V tomhle svižném thrilleru plném akce spojí bývalý nájemný zabiják síly se svojí sestrou a problémovým teenagerem, aby se pomstil svému nevlastnímu bratrovi. (Netflix)

sedm.1

Já tedy rozhodně nejsem expert na španělskou kinematografii, nicméně si dovolím tvrdit, že ryze akční filmové počiny nejsou úplně dominantním žánrem pocházejícím z této krajiny, o to víc jsem ovšem mile překvapen, jak se s tím nakonec poprali a i když si prakticky ve všech ohledech ,,vypůjčovali,, , kde jen mohli, tak já se bavil více než dobře a myslím, že Xtreme lze označit za slušný nářez, kterému lze tedy vytknout kde co, ale ve výsledku baví, a to považuji za nejdůležitější. Především chci ale hodnotit samotnou akci, kterou zde představují hlavně kontaktní souboje, což já osobně preferuji, a zde u mě vládne velká spokojenost, neboť vesměs jsou zpracovány přehledně, choreograficky přesně, a co mě nejvíc potěšilo, tak vážně nekompromisně. Ústřední hrdina je pak výborný řezník, který se toho nebojí, je vidět, že umí a i jeho herecký představitel je slušný týpek, což ovšem neplatí jen pro něj, jelikož i veškeré ostatní postavy a jejich představitele působí výrazným a nenudícím dojmem. Co se ovšem zápletky týče, tak to už je slabší, a na to, abych jí odpustil její kostrbatost, nenápaditost a celkovou nepřesvědčivost, a bral jí jen jako spojnici mezi jednotlivými akčními scénami, tak na to je tam té akce zas málo. Bohužel zde ale ani příliš nefungují atmosféra, napětí, emoce, takže ve výsledku, ano, akce naprosto uspokojivá a postavy a casting též, to ostatní ale zkrátka filmu dost ubližuje, takže nakonec hodnotím jako velmi dobrý průměr. ()

rollman1

Ale jo, proč ne. Španělé nejsou úplně známí svými akčními fláky, takže když vyleze něco takového, co se aspoň snaží vzdát poctu Johnu Wickovi a třeba i tomu Zátahu, nemám problém to nadhodnotit. Jasně, není to vyloženě kulervoucí, ale je to natočené od srdíčka. Tvůrci jsou podle všeho fanoušky žánru a dali do toho opravdu maximum. Akce šlape, je celkem solidně brutální a fungují i postavy a to jak kladné, tak i záporné. Příběh je úplně banální premisa o pomstě, ale kolem toho ja namotáno spoustu dobře natočených soubojů a přestřelek, takže mě to vůbec neštvalo. Kdy naposledy jste viděli film, který by byl v tomhle žánru nějak originální co se týká příběhu? Já už dlouho ne, takže i když to mám pocitově spíš na 4*, dávám 5* a to jen proto, že jsem se skvěle bavil a vychutnal jsem si každou minutu aniž bych musel všechno prznit. ()

Chrustyn

Španělé mají silnou filmovou produkci hlavně v rámci thrillerů a hororů. Zde se vydávají do vod béčkového akčňáku, soustředícího se na fyzické bitky. Má to své momenty a i přes viditelný mizivý rozpočet se bitky docela povedli. Všeho je bohužel málo a vyjma bitek je malý rozpočet hodně znát a bohužel to nijak nezachraňují po všech směrech nezajímaví herci. ()

Kudly4

Vykrádačka snad všeho možného, ale co. Je to natočeno svižně, kladný postavy jsou sympatické, záporáci fakt hajzlové, kterým je jedno koho zabíjí - důchodce, ženy, děti (zabití Leovo rodiny, bylo hodně silný) akční souboje jsou přehledné, jsou krvavé, občas i dost brutální, sem tam to bylo i vtipný (souboj v ruským clubu na záchodě), hudba parádní. Nemám skoro co vytknout, snad jen to, že smrt "Prcka" mohla být brutálnější, navíc vůbec bych si napoprvé nevšimnul, jak umřel. Každopádně příjemná, akční podíváná, kde stačí vypnout mozek a užívat si tuhle Španělskou jízdu, která se jim vážne povedla. Slabší pětka. ()

Spiker01

Na jednu stranu poctivá španělská mlátička na francouzský způsob, na tu druhou jsem už zkrátka nastavený tak, že mi podobná béčka už úplně nestačí, pokud nenabídnou vyloženě prvotřidní akci. Nakonec z toho vylezla typická spotřební netflixárna, u jejíž sledování jsem netrpěl tak jako u nedávného Posledního žoldáka s JCVD, ale ani to nemůžu extra doporučit. ()