classic

„Krajina nikoho” (prvá epizóda), teda aby som to následne i trochu viac konkretizoval, tak sa konkrétne v tomto prípade jedná o štát na Blízkom východe, čiže Sýriu, kde v marci 2011 došlo k tzv. „Arabskej jari” , čo vlastne odkazuje k vlne protestov, civilných nepokojov, povstaní, či najmä občianskych vojen, na základe čoho sa vykryštalizovalo ISIS, proti ktorému sa postavili medzinárodné ženské milície YPJ, lepšie povedané „kurdské bojovníčky” , čím sa už oveľa bližšie dostávam k jadru danej veci. Na okamih sa ale ešte prenesiem na malú vzdialenosť od bodu epicentra, a to do 4200 km vzdialeného Paríža, za Francúzom Antoinom Habertom, od ktorého sa to v podstate začína (scenáristicky) odvíjať. Ako sa dozvedám, jeho sestra Anna mala údajne zahynúť počas teroristického útoku v Káhire, čo asi nie je úplne pravda, keďže ani on sám o tom nie je stopercentne presvedčený, inak by sa zrejme nerozhodol podniknúť takúto riskantnú cestu, s prestupom v Istanbule. Čo sa medzitým všetko potrebné udialo, sa dozviete pekne sami. Ak si teraz pozorne všimnete, tak sa to už medzi sebou trochu prelína, kedy som načrtol niekoľko naprosto zásadných súvislostí, ktoré splývajú do jedného celku, pričom zatiaľ ešte nie do konečného, pretože v ďalších častiach budú postavy postupne pribúdať, a niektoré možno i ubúdať, uvidíme... ? / Objavil som novú, koprodukčnú minisériu, podobajúcu sa svojim zovretím na práve úspešný seriál Kalifat zo Švédska, no tentokrát je viacej sofistikovanejšia, než bolo tomu trebárs predtým, t. j. očakávať by som mal predovšetkým autenticitu prostredia, či realistické bojové sekvencie, ktorých budeže dostatok pre ďalší vývoj udalostí. Najviac hereckého priestoru si doposiaľ „uchmatol” Félix Moati, s ktorým mám ináč spoločné - deň a mesiac narodenia, rok už nie, i keď mi vskutku k nemu veľa nechýba ? A odteraz mi je jeden z protagonistov o čosi sympatickejším, než som si pôvodne vôbec myslel. ()