Dcera miliardáře předstírá, že chodí s boxerem, který je na mizině. Chce tím donutit rodiče, aby jí dovolili věnovat se vášni pro vaření. (Netflix)

McGuffin

Dívka a chlapec, Isi & Ossi, ona nejspíš neví co chce, on nejspíš ano. Oba k tomu potřebují peníze, o které ona chce pumpnout své bezedné rodiče a on zase ji. Uzavřou obchod; ona mu zaplatí, když jí on pomůže rodiče pumpnout. Též režírující Oliver Kienle to má pro oba vymyšlené tak, že kšeft klapne, rodiče pošlou peníze na dcery účet a ona na jeho. On si koupí, co chtěl, ona si koupí, co nechtěla a zaplatí jedné paní, která to nečekala. Mannheim, šťastní lidé, šťastné město. P.S. To jsou řádky o skrovném příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Streeper

Na to, že se jedná o německý film, tak klobouk dolů, protože je to opravdu povedené. Jsem ráda, že díky Netflixu narazím i na jiné než UK, USA či České filmy, ale kouknu se i na Evropskou tvorbu, která mě zaujme trailerem či příběhem a mám možnost se na to kouknout. Jindy bych se filmu třeba vyhla obloukem, nebo na něj vůbec nenarazila. Příběh je něco, co už jsme párkrát viděli v amerických komediích, je to ale hezky zpracované a hlavně vtipné. Opravdu jsem se srdečně zasmála několikrát během filmu, což považuji za velké plus. Hlavní aktéři jsou sympatičtí a chemie mezi nimi byla viditelná, věřila jsem jim vše. Opravdu povedená romantická komedie, ke které se ráda i vrátím. ()

Malarkey

Začátek měl trošku náběh na sračkoidní německé komedie let minulých, jenže po chvíli se to ustálilo na směsici nekorektního humoru a zábavné anti-romantické komedie...a začalo to docela dávat smysl. Nakonec musím říct, že jsem si to i docela užil. Ten nekorektní humor tomu dával docela svěží nádech, kór, když to k nám přišlo z Německa...ač se to nezdá, tak ne každá Německá komedie si dokáže udělat ze sebe legraci tak, jako v případě dědy Ossiho - Ernsta Stötznera, který se tady coby čerstvě propuštěný mukl vysloveně předved a udělal filmu velkou službu. ()

Heywood

Na pozadí zaláskované teenegerské komedie je taková kritika multikulti Německa, že to stálo za hvězdičku navíc. Romeo a Julie samozřejmě splní očekávání, film lehce s Rockuje (Stallone má radost) a večírky bohatých dětiček jsou ukázkou tuposti této vrstvy. Korupce na škole je jak na Západočeské a kamera konečně nemá jen ta ponurá černočernonazelenkavé filtry, které už začínají být v mnoha filmech otravné. Za to Ernst Stötzner tu stojí za vidění, protože ten tomu filmu dá grády. Fakt je i čemu se smát. ()

Marze

Oba protagonisté jsou velmi rozdílní - dvacetiletá Isi je dcera miliardáře a žije v Heidelbergu, 23 letý Ossi žije ve městě pracující třídy Mannheimu a je vychováván bez otce jeho chudou matkou. Ale když se oba potkají, zjistí, že si mohou být prospěšní. Ona může provokovat své velmi ochranitelské rodiče a splnit si cíl stít se šéfkuchařkou a on potřebuje peníze, aby uspořádal boxerský zápas. Zapletou se do emočního chaosu. Oba jsou příliš plaší, aby z filmu mohla být nějaká pořádná satira a příliš troufalí aby to byla mizerná romantická komedie. nakonec to není špatné. Je třeba si uvědomit, že Němci nejsou vyhlášení pro svůj smysl pro humor a opatrně našlapují kolem svých vtipů o Adolfu Hitlerovi. Recitovanou poezii hip hop a rap s texty "rozmrdám ti hlavu" neposlouchám, naštěstí této hudby bylo ve filmu únosně. A párkrát jsem se opravdu zasmál. ()