Děj filmu je zasazen do chudého hornického městečka na jihovýchodě USA, Estherslope. Mladý Dick je samotář a horlivý pacifista - ovšem jen do okamžiku, kdy se jeho ruce dotknou střelné zbraně. Radikálně mu to změní život. Založí tajný chlapecký klub, nazvaný Dandies, jehož heslem je mír se zbraní v ruce. Navzdory přísnému pravidlu Dandies - zbraň zbožně uctívat, ale nikdy ji nepoužít, se mladíci dostanou do situace, kdy nemají jiné východisko... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

zdepapepa

Jako bych sledoval dva rozdílné filmy, zprvu to je jemná kritika současné americké militantní společnosti, která se někde v půli filmu zvrtne v pološílenou směs kovbojky, romantiky a akčního filmu. Ač mě to chvílemi rozhodně bavilo, dělí to poměrně násilně film, u kterého soudržnost hraje klíčovou roli. I tak každopádně musím pochválit elegantní výběr mladých, většině neznámých herců. Podobně stojí za to zmínit skvěle ulitou práci s kamerou a hudbou. Přesto musím hodnotit jen za 3 hvězdičky z pěti, protože jak už tu padlo, nekonzistentní scénář je chyba kritická. Každopádně je to jediný šrám na jinak výtečném filmu pro milovníky i odpůrce zbraní a způsob jak zabít sobotní odpoledne. ()

dvd-L

Alternativa: Představte si svůj bunkr za sídlištěm jako opuštěnou důlní halu, partu z jiného sídliště jako american rangers and cops a vaše plastové špuntovky v duchu vyměnte za miláčky ráže 6,65. Vůdcem party jmenujte v tajemném rituálu u kulatého stolu sígra Davida Lynche (oprava: Lars Von Triera) a všichni společně běžte vyjíst špajzku vašim vznětlivým prarodičům. ()

hot_spot

Slibný námět je tu zabitý režisérovou neschopností pochopit, na co se vlastně zaměřuje. Dear Wendy začíná jako sociální sonda do zaostalé komunity amerického městečka a poté se průběžně změní na rádobykontroverzní blábol, který v závěru úplně ztrácí nit. Larse von Triera radši brát jen ve formě, kdy si své myšlenky kočíruje sám. ()

genetique

Svojim námetom sa jedná určite o veľmi pozoruhodné a zaujímavé dielko a keby sa trošku viac popracovalo na scenári, viac sa zdramatizoval záver a vynechali sa niektoré zbytočné vedlajšie postavy výsledok by bol viac než len uspokojivý, ako je to teraz. Aj takto však môže dopadnúť nevedomá forma posadlosti. 60%. ()

Lyžař

Pcha...Můj miláček ráže 6,65??? Tvůrce scénáře - Lars von Trier? No tak to je moc. Na film jsem se díval se zájmem. Vše mi přišlo tak, jak být má..zajímavé, herci uvěřitelní, hudba také padnoucí. Vše je ale uzavřeno tak směšně a neuvěřitelně, že si Dear Wendy prostě víc jak dvě hvězdy nezaslouží. Nezaslouží. Mým návrhem by bylo...vzít všechny lidi, co se na filmu podíleli..a dát jim lepší scénář..to bych si "sednul na p*del" a vsadím se, že hodnocení by bylo daleko, daleko, vyšší!! To je snad poprvé, co Larse hodnotím ryze záporně. ()

• Režisér Thomas Vinterberg i scénarista Lars von Trier se shodují, že film nemá záměr kritizovat zbraně nebo současnou Ameriku. (ČSFD)
  • Skupina Dandies používá pro "zabíjení" krycí název "milování". A píseň, která hraje před a během střílení se jmenuje "Time of the Season" a její text pokračuje "It's the time of the season for loving", tedy pro zabíjení. (czKarlos)