Max Cady pred štrnástimi rokmi znásilnil maloleté dievča a teraz vychádza z väzenia s jediným cieľom: Pomstiť sa svojmu vtedajšiemu obhajcovi ex offo Samovi Bowdenovi (Nick Nolte). Bowden totiž vtedy zo zaujatosti zatajil súdu poľahčujúce materiály, a to mu Cady nemieni v žiadnom prípade odpustiť. Spočiatku Cady provokuje Bowdena neškodným spôsobom - dovoláva sa totiž jeho zlého svedomia. Postupne však mení taktiku, uchyľuje sa až k psychologickému teroru a začína nepretržite sledovať Bowdenovu ženu (Jessica Lange) a dcéru (Juliette Lewis). Tak konečne dosiahne svoje a donúti Sama Bowdena prvýkrát prekročiť medze legality. Medzi oboma mužmi dôjde ku krvavému stretu. (oficiálny text distribútora)

novoten

Že umí Scorsese vytvářet napětí, to je dávno známá věc. Horší je, že Nick Nolte a Jessica Lange si tady vybírají regulérně slabou chvíli a všechno tak stojí na bedrech soustředěného démona De Nira. Právě ve stínu jeho pomalého znervózňování nenáviděného advokáta působí závěrečná katarze na lodi klišoidně a zbytečně ukřičeně. ()

Cival

Absolutní hodnoty na barometru stylovosti a drastická režie, která čaruje i s vyvařeným námětem. Další z dokonalých důkazů toho, že Scorsese ve 21. století ztratil elán a náboj. Brilantní thrller, který oprašuje odkaz Alfreda Hitchcocka a předvádí Scorseseho na samém vrcholu žánrových hrátek. Mistr filmové režie je dovádí do extrému, a tím balamutí diváka i redefinuje žánrové vzorce samotné (hlavně požadavky na jejich tempo a "rychlost"). Nestoudně geniální! ()

kinej

Thriller jak má být. Tento remake se opravdu vydařil. Na Scorsesem je vidět jak se na filmu vyřádil. I takto malý příběh, je natočen absolutně skvostně. Vynikající kamera a svižný střih dostávají film do tempa, ze kterého nás dostanou až konečné titulky. De Nrio je zde absolutně boží. A Julliete Lewis taky zahrála svou hloupoučkou puberťačku excelentně. Mazec. ()

Fr

,,JÁ VÁS NAUČÍM, CO JE TO ZTRÁTA“....... /// Když R.de Niro přečetl všechny knihy, pustili ho z vězení. Jeho posláním je teď vysvětlit svýmu bejvalýmu obhájci, že zatajovat důkazy se nemá. Votrávenej pes a další povedený kousky teď budou u Bowdenů na denním pořádku. Podaří se překazit plány číhajícího šílence, kterej donutil mluvit lidi neexistujícím jazykem? MYS HRŮZY – příští exit! Zajímavej thriller, vyjímečnej díky obsazení, zajímavý kameře a hereckýmu partu R.de Nira. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všude mně vítaj jako ,,žlutou zimnici“. 2.) Knihu ,,The Executioners“ od Johna Dann MacDonalda číst nebudu. 3.) Thx za titule ,,superpimp“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

choze

Tenhle film jsem dlouho nemusel, ale teď koukám, že je to solidní thriller se správně démonickým (i komickým) De Nirem i vynikající Juliette Lewis. Všechny ty noirové kamerové kejkle mi přišly poněkud přepálené a i nějaké to klišé se najde (zabitý pes), ale je to slušně zajímavá a napínavá podívaná. ()

• Vo verzii filmu pre televízne vysielanie bola odstránená krv, ktorá sa rozlieva po podlahe pod mŕtvym detektívom Kersekom v kuchyni. (elanius)

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (viac)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (viac)