V blízké budoucnosti zuří v USA krutá občanská válka, která zničí Manhattan a odřízne ho od světa. Neohrožená zdravotní sestra Alma Ortegová se vydává na cestu za svým synem, který se od ní oddělil během evakuace New Yorku. (HBO Max)

kenkaku

Obávám se, že i hvězdička bude moc. Vážně jsem neviděl debilněji vystavěný “virtuální svět”. Bylo nebylo, nastal “den #1”, kdy z nějakého důvodu se matka a syn musí evakuovat z Manhattanu. Zvládne to jen ona. Pak tu máme najednou “den #xyz” (o 8 let později), kdy matka stále řeší, kde je syn!? Vydá se tedy (ano po osmi letech) hledat zpět na nyní izolovaný ostrov Manhattan, kde ještě stále žije odříznuto nějakých 300tis lidí a mají se celkem fajn. Mají jídlo, vodu, munici, palivo, prostě zásoby všeho “každému dle jeho potřeb” (ano… učebnicový komunismus). Žijí tam všechny možné rasy (a koktejly) - krom heterosexuálních bělochů. Toho jsem nezaregistroval v seriálu ani jednoho (takže vlastně neomaxistický ráj). Tam nastává hromada bizár situací (volně se pohybující kočkovité - i psovité - šelmy nemají člověka na jídelním lístku) prokládaná obrovskou (ale obrovskou) hromadou moudrého filozofování o ničem. A závěr je samozřejmě ultra perla. Více u jednotlivých epizod. ()

JohnCZ

Rosario Dawson a zajímavá zápletka byly věci, které mě i přes nízké hodnocení zde na ČSFD (IMDB 5,5/10), docela lákaly. A teda musím říct, že to opravdu nebylo nic moc. Divák se o světě a politické situaci tam venku nedozví vůbec nic a celý děj se zaměřuje na stokrát viděnou válku gangů složených z různých minorit, kterou obzvlášťňuje pouze od světa odříznutý a tedy i lehce postapo Manhattan. Proč tomu tam tak je se ale divák nedozví a drama samotných postav, byť mě vyloženě neuráželo, tak mě ani příliš nebavilo. Tři díly se děj spíše pomalu rozjíždí, aby byl ve čtvrtém banálně a kvapem vyřešen. Člověk si až pokládá otázku, proč něco takhle neambiciózního vůbec vzniklo. ()

Jaro.Krafcik

Slabota, ozaj som čakal viac od tohto nového seriálu na Hbo max. Premiéra štyroch dielov trochu meškala ale nakoniec prišla a ja som to zhltol do dvoch dní. Ale ako hovorím nič moc a nevyužitý nápad zamrzí. Určite chýbal aj dabing. Tie flashbacky boli zbytočné. Aj tá BLM propaganda. 2* ()

M.i.k.e

svět ve kterém se DMZ odehrává má jistý potenciál a nevadilo by mi se podívat na seriál, který ukazuje co a proč se stalo.Bohužel DMZ toho ale vůbec nevyužívá, to co se stalo jen neurčitě naznačuje a vydává se tou nejjednodušší a ve výsledku nejblbější cestou.Vypráví totiž příběh matky, která během evakuace ztratila syna a vydává se ho hledat po osmi letech do demilitarizované zóny.Proč tam ta zóna je a její význam se nedozvíme.Zato zjistíme, že uvnitř jsou všichni napohodu, prakticky tam žijí pouze menšiny a navzdory tomu, že venku (asi) zuří válka, tak tady je všeho dost a řeší se tu pouze rozbroje mezi místními gangy, které chtějí uspět ve volbách.Do toho přichází hlavní postava Rosario Dawson, která do všeho během pár dní hodí vidle, všechno začne dávat ještě menší smysl než předtím, nicméně nakonec se dokodrcá ke sluńičkovému konci. Ty čtyři epizody se sice dají přežít bez větší psychické újmy, nicméně už dlouho sem neviděl sérii, kter by svůj potenciál spláchla do záchodu takhle jednoduše a rychle...40% ()

cariada

Podle popisu jsem čekal něco jiného. Matka hledá dítě, ale nakonec je dítě dávno dospělé a je členem gangu v občanské válce v Americe . Celé je to jen o válce skupin v jakémsi rádoby novém státě v USA. Strašně špatný styl prezentace, který nezaujme a nudí. Pozitivní je že to má jen čtyři díly. ()