Osaka, Japonsko. Polda ztrácející nervy. Chystané spiknutí. Zabiják na útěku. Nick Conklin (Michael Douglas) a Charlie Vincent (Andy Garcia) jsou cizinci v neznámé zemi. Poldové z New York City v Japonsku pronásledují Sata (Yasuka Matsuda) - uprchlého vraha a člena Yakuzy (japonské mafie). (oficiálny text distribútora)

Sfinkter

Douglas v nezvykle akční roli přivádí diváka do drsného prostředí Jakuzy. Američan v Japonsku se typicky setkává s rozdílností kultur, tak jak to vídáme v jiných snímcích. Black Rain je ze staré školy - Scottovu režii bych nepoznal, ale díky atmosféře a vývoji děje si film musí vychutnat většina diváků. ()

Ruut

UPDATE 2020: No ale ono to je dobrý. S rostoucím věkem chápu i toho odulého Machaela Douglase, řešícího rovnátka a školné pro dceru. A super kamera.Závěrečný masakr na blátivé "vinici" patří mezi nejzajímavější osmdesátkové špinavé akce. ------ Hodně slabá ani skoro ne akčňárna od režiséra, jenž měl v té době na svém kontě už Blade Runnera a Vetřelce. Obtloustlý Michael Douglas působí jako by se měl každou chvíli sesypat. Fakt špatný casting. Akčních scén je pomálo a ničím nevynikají. Zápletka hodně ohraná. Jen výprava celkem jde. Slabota. Lehce zaměnitelné a právem zapomenuté béčko. ()

CaptainNor

Neřekl bych, že Černý déšť není hoden pověsti Ridleye Scotta. Rukopis jeho mistrovské filmařiny však zcela převažuje nad poněkud běžným a provařeným příběhem a trochu plytkým scénářem. Dvojice policistů v podání Michael Douglas a Andy Garcia jdou kupodivu docela dobře k sobě a v celou záležitost povyšují do lehce nadprůměrné krimi. Scéna konfrontace Yakuzy s oběma hrdiny v podzemní garáži mnou naprosto otřásá, jak málokterá jiná. Jakékoliv její přiblížení by bylo spoilerem.. ()

castor

Výsledek „pochopitelně“ nedosahuje kvalit předešlých Scottových snímků, ale i když je v jejich stínu, dokáže tenhle osamělý bojovník v japonské Ósace zaměstnat divákovy smysly. Může za to především režisérův um navodit atmosféru a jeho výtvarný talent. A my mu to baštíme. Tedy alespoň zhruba první hodinku. Pak se nám z toho vytrácí nápad a dostáváme pouze rozbředle okázalou a veskrze prázdnou bublinu, která nestrhne. Je to ten typ filmu, který chce nabít umělými efekty, když se text na papíře scénáristy vyčerpá. Douglasově postavě navíc chybí zajímavost a napětí, naštěstí jsou tu kameraman Jan de Bont a Ridley Scott, kteří solidně zachytili tehdejší Japonsko. ()

kinej

Filmy Ridley Scotta jsou vždy plné krásných a živých obrazů, ať již se odehrávají kdekoliv. Natáčí-li tento zručný řemeslník vydařený scénář, je zaděláno na filmovou událost. Černý déšť je skvělou ukázkou toho, jak to dopadne, když tato příběhová základna chybí. Vznikne nudná, místy opravdu špatná, pěkně natočená, blbost. Nerozumím co tohoto tvůrce motivovalo sáhnout právě po tomto scénáři, který až křečovitě působí jako nucená japonsko americká družba, ve které amíci ostatním ukazují jak se to má správně dělat. Herecky oybčejné a trapné, Douglase příběhem navíc provází asi ten nejnesympatičtější parťák v dějinách cop/buddy filmů v podání Garcii. A aby toho nebylo máo, hudba sebou nese obludné dozvuky 80. let, které jsou pro mě jen velice těžko stravitelné. ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)