Náramok odhaľuje Kamale tajomstvá o pôvode jej rodiny, ako aj pravdu za Clonou. (Disney+)

Chen

Obvykle nejsem fanda flashbackových epizod, ale v tomto případě musím hodnotit kladně. Příběh se neposunul extrémně dopředu, ale pozornost se zaměřil na historii rodiny Kamaly a bylo zajímavé to sledovat na pozadí známých historických událostí. Nejsem si ale jist, proč byla tato epizoda tak krátká, část odehrávající se v současnosti byla uspěchaná a useknuta v nejméně vhodnou chvíli. ()

tomik99

Já teda nevím, mně tohle sedlo než minulé díly. Aischa je mnohem sympatičtější (a hezčí) postava než Kamala. Naopak děj z minulosti mě bavil a měl nějaký emocionální dopad na naše postavy. Kdybychom se dočkali pouze scén z minulosti, dám plný počet. Ta zápletka z naší současnosti je ale naprosto debilní a je vidět, že i těm super talentovaným tvůrcům dochází nápady... ()

66pepo66

Toto je prvý Marvel projekt od roku 2008, ktorý vytvoril Feige a jeho Marvel, a ktorý sa mi nepáči. Strašne priamočiare. Niekedy strašne osekané. Detinské. Nezmyselné. Lacné. Pôsobí to naozaj ako keby to napísalo 12 ročne dieťa a dalo to do réžie začínajúcemu režisérovi. Veľmi slabé. A to som so hovoril po prvej a druhej časti, že snáď sa to ešte rozbehne. Lenže tu okrem hlavnej hrdinky a jej rodičov nie je asi sympatický nikto. Snažia sa predostrieť 10 vecí, ktoré však reálne nedostávajú priestor. Vlastne celá táto séria je ani neviem o čom. Ešte aj tie postavy tam konajú a správajú sa veľmi nelogicky a neprirodzene. Až mi je smutno z tohto. ()

Tom10000

5. a předposlední díl 1.série, poslední ze seriálu. Kamala se v minulosti snaží najít Aishu, svoji prababičku, aby se s ní poradila o vlastním osudu. Je nám nastíněna její minulost. V roce 1942 utekla po nalezení náramku od svých dočasných spojenců, z nichž se stali její nepřátelé, a to do malé vesničky. Zde potkala milého mladého muže, jehož si brzy vzala. Následně porodila holčičku, (budoucí babičku Kamaly) a žila si se svým mužem jakž takž šťastný život. Kolem nich totiž nezuřila pouze 2. světová válka, ta spíše patřila k vedlejším konfliktům. Sváry Indů a Pákistánců (tedy Muslimů) totiž neustále nabíraly na síle, a Britský Ráj se rozpadal. Musela nadejít chvíle, kdy se stane Indie nezávislou a všichni Muslimové budou muset odejít do Pákistánu, kde mohli žít mnohem více v klidu. Vlaků směrem do nové domoviny však mnoho nevyjíždělo. Aisha se svojí dcerou a maželem nechtěli odjet, matku však dohnala minulost a vůdkyně nepřátel z cizího světa. Situace se změnila. Její muž chtěl vědět, proč, a ona mu vše narychlo vysvětlila. Tváří v tvář bývalému spojenci skončila s nožem v břiše. V danou chvíli se udála zvláštní situace, přišla totiž Kamala. To ona nakonec zachránila svoji babičku před davem (...). Když se vrátila zpět domů, spolu s ostatními uviděla trhlinu v prostoru. Jenže jako jediná (se svým novým kamarádem) přežila, ostatní se nechali zlákat vidinou domova. Trhlina je však, včetně hlavní záporné postavy, zabila. Zdálky to napůl viděla i Kamalina matka a babička. Uznaly její nové schopnosti, a vydaly se s ní domů. Karman mezitím z trhliny dostal nové schopnosti, a rozhodl se skrýt u Bruna. I přesto, drony mnohem horších nepřátel je dostihly (...). 75 procent. Více akce, ano, ale přesto se děj trošku táhl. ()

jirikzaboj

Ač je epizoda zbytečně ze začátku natahována, tak konečně měla zase aspekt důležitosti a dílky závěrečném odhalení měla i rodinnou atmosféru, která tomuto seriálu sluší nejvíce. Najednou zas více věci dává smysl a kdo ví, třeba se to finále nakonec i povede. Bohužel ale zatím nevidím byť náznak, že se to chýlí ke konci. Tak absolutně nevím, co od toho čekat. ()