Mistři medicíny - Série 1 (2020) (séria)

Monika Arenbergerová (S01E07)

(epizóda)
Česko, 2021, 26 min

Réžia:

Oskar Reif

Doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D., je přední česká dermatoložka, vědkyně a pedagožka. V letech 1998–2002 působila jako odborná asistentka na Kožní klinice pro dermatologii při Svobodné univerzitě Berlín. Po pěti letech se po zářné kariéře vrací zpět do Prahy a působí na dermatologicko-venerologické klinice na Vinohradech. Věnuje se zde dermatoonkologii a dermatochirurgii, zabývá se i některými aspekty estetické dermatologie, nezanedbatelná je i její činnost na Lékařské fakultě UK. Doc. Monika Arenbergerová pracuje ve velmi dynamickém lékařském oboru. Kožních chorob je více než tisíc a díky vědě a technickému pokroku dochází ke stále se zlepšující diagnostice, prevenci i léčbě jednotlivých onemocnění. Nyní se např. využívá tzv. fotodynamická terapie, což je přelomová a dosti šetrná metoda léčby kožních nádorů. (Česká televize)

subic

Proděkanka 3. LF UK mimo jiné stojí za Stany proti melanomu. I ona je se svým manželem Prof. Arenbergerem taková průkopnice ve svém oboru a to je to, oč tu běží, a jinak je to taková normální máma od 2 dětí. ()

Luicy

Bezpochyby odbornice ve svém oboru, avšak během toho nekonečného výčtu “úspěchů” a prvenství v různých soutěžích či výběrových řízeních už mě přestala bavit. Nebylo mi to moc sympatické, ale věřím, že podobně ambiciózní lidi to mohlo nadchnout... ()

Marze

Připadal jsem si jako na jednom ze svých zimních lyžovacích či letních sportovních kurzů s lékařskou fakultou. Nedávno byla slečna na koncertě v Lucerna music baru překvapena, když jsem ji řekl, že je z lékařské fakulty, jak jsem to poznal. Megainteligentní lidé se smyslem pro humor většinou předstírající empatii, věnující 7/24 včetně Silvestra své profesi, kteří si myslí, že jsou nejvyšší kasta společnosti. Pobavilo mě "výběrové řízení" staré ošklivé lékařské kapacity na svou mladou manželku. Vyděsilo mě, že dermatologie je tak složitý obor, že i zde musí být specializace. ()