Nataša Romanovová a Clint Barton sa vydávajú zničiť vražedného robota Ultrona po obrovskej pohrome. (Disney+)

MiniMinion

Na takovouhle epizodu jsem čekal týdny. Konečně zase jednou pořádný akční fanboy-dreaming nářez, který byl ovšem také protkán emocemi a osobními momenty. Vlastně jednou z mých nejoblíbenějších částí dílu byl (překvapivě) zlomený, unavený Clint. Konečně jsme se také dočkali Ultrona v plné síle, ne té beta verze, která byla byla v Age of Ultron. Tenhle je možná přeci jen trochu over powered, ale tak je tomu i v komiksech, takže beru. No a také se konečně dostáváme k propojení celé série. Pár výtek by se také našlo, například výběr dabéra Ultrona (nebyl nijak špatný, jeho Red Skull je skvělý, jen se k postavě Ultrona moc nehodí, a nevím, proč prostě nepozvali opět Paula Bettanyho, když už Visiona daboval v páté epizodě), a obečně hlavně zkratkovitost, kvůli které nedostáváme moc expozice, což je velký problém celé série. Jinak ale výborné, 85% ()

Johny203

Ako epizóda to nebolo zlé ale sklamalo ma že tvorcovia opustili doterajšiu formu a začali jednotlivé príbehy prepájať. Takýto ťah by bol dobrý tak na konci tretej série, keď by sme už mali predstavených viac svetov a viac postáv. Za mňa to je nevyužitý potenciál podobne ako v prípade Thor Ragnarok a gladiátorských zápasov. Ten súboj Ultrona s Watcherom tak mohol dostať oveľa povedomejšie kulisy. Klasického, toxického, Marvel humoru sme sa tiež dočkali. ()

AloeB odpad!

Fanoušci si chválí, jak konečně dostali pořádného Ultrona, jak se tvůrci utrhli ze řetězů, jen pro mě je to vše jeden velký facepalm. Tvůrčí možnosti očividně nikdy nemohou být neomezené a mnoho omezení obvykle existuje z pochopitelných důvodů, škoda pak ale filmařů, kteří o nich neví. Kreativní volnost pochopitelně dovoluje, aby obránce Minas Tirith zachránil nájezd x-wingů pod vedením Luka Skywalkera, ale to ještě neznamená, že by to sloužilo příběhu. V podobném duchu se veze i tento dojemný příběh robota, který bez nějakého většího opodstatnění udělá "all that" pro víc než jen "a drop of blood". Rozpoutá tím sérii how it should have ended půlky marvelovských filmů, kdy jakákoliv dvouhodinová hrozba jiných postav či hrdina s plot armorem skape v několika pár sekundách, viz chudák Ego, postava o to směšnější, že s celou svojí mocí naprosto nic neudělala. Nepůsobí to věrohodně, když v nadcházející epizodě se s Ultronem s kameny perou obyčejní lidští hrdinové. Pochopitelně nemají nějaké power levely stát nad příběhem, ale také platí, že příběh, kde mravenec stojí v boxerském ringu se slonem, nelze brát realisticky úplně vážně (a netvrďte mi, že superhrdinské filmy nemusí být realistické). Násilná resuscitace plecháčka z opravdu slabého Marvel filmu je přepálená do extrému, nepůsobí věrohodně a občas je mírně otravná. Nijak tomu nepomáhá ani cartoonová délka, kdy neexistuje čas na řádné prokreslení děje. I přesto mě však alespoň linka dvou posledních lidí zaujala, Nataša se štítem pobavila, ale oživení Zoly se zdálo být vycucané z prstu. Temný Strange se mi zde líbil více než ve svém zbytečném origin story. Animovaná série se postupně snaží své linky sjednotit, nemohu však říct, že by mě tento způsob těšil či mi dokonce dával smysl. ()

3DD!3

Mír v naší době... Ultronova (Tonyho) vize, díky Thanosově návštěvě roztažená na celý vesmír konečně ukazuje potenciál postavy. Tvůrci Co kdyby...? se konečně urvali ze řetězů a boří hranice jednoho vesmíru. Celá série se ukazuje jako přípravka na jedno velké zúčtování, které nás čeká příště. Snad kromě té velké rubanice přijdou i s nějakou pointou. ()

Andy.222

V podstatě mám jen jedinou výtku. Dle Loru (a bylo to potvrzeno i v MCU v Lokim, kameny nekonečna fungují pouze v rámci vesmíru ze kterého vzešli a v alternativní realitě by měli být jen "těžítka". A trochu jsem taky koukal, jak snadno si Ultron dal Thanose, až to tak nějak neodpovídalo jak se s ním ostatní nadřeli. Ale jinak rozhodně zajímavé. ()

• Jedná se o první epizodu, která neobsahuje závěrečné vyprávění Watchera. (Kubaaa97)
  • Na dokumentech, které Natasha najde, si můžeme všimnou několika jmen. Jedná se o pracovníky z Marvel Studios. (Kubaaa97)