Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

Azrail

Ze začátku mě to příliš nechytlo a po dvou dílech jsem si říkal, že postavy jsou příliš karikaturní, děj nění moc zajímavý a vlastně ani ta chatařina mě tolik nebavila. Ovšem dal jsem seriálu další šanci... a poté už mě naprosto vtáhnul, do postav jsem se zamiloval, těšil jsem se na každý další díl a po finále jsem zatoužil už jen koupit si chatu někde v podobném Záhoří a vypadnout z civilizace. Krásná, čistá, příjemná česká pohoda. 80%. ()

sykyntosh

Je vskutku zajímavé, že první polovina tohoto seriálu (respektive první série) je takové typické české dílo, které bych od ČT očekával, ale druhá polovina je už o něčem jiném. Ve druhé polovině dostane vcelku nudná story o průměrných českých lidiček šmrnc a styl. Režie a vizuální stránka se výrazně zlepší, ale i postavy působí najednou více sympaticky. Humor se také změní k lepšímu a postavám se dokonce dostává i hlubšímu pochopení. Pak jsem se ale podíval na režiséry této série a na epizody, které tvořili a vše bylo jasné. První epizody má totiž na svědomí Radek Bajgar - zajetá televizní klasika, kdežto druhou polovinu Jan Bártek - stále ještě mladá krev. Opět se tak potvrzuje, že mladí tvůrci dokáží přinést českému filmovému a televiznímu rybníčku zajímavé způsoby vyprávění příběhu, který nemusí vycházet pouze z příběhů ze života obyčejného čecháčka a řídit se zajetými způsoby. Jednoduše řečeno, první polovinu je třeba přelouskat, aby si pak divák mohl užít tu druhou polovinu. ()

Mrkvič

Ucházející český seriál, ale na Kolečka je to trochu málo. Občas z chatařského průměru vystoupil nějaký ten menší klenotek v podobě jadrnějšího vtípku nebo dobrého hereckého výkonu, ale většinou šlo o takové nenásilné vyprávění a různorodosti postav, jejich profesí a povah. Za mě nezapomenutelné focení reklam a skvělý Majer, který z celé té plejády herců nejvíce překvapil. Zbytek je skvělý jako vždy - Myšička, Holub, Plodková, Dulava. Druhá řada byla teda už znatelně horší. Chyběl mi Dulava, ale náhrada v podobě Marka Daniela byla více než dobrá. Celá řada se točí kolem bývalého policisty Michala a nebylo mi to tolik po chuti. Hodně Roubala, což šlo, ale zase nemusím Petru Nesvačilovou. Zblázněný Igor Bareš také nebyl nic moc. Snad už je to opúravdu kone Osady, ale mrzí mě, že by si seriál zasloužil skončit něčím lepším. Ideálně po první řadě. ()

cariada

Spíš náhodou jsem to asi od třetího dílu sledoval a postupně si pouštěl každý díl a zpětně i to co jsem neviděl. Ač mě to že začátku moc nebralo a přišlo mě že všichni moc přehrávají, tak mě to postupně chytlo a herce si oblíbil. Asi nejvíc židovskou rodinu p. Polášek ho hraje skvěle sice je tu několik paradoxů, třeba na co jezdit na chatu o víkendu, když celou sobotu nesmí nic dělat. To je tam vlastně k ničemu a nic neudělá. Vadí mu sousedovo německé auto, ale to že tam další soused běhá pořád v německé uniformě mu nevadí. Co mě nešlo do hlavy jezdit z Prahy, Znojma, Jihlavy každý víkend přes půl republiky na víkend na chatu takovou dálku. Asi nejhorší postava byl ten,: Američan : v podobě Hanáka. A ta otravná :nejka:. Krásné se koukalo na Vaculíkovou či Plodkovou i malá Arnoštka byla fajn. Občas mě tam nesedělo to počasí na to co bylo v ději mnohdy nesedělo se skutečností.Potěšilo mě že bude druhá série. Přesto po těch všude přítomných krimi či nekonečných vztahových po činech je tohle pohlazení a jen tak dál. ()

kingik odpad!

Voda, chatky a vrcholný kreténizmus. Když nám Radek Bajgar před léty vysemenil seriál Ulice pro sortu inteligenčně zakrnělých diváků, jejichž doporučená denní dávka kyseliny listové je silně podprůměrná, existovala naděje, že zmizí ze scény, případně ho umučí v Pařezové chaloupce. Kupodivu tento tvůrce vydrží všechno a po různých tvůrčích oklikách na diváky vrhl obludné letní hrátky u vody, které absolutně nemají opodstatnění plnit hlavní vysílací čas. Druhořadý sled herců, kteří si nikdy nezískají plnou diváckou oblibu, ultra trapně skotačí ve stupidních epizodách, kdy i zápletky z Bob a Bobka měly relevanci. A nyní k humoru. Totiž stále hledám na seriálu cokoliv humorného, alespoň nějaké vzdálené synonymum. Určitě se divák měl chechtat vysoké úrovni humoru. Zřejmě ovšem místní vodník utopil cokoliv vtipného. Zůstala jalová pitomina, co dokáže být tak úmorná na sledování, až je to nejapné a ponižující. 0/10 ()

• Když na začátku Ivana (Pavla Beretová) vystupuje z auta, v záběru zevnitř auta si odepne pás. V zápětí je záběr zvenku, jak auto zastavuje a pás si odepíná znovu. (Brain)
  • Při příjezdu Južanových do osady Záhoří má jejich Volvo 740 GL přední SPZ 5H7 9667 a zadní 1A6 8386. Na dalších záběrech už mají 5H7 9667 i na zadní SPZ. (Stone_Cold)