Po havárii letadla se nevlastní bratři Karl a David dostávají na fantastický ostrov Dinotopie. V této dosud neobjevené části světa žijí v poklidné shodě lidé s dinosaury, kteří umí nejen mluvit, ale i číst a psát. Mnozí z nich studují, třeba jako stenonychosaurus Zippo, který je knihovníkem a mluví sedmnácti jazyky. S ním a s Marion, dcerou starosty z Města vodopádů, prožijí oba bratři vzrušující dobrodružství. Život a pohoda na Dinotopii jsou ale v ohrožení, protože energetické zdroje ostrova, bájné sluneční kameny, začínají slábnout. Osud Dinotopie se ocitá v rukou našich dvou hrdinů... (oficiálny text distribútora)

Jazzzz

Nechce se mi pošlapavat něco o čem vím, že to sledují naprosto jiní lidé než sem já... Ze stejného důvodu jsem nedal odpad Teletubbies... Je to koukatelné, vizualně zajmavé, děj je lehce zkonzumovatelný... Je to prostě rodinný seriál, u kterýho o nic nepříjdete když pár dílů vynecháte. Rozhodně nejsem fanouškem tohoto seriálu. ()

Radim

Tento pohádkový příběh je původně určen pro TV. Odtud vyplývá úroveň triků a vlastně celého zpracování - je sice poměrně kvalitní, ale člověk je dnes přece jen zmlsaný trochu jinou podívanou. Já bych hodně stříhal, dvě DVD by stačila. Stále zde ovšem zůstává poutavý příběh, který zaujme hlavně děti. ()

Malarkey

Docela solidně zkloubená pohádka pro děti i dospělé, kterou si díky příběhu užije celá rodina. Sice to není žádný zázrak a to mluvím o hereckých výkonech, samotných efektech nebo příběhu, ale i tak se na to nechá koukat. Nebo spíš nechalo. Netvrdim, že to není možné, ale Dinotopie je mini-seriálem, na který se podívám maximálně jednou a dost. I když samotný svět dinosaurů mi přišel natolik sympatický, abych jej nehodnotil průměrně nebo spíše podprůměrně. Zdejší hodnocení je tu totiž maximálně z toho důvodu, že je vše nakročeno tou správnou nohou, jen není dokonáno do konce a to jsem mluvil o příběhu a efektech. Herecké výkony se nikterak zlepšit nedají. Kór v tomto seriálu, kde spíše mluví dinosauři než lidé. (7/10) ()

Rockwood

No, že by mě tento film (nebo spíš seriál) nadchnul se říct nedá. Už z toho důvodu, že filmy o dinosaurech a podobné věci moc nemusím. Ale nebráním se takovým filmům, když jsou dobře natočeny. Tenhle film se mi docela i líbil. Trochu naivní ale pěkný námět. DObré zpracování, ale přece jenom by se tam dalo co zlepšovat. A není to zrovna můj šálek čaje, takže tři bodíky. ()

kingik

Když začnou dinosauři být nebezpečně inteligentní a navíc mluví, je třeba rychle vzít do ruky encyklopedii a nastudovat si něco v předstihu, než vám ta pravěká inteligence přeroste přes hlavu. To se někdy tak stane, že dva nevlastní bratři po havárii letadla objeví bohem zapomenutý ostrov Dinotopie a prožijí tady dobrodružství o kterém řada spisovatelů fantastických románů suše sní. Pro diváka je to zážitek sice nepoměrně slabší, ale neudělá špatně, když na ostrov zavítá a prohlédne si to pravěké leporelo pěkně zblízka. Pokud jde o zástupce pravěkých ještěrů, je z čeho vybírat a pokud hledáte skvěle dobrodružný příběh, pak je třeba se smířit se zhusta televizním pojetím a nečekat ohromující podívanou naditou bombastickými speciálními efekty a důmyslnými kamerovými nájezdy. Režíroval kdysi nadějný a dnes již zcela zapomenutý "demolition man" Marco Brambilla, který od úspěšného ambiciozního akčního spektáklu vyzkoušel i jiné žánry, ale už nikdy nedokázal nadchnout diváky jako když proti sobě kdysi postavil bouráka Stallona a atletického Snipese. Jeho jediným dívatelným počinem, i když jak pro koho, se stal až o devět let později právě tento "pravěký" projekt. S méně známými herci a omezenými televizními prostředky i rozpočtem se jedná o sympatickou fantasmagořinku, kterou uvítají dospělí, protože jejich děti by to v pohodě mohlo na dlouho zabavit, když od nich chtějí mít pokoj. Dospělejší divák si raději počká na čtvrtý Jurský park. 60% ()

• Slovo "dinotopia" je spojením gréckeho slova "dinosaur", ktoré znamená "hrozný jašter", a slova "utópia", ktoré znamená "pekné miesto". Ironicky však toto skĺbenie vytvára názov "hrozné miesto". (HelenOfTroy)
  • V seriálu se objevují dinosauři s dlouhým vzpřímeným krkem. Některé prameny však uvádí, že srdce by nedokázala pumpovat krev až do mozku. Dřívější věda se naopak příkláněla k názoru, že vzpřímené krky by nemohli existovat, protože by došlo ke zlomení obratlů. (dmk)