Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina

• USA Jeffrey Epstein: Filthy Rich
USA, 2020, 3 h 45 min (Minutáž: 55–58 min)

Dokumentární seriál o Jeffreym Epsteinovi je postavený na svědectvích žen, které ho přežily. Popisují, jak usvědčený sexuální delikvent zneužíval svoje bohatství a moc. (Netflix)

klukluka

Jmenuje se to První řada a já doufám, že nám to servírují po troškách a přijdou nějaké další. Protože Epsteinovo kriminální jednání přece nebylo o tom, že prznil puberťačky ve své vile v Palm Beach. Ty nejhorší věci se odehrávaly v jeho milionářským bordelu v Novém Mexiku a některý holky odtud neodcházely po svých. Proto jsou také svědkyně v dokumentu nazývány přeživšími. Tenhle dokument je hodně, hodně opatrnej, ale není se asi co divit. Nikdo z nás si patrně nepřeje, aby se kvůli některýmu z vlivných vilných strejdů zavíral Netflix. ()

Djoker

Divák sice ví, do čeho jde, ale stejně mu z toho není dobře. Epstein rozehrál šílenou hru, které se účastnily i známé osoby, které se pořád v klidu pohybují na svobodě, což je téma k zamyšlení. Dokument pouze shrnuje jeho nechutné dílo a velký prostor dostávají oběti. Nářky nad jednostranností jsou k smíchu, tady nejsme v ČT. ()

schizmo

Tohle je možné jen v Americe aneb hromadná žaloba za to, že jsem se nechal vydržovat za sucking dick all day long. Nechápejte mne špatně, rozhodně neschvaluji vykořisťování a zneužívání žen, nota bene nezletilých a už vůbec ne elitářskou třídou, která má potenciál tahat za nejdelší špagáty, ale zdá se to divný jen mě, že holky, který roky pobíraly výhody miliardářského harému a scháněly do něj další oběti, se teď chtějí soudit a volají po spravedlnosti? Jasně, mlsnej kocour Jeffrej byl asi pořádnej filuta a jeho manželka, která pásla všechny ty chudery holky, je zřejmě nejefektivnější kuplířka světa, ale celkově ten případ smrdí po všechm směrech, proto když ho zabásli a hrozilo, že uniknou důkazy na všechny celebrity a elitáře, který chodily prznit americkou mládež na soukromej ostrov, tak starýho dobrýho Jeffa někdo za nejasných okolností popravil přímo v krimu. Doporučuju tenhle seriál plnej otazníků a neuvěřitelných věcí, který jsou fakt možný asi jen v Emerice. ()

rikitiki

Čekala jsem, že se dozvím víc o Epsteinovi, ale bylo to hlavně o jeho obětech. O Epsteinovi sice taky něco padlo, ale připadalo mi to nedostatečné – jak vlastně přišel k prvním penězům, čím si vydělával? Zmíní se sice pár náznaků, ale nic moc do hloubky. ___ Nicméně, i tak považuji dokument za velmi užitečný. Ukazuje, jak medovými sliby a penězi systematicky on, jeho hlavní dohazovačka a vedlejší dohazovačky ničili a poškozovali životy mladých holek. Které byly příliš mladé, aby se zmohly na nějakou obranu, pocházely často z chudých až kriminálních poměrů, takže je krásný dům, luxus a peníze jednoduše oslepily. Což se stává i mnohem zkušenějším, natož holkám ve věku dětí. ____ Varovné na tom je, že desítky až stovky lidí tohle musely vědět, tisíce aspoň tušit, ale buď se nikdo neozval, nebo – a pár pokusů tu bylo – slabý hlásek nikdo schválně neslyšel. Protože to bylo, jakoby slon bojoval s motýlem. Prachatý byznysmen se spoustou vlivných známostí a chudé holky bez zázemí rozhodně nebyli stejná váhová kategorie a on dokázal všech svých výhod využít bezezbytku, za hranou morálky, i za hranou zákona. SHRNUTÍ: Výpovědi obětí o zneužívací mašinérii, které si systém záměrně nevšímal. ()

uiu

Při sledování mi z toho všeho běhal mráz po zádech. Nedokážu si představit, kdyby mi bylo 14 a nějakej postarší chlap se svou manželkou - oba boháči a slušně vypadající lidi - si mě k sobě pozvali domů s tím, že mi dají 200 dollarů za to, že chlápkovi namasíruju nohy a záda. Brigáda snů. A pak by mě znásilnili. A dali mi těch 200 dollarů, abych příště přišla zas. Taková věc se prostě nedá někomu říct, když jste vyděšené děcko/puberťák. Obří mínus je délka dokumentu - klidně stačily dva díly, je to strašně natahované a nudí to. ()