Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

Tereza_T

Víte co je blbý? Jít do kina a zapomenout si brýle. Na druhou stranu, snímek Matky není zrovna dílo, u kterého by moje zhoršená schopnost zraku nějak uškodila. Pokusů o vtip, tam bylo hodně, já se zasmála všehovšudy 3x a to hlavně proto, že tam obsadili roztomilého pejska. Tváří se to jako filmová komedie ze života... no to potěš, jestli takový život s dětma opravdu je. Během celého filmu jsem přemýšlela spíše o životech lidí v sálu a o tom, jestli se mi změní smysl pro humor, až se stanu mámou a budou mi vtípky o stříkání mléka připadat opravdu ze srdce humorné. Byla jsem v kině s maminou a ta si film užila a tím pádem to byl i pro mě hezký večer. Nejspíše jen nejsem pro tenhle film cílovou skupinou. Příště si snad už brýle nezapomenu a kvalita filmu bude odpovídat kvalitě mého vidění :D ()

castor

Za mě velká škoda. Samozřejmě se nedozvíme, jaké je to vlastně být matkou, ale náběh na poctivý tuzemský vztahový film tam byl. Partner jedné (influencerka Hany Vagnerové) musí mrkat na sociální sítě, aby viděl, jak se daný den vlastně mají. Každopádně ho nenapadne nic lepšího, než ženě těsně před porodem koupit barák v dezolátním stavu. Chlap druhé (Petra Hřebíčková) tvrdne furt v práci, ona žije ve zlaté kleci, a tak začne hledat rozptýlení jinde. Další (Sandra Nováková) má dvě malé děti a stále doufá, že jejich nezodpovědný otec je oním princem na bílém koni. A poslední (Gabriela Marcinková) je těhotná, ale neužívá si ani nastávající roli, ani partnera, protože mnohé neustále rozbourává panovačná matka. Sice je máme na čas pohromadě, ale vesměs jsme několik minut s tou, pár minut s tamtou, a to je první průšvih. Tohle přeskakování moc nefunguje, protože zatímco jedna řeší něco „krizového“, linie druhé nás má třeba dojmout. Vše se tak kouskuje a rozpadá do jednotlivých scének. Naštěstí díky výkonům herců působí mnohé autenticky, ač to se skutečným životem mnohdy nemá nic společného. Navíc vlastně závěrem vadí i to, že naše hrdinky „na čas ukážou spokojený úsměv“ (kupříkladu Hřebíčková na to s manželem skočí v hotelu, Nováková může zpeněžit umělecký kousek a dostat se z finančních potíží, Vagnerová dostane prstýnek a získá další sledující), ale celkově to neřeší situaci, která jim nebo jejich partnerům dlouhodobě vadí – jestli si teda rozumíme. Podivnou kapitolou je pak postava Marcinkové, kterou „přejde“ prasknutá voda a která v těhotenství nesexuje a vyřeší to objednáním prostitutky. Raději bez komentáře. Celkově zbytečně neuspořádané, se zoufale chybějící dramaturgií, která by vytáhla jen to „zajímavé“. Není nutné se pokaždé zavděčit všem. Fajn obsazené vedlejší role. ()

Ghoulman

Možná by stačilo prostě zmínit, že Matky jsou film nevkusný, nevtipný, afektovaný a celkově hloupý. Nicméně možná bych uvedl ještě pár konkrétnějších důvodů, proč tak nízké hodnocení z mé strany. Za prvé - ačkoliv se film někdy tváří, že chce řešit vážná témata, ve skutečnosti se tomu vyhýbá, dělá to hodně povrchním způsobem a míchá do toho "humor", který spíš než smích vyvolává pocit trapnosti. Celá tato tendence tvůrců řešit něco jiného než banality a jít trochu pod povrch je  nakonec navíc shozena sadou nedůvěryhodných happyendů. Za druhé, ačkoliv je film vyplněný banálnostmi a spoustykrát člověka nudí, máte pocit, že jeho ukončení je až příliš brzké, říkáte si "zrovna, když se začíná něco dít, je konec?" Autoři zde rozehrají v podstatě čtyři samostatné linky z života čtyř hlavních hrdinek (velmi ambiciózní narativní plán), ale ani jedna z linek není pořádně vystavěná, rozvinutá nebo završená - což je docela paradox, že divák se u filmu nudí a zároveň má pocit, že jeho konec přišel moc brzy a uspěchaně. Za třetí - miluji hudbu, filmovou nevyjímaje - ale když hraje ve filmu jedna písnička za druhou, bez ladu a skladu, smyslu pro kompozici, tematickou provázanost a ještě navíc technicky nepříliš zvládnutě (neustále jsem musel korigovat hlasitost, kdy dialogy nejsou slyšet, zato hudba naopak řve), máte pocit, že po třicáté nemastné-neslané písničce budete raději sledovat Matky bez zvuku a nakonec i bez obrazu. Protože ničemu nepomáhají ani nevýrazné herečky v hlavních rolích, ani nevýrazný režisérský rukopis. Jediný kdo má z hlavních přinejmenším nějaké charisma je Sandra Nováková a sem tam herci/herečky ve vedlejších rolích, ale nikdo z nich tento myšmaš stejně nemá šanci zachránit. ()

Arsenal83

Tak to bolo fakt trápne. Už na začiatku mi prišlo nechutné, ako si Prachař natáča pôrod svojej manželky na mobil a dáva to online. Ako fakt mi ostala pachuť v ústach a skoro mi pri tom kriku Vagnerovej praskli bubienky. Následne je film v podstate celý o sexe. O tom, že žena sa po pôrode z "dámy" zmení na "nedá mi". A vôbec mi nepríde vtipné hovoriť o tom, ako som predtým ráda prcala a teraz mám šušku vysušenú. Vrcholom ale bolo, že Marcinková chcela kúpiť manželovi kurvu, aby sa ukojil. Celé na hlavu. Potenciál ten film mal. Asi mal skutočne snahu poukázať na vzťahové problémy spojené s tehotenstvom a materstvom, ale vôbec sa mu to nepodarilo a tie vtipné vsuvky vôbec smiešne neboli. Inak mužské herecké obsadenie je v tomto prípade ďaleko pred ženským, ešte i Prachař bol lepší než jeho ženský náprotivok. ()

M.i.k.e

u českých "komedií" jsem připraven na leccos,takže Matky mě ničím nepřekvapily.Je to taková ta klasická česká dramedie,kde ale moc nefunguje ani komediální ani dramatická část,děj je průhledný a vše dopadne přesně tak jak kohokoliv napadne v prvních pěti minutách.Postavy jsou z větší části šablonovité,stereotypní a nesympatické a to včetně těch,kterých by nám mělo být líto.Dokonce ani moje žena se nebavila a to je schopná těmto filmům odpustit mnohem víc než já...40% ()

• Natáčení mělo začít už na jaře roku 2020, ale kvůli pandemii koronaviru se natáčení odložilo na polovinu léta. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (SONY_)