jedná o klasický námět, kdy se rodinka přestěhuje na venkov do baráku a v něm začne strašit a mohl to být vlastně i slušný snímek kdyby se to nerozjelo v Esmeraldu Seyfried a Chozeho Nortona kdy jeden vyjebává s druhým. Proč někdo točí horor a rozhodne se jej proměnit v rodinou telenovelu? A ještě k tomu co trvá dvě hodiny ? Chcete nám vypálit oči ? Vlastně i kdyby ten film měl jenom půl hodiny tak mě to unudí k smrti. Hororových momentů, jestli se to tak dá vůbec nazývat, je tady všehovšudy asi 5%. Občas nějaký skřípějící zvuk, probliknutí světel a tím končíme. Scény o ničem, asi krom jedné se sekyrou, to byl nejlepší moment z celého snímku a ona údajná záhada domu se tu vlastně ani nevyřeší. Letošní hororový odpad. ()

• Keď manželka nájde pod klavírom noty, jedná sa o skladbu "Lacrimosa" od Wolfanga Amadea Mozarta, z Requiem. F. Murray Abraham (Floyd DeBeers) v roku 1985 získal Oscara za rolu Antonia Salieriho vo filme Amadeus (1984). (belinko)
  • Dcérka páru sedí v knižnici na zemi s natiahnutými a prekríženými nôžkami, v zábere z druhej strany už je v tureckom sede. (GabrielGabko)
  • Film vznikl podle stejnojmenného románu „All Things Cease to Appear“ z roku 2016 od Elizabeth Brundage. (SONY_)