Nenápadná Lucy (Sandra Bullocková) pracuje na stanici metra – má byt, mačku, tajnú životnú lásku a nulovú šancu, že dotyčného niekedy osloví. Až jedného dňa muža jej snov Petra (Peter Gallagher) zrazia pri náhodnom incidente na koľajnice. Lucy nezaváha, zachráni mu život a v nemocničnom zmätku ju na základe náhodnej poznámky označia za jeho snúbenicu. „Snúbenec“ je stále v kóme a Lucy si zvyká na život v novej rodine, ktorá ju prijala ako budúcu nevestu. Sen v bdelom stave trvá len do dňa, kým sa Peter nepreberie z bezvedomia. Prebudenie sprevádzajú isté rozpaky, pretože si na „snúbenicu“ nevie spomenúť a situáciu výrazne komplikuje aj jeho brat Jack (Bill Pullman), ktorý v Lucy začína čoraz neodbytnejšie vidieť viac, ako len budúcu príbuznú. Jedno je isté – svadba bude, ale do poslednej chvíle nie je jasné, kto si koho vo finále odvedie k oltáru... (TV JOJ)

MIchael90

Kdysi byla Sandra Bullock má nejoblíbenější herečka, po znovu schlédnutí tohoto romantického filmu v klidu a od začátku do konce si už dobře vzpomínám proč! Měla šarm, měla jiskru, charisma a v neposlední řadě to byla (je?) pěkná holka. Odpůrci romantických komedií raději vypnout (tady se nejedná o nic jiného, nic navíc), pro ty kteří tento filmový žánr můžou, rozhodně velmi povedený film, 4/5! ()

LencaN

To už jsem myslela, že jsem viděl všechny romkom, které se dají zhlédnout. A on se mi ukrýval ještě takovýto skvost. OK, není to kasovní trhák a asi bych tomu nedala žádné důležité ocenění. Ale moje romantické srdéčko plesalo radostí, protože city z toho jen stříkají. Sandra Bullock tady ještě působí roztomile, přirozeně a Bill Pullman prostě má svoje kouzlo. Hráli to moc hezky a celý film jsem se bavila, jak chudák Lucy nedopatřením musí předstírat, že je snoubenkou muže v komatu a přitom se jí dostává pozornosti od bratra onoho fešáka, kterého Lucy zachránila před vlakem. ()

Elio

Je to sice objektivně čistý průměr, ale tahle romantická komedie mi jednoduše zcela subjektivně přirostla k srdci. Krásná chemie mezi ústřední dvojicí zaplňuje celkem nerealistický příběh a pěkně zakončuje celé tohle pohádkové snění. No, co víc říct. Pro realisty spíš podprůměr, pro mě jakožto nenapravitelného snílka čistá dokonalost. Kéž by takových filmů dnes vznikalo víc. ()

Renfield

Nereálná pohádka pro dospělejší a dospělé, tedy některé. Snad klasicky dobrá Sandra Bullock může za to, že se na to koukat dá. Pěkné je i prostředí Chicaga a hudba, ale příběh je ničím nevybočující, nepřekvapující klasika. Každopádně co se romantické komedie týče, je to jistě nadprůměr. Taktéž lidi co se řekněme v podobných filmech najdou, budou spokojeni. Já raději jiné... když už město a vztahovka, tak například Polanski. Ještě nutno dodat, že Peterova rodina byla opravdu něco šíleného, to už mi přišel "normálnější" Joe Jr. 55% ()

Mortemiss

Velmi pohodový vánoční film s jednoduchým obsahem. Žena se zamiluje do jednoho muže, kterého potkává na vlakovém nádraží. Jednoho dne muže přepadnou a on spadne na koleje, nedaleko je slyšet přijíždějící vlak a žena se vydá mužovi na pomoc. Po té co mu zachrání život se vydává za jeho snoubenku, aby ho mohla navštěvovat v nemocnici. Žena se seznamuje s jeho rodinou a s jeho mladším bratrem. Děj se zamotává a hlavní hrdinka si musí vybrat mezi oběma bratry. Celkem slušná romantická komedie, kterou jsem si jako malá holka oblíbila. ()

• Scéna, v ktorej roznášač novín spadne z bicykla, nie je hraná. V skutočnosti to bola nehoda, ale rozhodli sa záber ponechať vo filme. Chlapec si reálne zlomil zápästie. (Arsenal83)
  • Sandra Bullock sa úlohy zhostila s tým, že sa s ňou vie stotožniť, keďže sa práve rozišla zo štvorročného vzťahu. (Arsenal83)