Newyorský novinár a mediálny konzultant Stu Shepherd (Colin Farrell) je ťažký suverén. Cestou po Mannhattane dôležito oslňuje svojho asistenta znalosťou mediálne známych ľudí , ale aj svojou morálkou. Novinár by nikdy nemal klamať. Stu je so sebou spokojný, ako sa však ukáže, nie je to s jeho morálkou také úžasné. Každý deň pravidelne z telefónnej búdky na ulici telefonuje svojej potenciálnej milenke Pam (Katie Holmesová). Keď dotelefonuje, zrazu prístroj zazvoní. Stu zdvihne slúchadlo, a to je fatálna chyba. Jeho život sa v minúte zmení. Stane sa väzňom v malom priestore, väzňom šialenca, masového vraha, ostreľovača. Ten ho má na muške a neľútostne vydiera, pretože o jeho zdanlivo bezúhonnom živote vie všetko. Násilný incident v blízkosti búdky privedie na scénu políciu, ktorá sa zo všetkých síl snaží vyslobodiť Stua z telefónneho zajatia. Skutočne sa polapením podozrivého vražedná hra skončila? (TV JOJ)

Kaka

Joel Schumacher je skutečně zvláštní člověk. Dokáže natočit sračky typu Batman a Robin, ale na druhou stranu dokáže natočit pecky typu Falling Down či 8mm a právě jeho další počit Phone Booth se v jeho filmografii řadí na absolutní vrchol, protože má všechno co má film tohoto žánru mít. Skvělého hlavního hrdinu, až démonického padoucha, strhující atmosféru, vynikající kameru a solidní hudební doprovod.I proto je Phone Booth jeden z nejlepších thrillerů roku. ()

MM_Ramone

Malý Veľký thriller Joela Schumachera. Minutážov krátky, scenáristicky jednoduchý, ale atmosfericky mimoriadne mocný snímok. Skvele zvládnutá hlavná úloha, v podaní Colina Farrella, a svižná réžia, robia z neho päť hviezdičkový film. Už nebude pre mňa najlepším Schumacherovým dielom "Voľný pád" z roku 1993, odteraz je to práve jeho "Telefónna búdka". ***** ()

Djoker

Na rovinu, po přečtení několika vět v TV programu jsem nevěřil, že děj filmu mě udrží celých 80 minut v pozoru. Oběť si povídá se sniperem v telefonní budce. To nebude fungovat. Chyba lávky. To jsem si uvědomil už po deseti minutách, kdy jsem nebyl schopen odklonit svůj zrak od obrazovky. Thriller, který nám ukaže rozklad suveréního mladíka na ustrašenou trosku, která si uvědomí všechny svoje chyby. Prostě skvělé a Collin? To je pan herec! ()

Jara.Cimrman.jr

"Vidíš ty turisty s videokamerami? Ti doufají, že tě rozstřílí a oni si to natočí. Neboj, díky nim se bude policie chovat, jak nejlíp umí." Já jsem člověk přející a tak každýmu namyšlenýmu PR bourákovi přeju, aby strávil hodinovou terapii s odstřelovačem v telefonní budce. Normalizaci světa by to dost pomohlo. Asi proto jsem byl od začátku na straně vědoucího zabijáka a arogantnímu Stuovi jsem při hledání svý upřímnosti přál koupel ve vlastním potu a sevřený půlky zadnice. Já jsem si to prostě užil, ale to poučení, že nemám zvedat zvonící telefon v budce jsem nepotřeboval. Nezvedal jsem ho předtím a nezvednu ho ani teď. ()

3DD!3

Úžasný thriller, který mě položil na lopatky. Herecký koncert Colina Farrella a mrazivého hlasu Kiefera Sutherlanda mě už napoprvé přikoval k plátnu a nasázel do hlavy několik... ehm pouček. Tak třeba se mi od té doby špatně lže a už jsem přestal volat z telefoních budek. Opatrnosti nikdy není dost. ()

• Celý film byl natočen chronologicky, jak se odehrával děj. (don corleone)
  • Michael Bay zvažoval režírování filmu. Když se setkal se scenáristou a producenty, první věc, na kterou se zeptal, byla: „Tak jak ho dostanem z tý budky?“ Režie se nakonec ujal Joel Schumacher. (Teebo)

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Matt Reeves má momentálně plné ruce práce s jeho Batmanem, který nakonec do kin (a zjevně i na streamovací službu HBO Max) dorazí až v roce 2022. Nicméně mezitím se tvůrce hodlá věnovat také produkci… (viac)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz