Mačacie oko

• Česko Kočičí oko (viac)

Tři povídky plné černého humoru, napětí a vzrušení, které spojuje postava tajemné kočky. Náruživého kuřáka vydírá šéf protikuřácké léčebny. Tenisový profesionál doplatí na nevěru s manželkou mocného gangstera. Malou holčičku terorizuje krutý skřítek. Nekorunovaný král hororu Stephen King už zase zahání diváky do kouta a nutí je nelidsky se bát... (oficiálny text distribútora)

petero

Trošku ma to nudilo, zrejme preto že film je kombináciou troch na seba nenadväzujúcich poviedok spojených potulujúcou sa mačkou ktorá je hlavnou hrdinkou posledného príbehu. Ten prvý s Jamesom Woodsom (skvele to zahral) o náruživom fajčiarovi ktorý sa snaží prestať je určite naj a takú odvikaciu kúru by som určite nikomu nedoprial. Scenár i keď priamo od Stephena Kinga je odľahčený vtipnými momentkami no tým pádom stráca napätie na sile a celkovo to filmu dosť škodí. Škoda pretože takým Gremlinsom to náramne seklo. ()

B!shop

Tak tu mame dalsi film podle Kinga, respektive tri plus minus pulhodinovy, podle povidek Quitters, Inc., The Ledge a The General. Prvni povidka je zaroven nejlepsi, imho si ji meli tvurci schovat az na zaver, ale to by zas tak hezky nemohli ukoncit pribeh o kocce, ktera se propleta vsema trema povidkama. Vic nez o horor se jedna o hodne cernou komedii o jedny netradicni firme pomahajici odvykat koureni s paradnim Jamesem Woodsem. Povidka je svizna, vtipna a ma slusnou atmosferu, navic jsou tu fakt paradni sceny, treba Woodsovo halucinace na vecirku plnym kuraku. Druha povidka je trochu slabsi, opet nechybi cernej humor, ale tentokrat je i docela napinava. Tady ze zacatku vse vypada jak tuctova historka o mafianovy, jeho neverny manzelce a jejim milenci. Az na to, ze mafian se rad sazi a vetsina pribehu se odehrava na rimse mrakodrapu. Tady dokonce dojde i na dve potencialne nechutny sceny, ale tvurci nic moc neukazujou. Treti povidka je asi nejslabsi, ale presto porad zajimava a je to takova sverazna variace na priseru ve skriny. Tady je bohuzel pomalejsi rozjezd, ale pak je povidka docela napinava. Akorat zaverecna kocici akce podporena superhrdinskou hudbou pusobi spis jak komedie. Nicmene skritek je udelanej hodne dobre a je tu mladicka Drew. Celkove se jedna o tri nadprumerny povidky, navic plne odkazu na jina Kingovo dila (zkrvavenej bernardyn ala Cujo, auto Christina, v televizi Mrtva zona...), ktere jsou ale vic cernohumorny nez hororovy a zprumerovano to da 4*. ()

A.L.E.S.

Na tenhle film jsem se podíval s původní představou, že se bude jednat o podobnou záležitost, jako byl film o "pejskovi Cujovi". Nicméně tohle tvrzení mi bylo ihned vyvráceno, když jsem viděl člověka, který jde do protikuřácké léčebny. Jednoznačně jsem byl příjemně překvapen. A kupodivu kočka, která zde neměla hlavní úlohu, zde sehrála velkou roli, jenž zasáhla do života všech postav. Shodnu se s většinou, že první příběh byl vynikající. A k tomu jedna skvělá hláška ústředního hrdiny, kterou jsem si zapamatoval, když pan Donatti prapodivným způsobem zlikvidoval krabičku cigaret (stejně bych to udělal i já) svého pacienta: "Jako léčebná metoda je to kravina...". Námět s metodami proti kouření tak působivými, že by si je rozmyslel i Jiří Wimmer. Neublížíme vám, abyste přestal kouřit. Budeme ubližovat vašim blízkým... Druhý námět s tenisovým trenérem a miliardářovou manželkou dopadl poměrně předpojatě, bylo jasné, že se karta obrátí. Ale za průměrný výsledek nemohou skvělé role, které postavy předvedly. A třetí příběh bych přirovnal spíše k jakési pohádce o zlém trpaslíkovi, který bere dětem dech. Překvapil mě ale závěrečný souboj dvou nelidských postav. Suma sumárum - čtyři hvězdičky. Rozhodně tedy stojí za shlédnutí, alespoň první povídka... ()

fcreading

Lewis Teague za pomoci Stephena Kinga výborne vykreslil tri príbehy, hraničiace s obdobným humorom a atmosférou, ktorá číha na každom rohu príbehu. Prvý príbeh zaujme skoro každého fanúšika hororu, hrá tu James Woods a najmä on vytvára atmosféru a drží celý ten príbeh dohromady. Druhý príbeh je už iná záležitosť a prekvapila ma svojim pojatím príbehu do krásneho mesta, kde žije starý muž. Tretí príbeh je pekne dokreslený a spolu s ostatnými príbehmi drží celý ten poviedkový cyklus a necháva nás v strhujúcej atmosfére v škriatkovom náručí. 80 percent. ()

kingik odpad!

Když bych měl jmenovat asi nejhoršího režiséra, jehož tvorba je pro mě odstrašující, vévodil by tomuto žebříčku jistý Lewis Teague. A za ním hodně dlouho nikdo. Neznám od tohoto velmistra patlala film, který by byl třeba jen průměrný, a klidně se všem jeho filmům dá bez uzardění napálit čistoskvoucí odpad. Dost se divím, že taková kapacita, jako je hororový spisovatel a autor Stephen King, svěřil svoje tři povídky, zvláště když mu dva roky před tím dojebal vzteklého psíka Cuja, právě tomuto režijnímu antitalentovi "edwoodovského" ražení. V jeho režijním převedení se z výborných Kingových povídek stalo něco, co je z mého pohledu těžko popsatelné. Vše natočené doslova superpříšerně a to se ve filmu objevují dost dobří herci, jako James Woods, Robert Hays nebo mladá Drew Barrymoore. Když jsem kdysi dělal ve svém okolí anketu, bylo to v době rozmachu VHS a videopůjčoven, jaký nejhorší film viděli, nejvíce lidí právě uvedlo Kočičí oko. Můj táta, velký odpůrce hororů, kterému jsem před léty půjčením videokazety s tímto filmem chtěl vyvrátit jeho negativní názor v domnění, že to bude kvalitní pokoukáníčko, tehdy prohlásil, že se chtěl dívat na normální film, ne na film určený pro chovance blázince. To by byla ještě pro tento film pochvala. Ten film je totiž megapříšerný nedívatelný shit. Ty triky, kamera, to se fakt těžko popisuje. 0% ()

• Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)
  • Prvé dve poviedky "Quitters, Inc." a "The Ledge" sa nachádzajú v poviedkovej zbierke "Night Shift" od Stephena Kinga z roku 1978. Tretiu s názvom "General" napísal King priamo pre film. (Jello Biafra)