Pri lúpežných nájazdoch znepriatelených hunských kmeňov v detstve osirie Attila aj jeho starší brat Bleda. Obaja potom vyrastajú pod ochranou hunského kráľa Ruu. Z Attilu vyrastie zdatný bojovník, podarí sa mu zjednotiť Hunov a veštkyňa Galen mu predpovie budúcnosť svetovládcu. Rím, znepokojený expanziou Hunov, rehabilituje zradcu Flavia Aetia, schopného vojvodcu a politika. Má v službách slabošského Valentiniana, za ktorého prakticky vládne matka Placida, čeliť na západe útokom Vizigótov a na východe Hunom. Obratný Aetius vyjedná s Ruom spojenectvo, docení Attilove schopnosti a získa ho s vojskom pre víťazný boj s Vizigótmi. Attilu prijmú v Ríme ako významného spojenca. Zaľúbi sa do neho dcéra cisárovnej Honoria, Attila sa podúča vysokej politike a zjavne – napriek vražedným intrigám Placidy – ho čaká veľká budúcnosť. Nedočkavý Bleda dá otráviť Ruu a usiluje sa získať kráľovskú korunu. To donúti Attilu k návratu domov... (TV JOJ)

Faidra

Proč pokaždé, když člověk zadoufá, že Američané konečně natočili historický film, na který se dá dívat bez záchvatu hysterie, epilepsie nebo aspoň dávení, musí vyinkasovat takový pravý hák na sanici? Od Attily taková šlupka totiž opravdu bolí...Proboha, kdyby tam aspoň dali pravdivou verzi Attilovy smrti - že ho kleplo při jisté radostné a zdraví a budoucím generacím prospěšné činnosti. Jak by ovšem řekl jeden americký komik "ale to voni nééé..." a je z toho zase jedna tupá a k zešílení nudná metamorfóza původně bezvýznamného chlapce v postrach světa trápícího se nešťastnou láskou. Bič Boží, to ano, ale na divákovy nervy. ()

subic

Příběh skutečného hrdiny a bojovníka, jehož smrt zapříčinila pád Evropy do temného středověku. Na TV produkci slušné, i když místy dost rozvleklé. Problémem tohoto filmu je 1,88 cm vysoký hezoun Gerard Butler, nemám proti němu nic, jen to, že jeho obsazení sem nebyla šťastná volba. Očekával jsem, že Attilu bude hrát někdo menší, svalnatější až zavalitější, se zjizvenou tváří a zejména aspoň částečně s asijskými rysy, tak jak ho popisují historické prameny. 50% ()

klerik

Veľmi dobrá historická dráma, kde však neuvidíte žiadne potlapkávanie po pleci v aréne plnej zabijakov či férový boj ani podobne nereálne výmysly, o akých nás presviedčajú oveľa drahšie a (bohužiaľ aj) úspešnejšie filmy. Prvý historický film, kde ma zaujalo aj detstvo hlavného hrdinu. Láska, zrada, inrigy sprevádzajú Attilu a vy všetkému uveríte, lebo herci (hlavne Gerard "Dracula" Butler) vás o tom presvedčia. Bitky sa síce nevyrovajú počítačovým armádam blokbasterov ale aj tak držia krok aj napriek menšej pompéznosti. Čo by sa stalo, keby mal Attila väčší rozpočet a reklamu? ALEXANDER by rozhodne vznikol ovaľa skôr... ()

helrohir

Som síce fanúšik historických filmov, ale tento ma takmer absolútne nezaujal. V prvom rade musím povedať, že Gerard Butler sa na úlohu hunského bojovníka absolútne nehodí, pretože Atilla bol v podstate mongoloid. Ďalším nedostakom je slabá výprava (aj keď čo čakať od TV filmu), nezaujali ma ani bojové scény, plus spomeniem ešte plno historických nepresností, a to nielen ohľadom kostýmov, vybavenia atď, ale aj samotná glorifikácia Atillu, ktorý bol inak len obyčajný barbar bez štipky zľutovania. ()

Djkoma

Slabě průměrný historický film o jednom velkém vojevldci. Od začátku dokonce z filmu čiší jeho televizní pojetí, které je velmi naškodu. Žádná krásná scéna obrovské armády, místo toho malé potulné armády na jedné straně krásných a upravených Římanů a na straně druhé Attilovi muži v rukou sekyry a oblečení jak bezdomovci. Kdyby to nevypadalo zas tak levně dalo by se to rozdýchat. Attilova vyvolenná ve mě aspon vzbudila pochopení nad důvody Attilova konání(ale v mnohem menším měřítku než on učinil :)). Celkově se tento televizní historický (stěží) epos dá sledovat, tak aby neunudil. ()

• Odevy Rimanov vo filme sú typické pre ranú ríšu a nosili sa až do konca 2. storočia n. l. V polovici 5. storočia n. l. Rimania nosili matné a hrubé oblečenie. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Kernavé (Litva). (Arsenal83)
  • Ve skutečnosti není jisté, jestli byl Attila (Gerard Butler) otráven svou novomanželkou a nebo zda zemřel na udušení následkem prudkého krvácení z nosu ve spánku. Historici se spíše přiklání k udušení. (ajaxx)