Atraktívny štyridsiatnik Jack Foley (George Clooney) by už mal skôr myslieť na založenie vlastnej rodiny, lenže sa mu do toho akosi ešte nechce... Radšej sa venuje svojmu koníčku - vykrádaniu bánk! Zvláda to v pohode a s prehľadom, až na jeden drobný problém: často ho pri tom chytia... Ako recidivistu čaká Jacka niekoľko desiatok rokov za mrežami, ale jemu sa tam prirodzene nechce. Namiesto toho chce zorganizovať poslednú veľkú akciu a potom spokojne žiť so „zarobenými“ peniazmi niekde ďaleko... Problém nastane, keď sa pri úteku z väzenia stretne s atraktívnou federálnou agentkou Karen Siscovou (Jennifer Lopez). Chvíľu sa dohadujú, kto koho vlastne zatkol a nakoniec sa za kurióznych okolností rozídu... Karen však našla v sympatickom zločincovi zaľúbenie a niečo ju k nemu neodolateľne priťahuje. Musí ho znovu vidieť... (TV Markíza)

Dudek

První co mě trklo do očí byla skvělá a neuvěřitelně sexy Jennifer Lopez, to druhé pak byla zajímavá režie Stevena Sodenbergha, který film pojal jako pohodovou hrátku. Zakázané ovoce funguje již od prvního záběru s originálním vykradením banky, do kterého skvěle pasuje Clooney, a tím jsme se dostali k meritu věci. Herci jsou totiž vybraní naprosto úžasné, každý do své roličky sedí a dokáže v divákovi vyvoval přesně ty pocity, jaké se po něm žádají. Jako hrátka to funguje spolehlivě, bohužel jako komedie už trochu skřípe. Chybí tomu více vtipných momentů a jen o trochu chytřejší scénář. [TOP 19/14 71%] ()

eye candy

dvě hodiny nadprůměrné "beznásledkové" televizní zábavy. Záměr zbytečně divákovi nedloubat do mozkové želatiny velkými psychologicko-filozoficko-poeticko-mučícími pomůckami se podařil. Soderbergh si na to opět sezval silnou jedenácktu charismatických herců, g clooney klasika, j lopez mně nijak moc ve filmu nevadí, don cheadle, farina, keaton, guzman, rhames radost sledovat. Navíc na rozdíl od Ocean's Eleven je film vylepšen o několik těch technických vychytávek..i přes dost nevydařený konec, který asi musel stývnovi pošeptat do ouška šotek dementek se jedná o jednu z dalších jeho pohodových krimi komedií ()

sedm.1

Žánrový mix,který S.Soderbergh povýšil opět na něco jiného,lepšího.Tohle prostě neni obyčejný film!I zde je režiserův styl jasně nepřehlédnutelný.Je to opravdu od všeho trochu,ale vše ve správných dávkách,výborní herci,pohodová atmosféra,oddychovka první třídy,která v sobě má ale mnohem víc.Doporučuji!!! ()

Fiftis

George Clooney sa zhostil hlavnej úlohy naozaj dobre a ľudsky. Jeho Jack nie je blbeček ani génius, srandista ani superman. Je proste tak nejako "ľudský". Vďaka dobrému scenáru a dobrým hereckým výkonom sa všetci správajú v podstate realisticky a film vlastne rozpráva príbeh mnohých mierne narušených postavičiek, ktorý sa mohol celkom dobre stať, alebo sa práve teraz niekde v Amerike odohráva - bez toho by to niekoho príliš zaujímalo a bez toho aby o ňom niekto chcel za každú cenu vedieť. Takýto príbeh môže byť zaujímavý, ale pozerať sa na neho dve hodiny v kine a platiť za to peniaze nemusí byť každému po chuti. Medzi obdivovaním hereckých výkonov a precíznej réžií som sa párkrát pristihol, že mi samotná štýlová atmosféra nestačí a čakám na nejakú naozaj smiešnu hlášku alebo naozaj razantný dejový zvrat - a ono nič. On totiž každý film nemôže byť superudalosť a je sympatické, že to pre zmenu jeden z nich o sebe netvrdí a snaží sa "len" prerozprávať zaujímavú knižku, bez automobilových naháňačiek, nekonečných prestreliek a superfrajerských hlášok. ()

Figu

Odjakživa pro mě fráze "zakázaný ovoce" znamenala trochu něco jinýho oproti tomu, co mi tady předvedl Clooney s Lopezovou. Zbytečně dlouhej film, tolik známých ksichtů a taková kokotina. To ovoce bylo zkažený a zakázat jsem to měl já svým očím sledovat! Lopez pro mě nikdy nebyla herečka a zde svojí nekvalitu opět potvrdila! No a z čeho jsem fakt zklamanej je George... I ten Bruce Wayne alias Batman mu ladil víc (v tom kostýmu se to i ztratilo), ale role Jacka Foleho byla naprosto katastrofální. Jen pořád nerozumím tomu vcelku šlušnýmu hodnocení?!. Asi mi něco uniklo. 40% ()

• Scéna, ve které jsou spolu Jack Foley a Karen zavřeni v kufru auta, se musela natáčet 45x. (Karlos80)
  • Když je Jack a Karen na skleničce v hotelu, venku sněží. Šlo ovšem o sněžení vytvořené počítačově. (Pumiiix)