Extra život

• Slovensko Romantický únos (viac)

On je smolař, který pracuje jako uklízeč kanceláří a sepisuje knižní trhák, který určitě zabere, ona je znuděnou dcerou bezcharakterního milionáře. Ti dva jsou si souzeni, jenomže někdy se osud ne a ne naplnit. A tak jsou na zem sesláni dva andělé s důležitým úkolem, buď spojí ty dva dohromady, a nebo se mohou rozloučit s návratem "tam nahoru". A protože z nebe je sestup na zem pořádně tvrdý, natož s vidinou, že by měl člověk - tedy vlastně pardon anděl - mezi těmi bezbožníky dokonce setrvat - andělská dvojice se pekelně snaží. Jenomže ono to není tak jednoduché. Všechno totiž zkomplikuje, ale i zjednoduší, únos, vydírání, loupež, hudba, tanec, střelné zbraně a spousta dalších "banálních" záležitostí. (oficiálny text distribútora)

Razzor_82

"Láska funguje." Extra porce šílené romantiky mezi uklízečem a nafrněnou dcerou multimilionáře. Boyle umí prodat svůj vytříbený styl a nebojí se jít proti proudu. Sympatický koktejl dvou rozdílných postav, které k sobě kupodivu pasují. Zábavný McGregor a hezky usměvavá Diaz. Ucho diváka potěší i výborně chytlavý hudební soundtrack8/10 ()

zdenny

Nádherná netradiční, trochu mysteriózní romance, ve které je Cameron prostě nádherná. Tento film bych tak trochu řadil mezi filmy jako "True romance", "Interstate 60" a dalších, kterých zamilované romance se odehrávají na pozadí nečekaného, divácky atraktivního děje. Jsou vtipné ale taktéž násilné, a skrytě se dotýkají větších témat, které ale divák pro celkovou bezstarostnost a cool jízdu nemusí řešit. ()

peetriss

Jak může dopadnout film o zbohatlické dceři, mladém uklízeči, kterého její otec právě propustí a dvou potřeštěných andělích, kteří se všemi, i ne zrovna andělskými, prostředky snaží ty dva přimět, aby se do sebe zamilovali? Díky Dannymu Boyleovi kupodivu vtipně a zábavně! Tento film je tak praštěný, hezky praštěný, až je zábavný! Černobílá andělská dvojice ve stylu Bonnie a Clyde je úchvatná, především anděl v podání Holly Hunter s kulometem je nezapomenutelný. Skvělá černá komedie. ()

JosefTomas

Nikoli dokonalé, jako pro mě geniální Mělký hrob dua Boyle/Hodge, ale přesto velmi, VELMI záživné. Extra život je ideální pro všechny znuděné z tradičních romantických komedií, protože s přepáleností pracuje nadmíru dobře a hlavně se nebojí jít směle proti zavedeným konvencím v podobě naprosto nevídaného mixu žánrů. Jde o snímek, kde vás nebude absolutně zajímat cíl, který mnoho lidí odhadne předem, ale spíš ta nevyzpytatelná cesta, co k němu vede a díky ní dovede být film krásně vděčný pro každého, kdo mu dá prostor. Stačí být jen trochu snílek. ()

Master19

Některé momenty jsou skvělé, vtipné a dokonce i originálně a pěkně natočené. Navíc je tu Cameron Diaz a pěkná porce černého humoru. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za podivný závěr a jednu za Ewana McGregora, který mi vůbec neseděl (možná, že to je ale slepá závist, protože bych si to s ním hned vyměnil). ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)