Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

T2

║Rozpočet $110miliónov║ Tržby USA $190,872,904║ Tržby Celosvetovo $402,656,846▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,853,327║ Tržby za predaj DVD v USA $2,473,841║ Úvod ešte fajn, odsýpa, zabáva, ale postupne tu začne vyznievať čoraz viac plocho a na tej slušnej minutáži to poslednú pol hodinu skôr otravuje. Jim Carrey občas fajn, občas prestrelí. Tých otravných miest tu je viac než dosť. /45%/ ()

Algernons

První Sonic si zaslouženě vybojoval pokračování, které tradičně šlape na pedál a vše se snaží dělat, větší a velkolepější a nutně říct, že dobře. Vše co fungovalo na jedničce (vztah Sonica a pána donatů, Robotnik, humor, postava Sonica), funguje i tady! Jim Carrey má neskutečnou formu a jede bomby jak v devadesátkách, je tu ještě energičtější než v jedničce a zábavnější a to i díky nové a skvělé dynamice s Knucklesem. Přírustky Knuckles a Tails jsou super, ikdyž u Tailse bych si jen přál většího prokreslení a nějakého menšího příběhového oblouku pro jeho postavu. Bohužel akorát to tempo v druhé polovině těžce skřípe a filmu trochu podraží nohy. A ty poselství by mohli být také více vykristalizované. Jinak je to ale parádní rodinný film, který má jako třešničku na dortu popkulturní reference a reference na původní hry. Ale jak říkali klučinové, co seděli zamnou a Torenem "Bylo tam málo MeMe". 7,5/10 ()

B!shop

Takova ta klasicka dvojka vseho vic. Vic akce, vic trikovejch zaberu, vic lokaci a vic digitalnich potvor, ale ve vysledku min zabavy. Porad je to fajn, jenze samotnej pribeh je az prilis jednoduchej, fory se tak nejak okoukaly uz v prvnim dilu, Marsden a Carrey maji mnohem min prostoru a vsechno se to toci kolem Sonica. Sem tam tu je fajn akce, sem tam se clovek pousmeje a vlastne je to takovy nicim neurazejici pokracovani. Ale znovu bych si to uz asi nemel potrebu pustit, to radsi znovu mrknu na prvni dil. ()

BROKEN_

Jednička byla fajn rodinná akční komedie, pokračování je stejně fajn podívaná. Po těch recenzích, které hlásali zlepšení oproti jedničce a dost možná i nejlepší adaptaci podle počítačových her, tak nakonec přišlo to stejný jako u prvního dílu. Jim Carrey v roli Robotnika je skvělý a sledovat ho je radost. On se pro tyhle magory narodil. Nové postavy Knuckles a Tails mají dobrý dabing (Idris Elba!) a díky nim se vlastně jedná o lepší show oproti jedničce (ale ne o moc). Jde strašně vidět, že jde o rodinný film, který má pobavit. Celé to totiž působí strašně jednoduše a předvídatelně. Ale je pravda, že o to se ten film nesnaží, takže asi kopu do špatného hnízda :-D. Má to dobré tempo, pořád se něco děje a děti budou nadšení a rodiče to nijak neurazí. P.S. Dějová linka s Rusama vůbec nemusela ve filmu být, celé to Sonic mohl vyřešit se svojí rychlostí a ne tancem. Tam se film těžce zasekl a to stejný musím říct i o svatbě a celé té potyčce s FBI. 5,5/10 ()

ondraondra

První Ježek Sonic byl pro mě příjemné překvapení, tudíž jsem měl od dvojky možná až moc velká očekávání. Je to fajn film pro celou rodinu, ale už to nemá to kouzlo jedničky, která se držela více při zemi. Tady je víc akce a postav, díky čemuž to občas všechno působí až přeplácaně. Například u finále mě už fakt bolela hlava. Taky mě mrzí, že James Marsden tady nemá tolik prostoru, ale na druhou stranu mě strašně bavil Tails. No a Jim Carrey je bůh, o tom není pochyb. Na třetí díl si do kina asi zajdu, jelikož mě zajímá, jak se tenhle svět bude rozvíjet, ale těšit se budu trochu opatrněji. 6/10. ()

• Myšlenka prstenů jako portálů vychází z původních her, kde byly velké prsteny prostředkem pro vstup do dalších či bonusových úrovní. (Ryuuhei)
  • Poté, co byl chrám smaragdu zaplaven vodou a Sonic se snaží zachránit Knucklese zavaleného ruinami, dochází mu pod vodou dech. V ten moment se objeví ikonická vzduchová bublinka, kterou Sonic slupne a umožní mu další čas vydržet pod vodou. Přesně takové vzduchové bublinky musel Sonic sbírat ve hře, aby se neutopil. Neumí totiž plavat. (krtek6)
  • Film obsahuje řadu odkazů na prvky z herních předloh. Většina scén přímo vychází z herních úrovní hry „Sonic 3 & Knuckles“. Prostředí planety hub je odkazem na „Mushroom Hill“, ledová jeskyně a následná jízda na improvizovaném snowboardu zase odpovídá „Ice Cap“, maličký ostrov u Havaje, kde dojde k otevření vstupu do podvodního paláce, je zřejmě miniaturní verzí „Angel Islandu“ a již zmíněný palác je kombinací „Hydrocity“ a „Hidden Palace“. Robotnikův ohromný robot devastující městečko odpovídá závěrečnému bossovi ze hry „Sonic The Hedgehog 2“. A styl závěrečného souboje, kde tři úhlavní postavy spojí síly dohromady, je přímou referencí na hru „Sonic Heroes“. (Ryuuhei)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)