Clive Owen ako nájomný vodič má previesť agenta so záhadným kufríkom (Don Cheadle) za každú cenu. Do cesty sa im ale vpletie helikoptéra, ktorá lieta nad nimi a snaží sa ich neprestajne zostreliť a zabrániť tak zásielke. (genetique)

B!shop

Nejnapinavejsi a nejakcnejsi dil serie Hire. Owen prevazi chlapka s tajemnym kufrikem, ktery neustale pipa a odpocitava cas, takze se logicky domniva, ze to je bomba, ale zaver je hodne prekvapivej. Vyborna hudba, honicka, prestrelka, vrtulnik a F. Murray Abraham - celkove jeden z nejlepsich dilu a muj druhej nejoblibenejsi dil. ()

dANo

Našlapaný reklamný krátky film, v ktorom sa nenormálne veľa strieľa, jazdí vo veľkej rýchlosti a hlavne vyjednáva o obsahu kufríka... :o) Tento kraťas mi svojim obsahom pripomenul neskorší Carnahanov celovečerný film Smokin' Aces a nie len kvôli tomu, že v oboch hrá na strane zákona Ray Liotta. ()

Isherwood

Dějově nejpřímočařejší (tzn. „na nic si nehrát a v závěru nešokovat“) a technicky nejrozumněji zpracovaný Hire. Režisér Carnahan stylově, ale zároveň přehledně, aranžuje skvělou honičku nádherného cabria s helikoptérou. Don Cheadle na sedadle spolujezdce sice má mít nějaký hlubší význam (tedy, obsah přepravní zásilky), ale síla myšlenky jaksi netlačí do ústraní bravurně zvládnutou formu. Nejprostší, ale o to krásnější Hire. ()

Djkoma

Nejlepší reklama na BMW, kterou můžete vidět. Clive Owen nemá tolik prostoru jako v minulých reklamách, ale přesto s hereckým obsazením okolo sebe dělá divy. Pomáhá mu v tom hlavně Joe Carnaham, který dokazuje, proč je tak vysoce ceněný režisér. Perfektní peklo s "průhledným" záběrem, který však nic nezkazí a já bych si hned moc rád šel koupit BMW Z4, už jen pro ten pocit... ()

cheyene

Dostat do 8 minut akci, která nenudí, má tempo, rozvine příběh a stihne jej ukončit, to chce jistou zručnost. Joe Carnahan ji má. Tento krátkometrážní snímek je vynikající nejen díky Clive Owenovi (opravdu by se na Bonda svého času hodil, zde mě v tom utvrzuje), ale také kvůli velmi zajímavé pointě! ()

• Vozidlo, které ve snímku Clive Owen řídí, je BMW Z4 3.0i. (Listeroman)

Remake, plagiát a krásná blondýna

Remake, plagiát a krásná blondýna

08.12.2006

Reese Wintherspoon, šarmantní rodačka z Louisiany a nejlépe placená herečka součastnosti, se po své úspěšné oscarové kreaci ve filmu Ticker. Zlý výběr, nebo skrytý záměr? Uvídíme po premiéře někdy v… (viac)