Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom? (S01E01)

(epizóda)
  • USA What If... Captain Carter Were the First Avenger?

Keď sa Steve Rogers vážne zraní, Peggy Carterová neváha a stane sa prvou supervojačkou. (Disney+)

kristina.b

Animace skvělá, moc pěkně se na to kouká.  Hned na začátku nám vypravěč vysvětlí o co tady půjde: What If? Co kdyby?  Super vojákem se místo Steva stane Peggy, takže se díváme na to jaké by to bylo kdyby ona byla Captain. Má to jen půl hodiny takže tam není velký prostor na hluboký příběh, ale myslím, že to bohatě stačí. Měla jsem z toho pocit jakoby se otevřel komiks a postavy se začali hýbat.  No určitě jsem zvědavá na další díly. Tomuhle dílu  dám 3* a těším se na další What if…? ()

Sany33

Príbeh: Prvým Avengerom sa nestáva Steven Rogers a Mage Carter a tak sa nám roli vymieňajú ale inak sa pozeráme na pôvodný príbeh s pár menšími zmenami, ktoré ale na výsledok diania majú iba veľmi malý dopad. Prevedenie: Možno je to mojím prvotným nadšením z animácie a slovenského dabingu a preto dávam dosť prestrelené hodnotenie, nakoľko príbehovo to bol iba copiright s pohlavným switchom. 75% ()

Chen

Hravé, zábavné, svižné a animace nakonec působí velmi dobře. Ano, jistě se najdou ti, kteří budou brblat, že je v hlavní roli ženská hrdinka, ale to je jejich problém. Captain Carter je působivou postavou, která umí se štítem zacházet víc, než důstojně. Je pravda, že příběh by mohl být ještě více odlišný od toho původního, ale jinak nemám výtku. ()

Rayen1

Mám rád tuhle grafiku, mám rád kosení nácků ve velkom (páč si to zasloužej) a mám rád alternativní pohled na věc, pilot byl dobrej, nechápu nízký hodnocení, snad to trpí tím, že "politicky korektní agitka", silná ženská hlavní postava a bla bla bla, jady jady dá, tyhle kecy kolem, známe všichni dneska.. Jasný, je to teď hodně slyšet, a možná proto to někomu nejde pod čumák, ale já se u toho bavil! Prostě si užijte zajímavou grafiku, alternativní historii a neremcejte pořád, s váma musí bejt na party fakt zábava, suchaři.. Je to zajímavá odbočka MCU filmů a seriálů, taková jednohubka, co pobaví na dlouhej večír, když nemůžeš v noci usnout.. ()

Renie42

Tento seriál jsem si vyhledala na základě filmu Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství, protože jsem tam zahlédla kapitánku Carterovou. A tato animovaná verze byla super, aby zachránila projekt, tak do toho šla a pak jí chlapi v podstatě nadávali, že je jenom ženská a že se projekt nevydařil, ale ukázala jim, že na to má. Zajímavé bylo ten konec, jak se dostala do přítomnosti díky nějaké obří chobotnici z teseraktu. ()

• Peggy Carter (Hayley Atwell) představuje v tomto díle variaci na postavu Captain Britain. Ten se poprvé objevil v komiksech v říjnu roku 1976 pod jménem Brian Braddock. (Frca)
  • Snaha Red Skulla vyvolat stvoření z jiného světa za účelem vyhrát druhou světovou válku pochází z miniepizod Meet Captain America (Micro-Episode)The Red Skull Strikes!If This Be Doomsday! (z nichž byla později vytvořena epizoda Meet Captain America, 2010) seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (od r. 2010). (Kubaaa97)
  • V knize o Tesseractu psané italsky je řádek, který v překladu znamená: „Nedovolte, aby se toho dotknul naštvaný fialový kluk.“ Jedná se o odkaz na Thanose, který jej získá v Infinity War (2018). (Kubaaa97)