Dej filmu sa odohráva v pohraničnom meste Cvikov. Dvaja bratranci, ktorých si zahrali Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala snívajú o tom, že sa pôjdu pozrieť na závody Formule 1. Keď jeden z nich vyhrá vstupenky na Grand Prix, odštartujú dobrodružnú cestu... (Magic Box)

Pierre

Rád jsem viděl Daniela (a chci ho vidět časteji, jů? určitě  to není jen Tonda Blaník),  Kameníkovou a v takovém formátu určitě i Donutila. Od Hádka a Kozuba se samozřejmě člověk může spolehnout na určitý standard, i když z Kozubových loňských filmů mě zde bavil nejméně a místy mu bylo trochu hůře rozumět.  Je to můj teprve druhý celovečerní film od ceněného Prušinovského a seriálové Dobré ráno, Brno se mi líbilo přeci jen o trochu více. Zde se Prušinovský opět zaměřil  především na své milované těžké sociálně případy a ačkoliv bych  do místního prostředí bych určitě patřit nechtěl, nepůsobí tady tak odpudivě a Prušinovského se v něm podařila docela solidní atmosféra v podobě lehce undergroundové komedie, která mezi novodobými českými veselohrami bude určitě pořád patřit k tomu lepšímu, i když se nejedná o žádné veledílo.   Taková přesná trojhvězda.  Celkem  v pohodě film, i docela sranda. Jednohubka, která určitě neurazí a nezkazí den, ale má své dobré i slabší  momenty.  Dyková, Poláci a černoška otravní. Nejvíce se mi líbil pan  Holeček, jak zpíval Voda živá (:D). Pane Holeček, nechcete jet na ty závody se mnou? Ty jo Emile, já bych hrozně rád. Ale mě formule vůbec nezajimaj. ()

Xmilden

Není to tak dobré jako předchozí Prušinovského tvorba, ale s příchodem Donutila na scénu se situace zlepší. Panu režisérovi se evidentně moc líbí v prostředí socek, ale bohužel už jsem měl velký problém jim rozumět (Dyková a hlavně šišlající Kozub), tak už to bylo skoro na titulky. Jinak nakonec jako jo. Vnímání tohoto filmu může jít jedině nahoru. Časem z toho může být zábavná častěji reprízovaná záležitost na ČT. 60% ()

LEGACY

Vyšlo to tak nějak na deštivou a mrazivou Sametovku. Asi nejvíc film zabilo moje očekávání, automotorová kultura, jenž neholduji, ale stále mi přijde, že zahraniční potenciál této cesty byl nenaplněn. Kupodivu mi nevadili postavy, příběh ovšem, byť propletený a zajímavý, se nemohl stát jakousi kostrou. Tato doba patří každopádně Kozubovi, hraje bravůrně. Ocenil bych také drobné detaili, které nám Čechům dělají v zahraničí potíže, jako například koupě křupínků. Počítali jste kurva, piča, doprdele? ... ()

xxmartinxx

Cítil jsem se jako uvězněný dvě hodiny v autě s nejhoršími lidmi, jaké si můžete představit na třídním sraze základky. Hádkova character arc je, že na konci filmu dovolí ženě řídit. Humor je založený na tom, že lidi křičí. Kozub... prostě Kozub. Jo a je něco až patologického, že čeští filmaři si tradičně umí představit jako morální jádro filmu pouze mentálně narušenou postavu. ()

Malarkey

Když se podíváte na ta jména, tak nějak předpokládáte, že tady se budete řehtat od začátku do konce. Všechno k tomu spěje. Jenže pak si Grand Prix pustíte a i když se na to koukat dá, docela Vás tady všichni serou tím, jak jsou debilní nebo i docela takoví zlí. Vůbec z toho nejde taková ta komediální lehkost a pohoda, kterou Honza Prušinovský normálně umí. Je to ulítlost, ale to je asi ten jediný důvod, proč tento film vidět. ()

• Poté, co policista Holeček (Marek Daniel) domluví jako cyklista v JZD předání kol, následuje záběr na dodávku pana Nováčka (Miroslav Donutil) jedoucí po dálnici, která má ale pravé zadní kolo hliníkové. V dalším záběru, v kempu, již má opět rezervní černé plechové kolo. (marcel5)
  • Od první verze scénáře až po premiéru v kinech uplynulo deset let. (KGBelik)
  • Policista Holeček (Marek Daniel) má ve scéně na služebně v čase 01:04:23 čepici hodně šikmo na hlavě. V další scéně ji má už šikmo jen trochu. (Marek.Handl)