Podozrivá

• Česko Podezřelá (viac)

Detektív Hae-joon je privolaný k prípadu úmrtia muža, ktorý sa zabil za nejasných okolností pri páde zo skaly. Tieň podozrenia hneď padá na čerstvú vdovu, krásnu Seo-rae, ktorú táto skutočnosť na prvý pohľad ani len neznepokojí. Zdá sa však, že chladná bola iba k svojmu manželovi, pretože medzi ňou a vyšetrovateľom začína vznikať nečakané citové puto. Nie je ale láska iba zásterkou, ako uniknúť zraku polície? Autor legendárneho Oldboya a Komornej Park Chan-wook sa vracia s mysterióznou detektívnou romancou, ktorá vám zamotá hlavu a rozbúši srdce. (Filmtopia)

terunka003

Melancholické, nešťastné, zapletené. Pakovo vyprávění je poutavé, většinou v půlce děje nastane zlom a vše se otočí. Nebylo tomu jinak i zde. Akorát se toho moc neotočilo. Stopáž mohla být klidně o něco kratší a možná by to bylo na hvězdičku víc. Konec byl už příliš roztažený. Nicméně je to slušná a kvalitní podívaná. ..jakože tam vůbec nesvítilo sluníčko, ale vůbec..  ()

Skeksis

Park Chan-wook sa konečne prebral. Po tých posledných troch blbinách, čo natočil, je to konečne niečo, na čo som bola zvyknutá, a prečo ho mám rada. Tento film je v podstate totálne klišé, ale spracovanie skvelé. Old Boy je stále môj najobľúbenejší film. tému pomsty mám asi najradšej, je to zdroj, z ktorého sa dá stále čerpať, ale uspokojím sa aj s romantickou zlátaninou, pokiaľ je od Parka. Aj keby natočil párky v chladničke, tak si to zapnem. ()

UhLee

(5/10). Tak tady jsem se naprosto minul se záměrem režiséra a většinu tohoto filmu jsem docela protrpěl. Filmu nejde upřít nezpochybnitelné kvality v podobě nádherné kinematografie. Kamera je krásně melancholická a přechody jsou naprosto lahůdkové. Ovšem tady bych s výčtem pozitiv asi přestal. Celkově mě ten příběh od začátku vůbec nechytnul. Trvalo mi nesmírně dlouho si k postavám najít vůbec nějakou cestu, která by mi pomohla se na ně alespoň z části napojit. Této problematice ještě napomáhal hrozně zmatečný způsob vyprávění, ve kterém jsem se první polovinu filmu topil a režisér mě nenechal nadechnout. Abych zase malinko vyvážil misky vah, tak katarze a jakýsi vrchol retrospektivy přišel někdy v polovině filmu. Tehdy jsem se konečně začal chytat a začínal jsem propadat ději. Všechno krásně seplo. Jenomže v zápětí jsem se podíval na časomíru a byl jsem šokován, že je přede mnou ještě polovina filmu. Vrchol filmu přišel někde v půlce a pak bylo nemožné držet diváka pořád v napětí. Právě naopak. Film se začal víc a víc utápět v melancholii a začala z toho být kvalitní ukolébavka. Důmyslný mix žánrů je věcí, kterou oceňuji protože tohle chce odvahu a um. Ovšem nemůžu říct, že se tento průnik povedl. Já jsem docela velký fanoušek zamotaných detektivních případů. Tady se mi to ale zdálo takové zvláštní a absolutně mě ten případ nechytl. Možná, že to bylo i kvůli tomu, že jsem se kvůli zmatečnému a mysterióznímu vyprávění prostě nechytal. Pokud se bavíme o nějakém horkém elementu, protože celý film působil hodně chladně, tak romantika tady byla taky kapitola sama o sobě. Zvláště jsem necítil energii mezi ústřední dvojicí. Nevím jestli je to styl korejských tvůrců, nebo je to jenom případ tohoto filmu, ale celá tato romance byla zaobalena v takovém melancholickém kabátu, že divák nemá absolutně šanci vycítit nějakou chemii. Takhle tento vztah pouze brousil hrany nějaké vášně a vůbec netnul do živého. V posledních letech jsem začínal korejské kinematografii přicházet na chuť. Podezřelá mě však dokázala tak trochu uzemnit a já vystřízlivěl z této malinké poblázněnosti. “The moment you said you loved me, your love ended. And the moment your love ended, my love began.” ()

Philcze

Čarokrásná detektivní romance, progresivní ve svěžím zakomponováním digitálních technologií, přesto protkaná zvláštní nostalgií a nenaplnitelnou touhou. Park vstoupil zpátky do obdoby žánru, kterou v nultých letech svědomitě pomáhal budovat, dokud se korejské mysteriózní thrillery nestaly pevnou a čím dál unavenější součástí mainstreamu. Dnes je každý týden pět nových na dosah jediného kliku, ale málokterý dokáže vzbudit pocity, že pečlivě komponovanou síť intrik a vodítek rozplétáte úplně poprvé. Nechci říct, že mě to odzbrojilo, ale je to tak. 100 % ()

gogo76

Dlho som nevidel kórejský film a tak voľba padla na túto podivnú drámu. Režisér sa snaží diváka upútať rôznymi zábermi a technikami, ktoré pristanú skôr hororom. Prvú hodinu ma príbeh ako tak zaujímal, ale každou ďalšou minútou bol film čoraz uťahanejší a nudnejší. Poslednú polhodinu som doslova pretrpel a na hodinky som pozeral naozaj veľmi často. Prial som si koniec, ktorý nie a nie prísť. Už ma ani nezaujímalo, či je pani podozrivá alebo nie.  Ústredná dvojica bez charizmy, príbeh ťažkopádne a pomaly plynúci a napätie takmer nulové. Ak to mala byť romantika, tak to už vôbec nie...Trochu to mohlo pripomenúť Basic instinct a rozhodne ho môžem odporučiť 10 x viac než tento podivný a nezáživný mix žánrov. 40% ()

• Juhokórejskí zástupcovia si zvolili snímku ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na 95. ročník Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2023. (MikaelSVK)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Južnej Kórei, predovšetkým v meste Pusan. (MikaelSVK)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

20.12.2022

Streamovací platformu KVIFF.TV nemohli fanoušci filmu v uplynulém roce přehlédnout. Jako jediná přinesla do České republiky poslední počin režisérské legendy Larse von Triera – třetí sérii Království… (viac)

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (viac)