Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 1 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Sammy.Boy

Řekl bych, že ČT umí točit určitě i lepší krimiseriály. Jako nenáročná podívaná na pondělní večery ideál, ale jinak se to vyjma finálního dílu a excelentního Miroslava Hanuše celkem halí ve stínech průměrnosti a nezachraňuje to ani výkon Jirky Vyorálka, který mě osobně v celé sérii velmi mile překvapil. ()

Tosim

MUSÍŠ JÍT DOMŮ, ZKAZÍ SE TI PRSA. TA KUŘECÍ, CO MÁŠ V KUFRU. Scénárista Zdeněk Zapletal má za sebou jak výborné (Soudce AK), tak příšerné seriály (Policajti z centra), tohle je takový střed. Herci jsou záruka, režie je pevná, příběhově to kolísá a Miroslav Hanuš má tento rok další zářez na pažbě, co se týče výborných rolí. ()

angel74

Dramatický seriál Stíny v mlze má sice svoje mouchy, přesto jsem si k němu našla cestu a svým způsobem jsem si ho i oblíbila. Neskutečně mi sedla ústřední dvojice vyšetřovatelů v přesvědčivém podání Jiřího Vyorálka a Petry Špalkové. Od samotného začátku jsem s jistým napětím sledovala temnou dějovou linku táhnoucí se napříč celou sérií související s propuštěným vězněm Hrbkem, jehož skvěle ztělesnil démonický Miroslav Hanuš. Potěšila mě také Regina Rázlová, která si s bravurou sobě vlastní zahrála starostlivou babičku trpící prvotními příznaky Alzheimerovy choroby. Horší už to bylo s řešením jednotlivých případů. Nejvíc mě štvalo, že se kvůli každé blbosti volala zásahovka a když to skutečně zavánělo nebezpečím, tak si na ni nikdo ani nevzpomněl. Nicméně životní peripetie hlavních postav mě zaujaly natolik, že se ráda podívám na nějaké další pokračování. (70%) ()

zette

Jestli mam pro neco slabost, tak jsou to ceske kriminalky. I kdyz za zahranicni konkurenci zaostavaji, me proste u toho domaciho valeni bavi. Tohle je takovy ten nas prumer. Celkem uveritelne pripady, zajimava ustredni dvojice kriminalistu. Urcite nijak neurazi ani postava propusteneho vezne a jeho dejova linie. A jako Ostravak, jsem mel o duvod vice byt spokojeny.-). ()

mira007

Duo Malá Černý jako ostravská Bodie a Doyle sice v provedení podprůměr až průměr, protože jako detektívka s nějakými zločiny to oscilovalo od nudy, trapna, přes nechtěnou zábavu až vrchol temného thrilleru v české tv tvorbě.  Na Špalkovou jsem si zvykl, ale je mi jasný, že na spoustu lidí působí nějakým iritujícím způsobem bez ohledu na vrcholné herecké výkony. Herecky zvítězili v pořadí Tichá, Hanuš a Rázlová. Linky ze soukromí slabota a mladí chlapci naprosto zbyteční. Na druhou stranu, kdyby se z každého dílu vzali ty Hanušovi pětiminutovky alá Mlčení jehňátek a vyšperkoval se poslední díl mohl to být nejlepší počit ČT za posledních dvacet let. Kdyby ... ()

• Epinefrin (adrenalin) je lék používaný při resuscitaci nebo při tzv. anafylaktickém šoku. Lék se nachází téměř na všech odděleních v resuscitačních lékárnách. Má malou expiraci (velice rychle prochází), nicméně nepatří k lékům, které se nějak významněji hlídají a kontrolují. Dostat se k nim může prakticky každý zaměstnanec zdravotnického zařízení. (Winster)
  • Start série byl plánovaný na 8. ledna 2024. Odsunut byl však o čtvrt roku. V epizodě Snadné cíle (2024) se totiž objeví střelec ve škole, což by krátce po tragédii na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (21. 12. 2023) nebylo vhodné. (rakovnik)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky