Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

Chrustyn

Nová pecka od tvůrce Top Gun: Maverick? Určitě ne. Další nevýrazná a nudná podivnost se známými tvářemi? To už ano. Pokus o inteligentní thriller o hrátkách s emocemi, ve kterých si pedofilně vypadají Thor, hraje s emocemi mladých lidí, kteří se účastní záhadného projektu. Nudné, bez nápadu s herci, kteří si pouze přišli pro svůj šek. A pokud čekáte, že se to v něco vyvrbí, dementní konec vás vyvede z omylu. ()

JohnSmith

Namlsaný Kosinského Top Gunem, s přihlédnutím ke Chrisi Hemsworthovi, jsem se na Spiderhead moc těšil. Trailer byl celkem lákavý a tak jsem čekal a čekal a nakonec jsem se dočkal průšvihu. Natočeno to nebylo vůbec špatně a Hemsworth taky nebyl špatný, ba ani nápad nebyl zlý, ale scénáristé a režisér to pojali jako tlachárnu, která fakt není zajímavá a co hůř, neskutečně nudí. Takže za mě jedna hvězda jen za Hemswortha, jinak bych dal odpad. ()

Brain-D

Místa zajímavá rychle splácaná jednohubka, která opravdu rychle uteče a časem o ní nebudete vědět, že něco takového vůbec bylo. Tento snímek je jako bych vzal film Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem. Tohle je Danny De Vito a Maverick je Arnold. Nevím proč chtěl Kosinksi po tak dlouhé době rovnou 2 snímky. Když si dá na čas, tak je zjevné, že toho dokáže hodně. 50% ()

AffectedFace

A do prdele, tady se něco nepovedlo podle očekávaní. První hodina funguje celkem dobře, no poté je to urychlené klišé jako prase. Nejlépe by to fungovalo spíše jako seriál, protože na délku stopáže filmu je téma hrozně vcuclé a ke konci působí až moc hloupě. S očekáváním, že odejdu s pocitem ukojení mé potřeby vidět něco kulervoucího s pokusy na lidech, které dojdou až do bodu šílenství, jsem odešel od Netflixu spíše s pocitem zrušení předplatného. Absolutně nevyužitý potencionál zahozený do hajzlu. Ta třetí hvězda je čistě za Chrise, kterej celej film drží aspoň v tom průměru, bez něho by to bylo určitě za dvě. Miles Teller je taky super, ale vím, že se svým hereckým nadáním má rozhodně navíc. Velká škoda... ()

ScarPoul

3* ale zatracovať to nejdem. Ten film je zábavný a má skvelé tempo. Ak sa tu nachádza nejaká chyba, tak je výsostne scenáristická a herecká. Kosinski ako režisér prináša množstvo vizuálnych vnemov a ľúbivých obrazov. Stále sa tam niečo deje a má to aj zaujímavú zápletku. To, že od určitého momentu prestáva byť tá zápletka sofistikovanou a stáva sa moralizujúcou je síce škoda, ale nevybočuje do WTF momentov a za to som jej vďačný. Koniec je tak v niečom predvídateľný, ale zároveň má niekoľko ozvláštnení, ktorého robia zábavným. Finálny monológ nutné zlo. Inak pohodová vec od ktorej netreba čakať veľa a nebudete sklamaný. Najsmutnejšie je ďalšie z potvrdení, že Chris Hemsworth nie je žiadny herec aj napriek plejáde expresií, ktoré sa nám tu snaží ponúknuť. Teller ho značne vo všetkom prevyšuje a stáva sa najsilnejšou zložkou filmu. Pamätám si, že podobne zachraňoval aj obludnosť s názvom Fantastická štvorka. ()

• Přestože Mark Paguio ztvárňuje postavu „Verlaine“, je po celou dobu filmu oslovován jako „Mark“ (hercovo skutečné křestní jméno). (BMW12)
  • Rogan (Nathan Jones) si číta knihu "Tenth of December" od Georga Saundersa, ktorá obsahuje krátku poviedku "Escape from Spiderhead", podľa ktorej je natočený tento snímok. (belinko)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (viac)