Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiálny text distribútora)

JohnnyD

No aby som na tento film nebol až taký zlý. Zabavil som sa dobre: pravidelne sa objavuje jeden záber útočiacich piraní; jeden muž sedí na zemi po útoku piraní a vôbec mu nevadí, že z jeho nôh už zostalo iba 60%; jeden chlapík, ktorému je vidieť rebrá sa doplazí k tomu, vďaka komu sa mu to stalo a ten mu povie "Prepáčte mi". No nie je to super? Je tam sex, krv, trápny scenár a strašní herci - ja som sa bavil. PS: Produced by Roger Corman. ()

AcHeRoN odpad!

Jakožto fanda béčkového hororu musím uznať, že tento film nadmieru naplnil moje očakávania, a teda: nasmial som sa "do popuku" (doslova)! V preklade: stupídne komentáre, totálne nelogické a nezmyselné veci vyskytujúce sa v scénari a v samotnom deji filmu, herecké výkony srovnateľné s nízko-rozpočtovými argentínskymi telenovelami, no proste film pre pravých labužníkov!!! Film odporúčam pozerať iba na vlastnú zodpovednosť ;) ()

Campbell

WTF??? Jakej má smysl remakovat film o dost levněji, hloupěji a navíc okopírovat téměř celej film? Tohle je příklad nepodařeného filmu prakticky celý film je jedno a to samý jako originál(některé scény jsou i z originálu). Corman už si ale na tohle kopírovaní tak nějak zvykl(viz Carnosaur 3 = Scorpius Gigantus, atd...). Nicméně i když je to téměř jedno a to samý tak mi tam děsně vadila ta levnost ten film je prakticky jen o kecání a piraně když utočí tak není nic vidět. NEvím co si od toho tvůrci slibovaly ale tohle je prostě aspon na průměrnej film málo. Levy je špatný režisér a navíc zrovna včera jsem chválil Williama Katta za účinkování jen o rok starším snímku Rattled, tak tady mu musím zase vynadat, to co tady předvádí je fakt k pláči. A bohužel se u tohohle remaku nedostala ani hudba od Donnagia. Škoda tohohle remaku, už se těším na Piranha 3D. ()

Gemini odpad!

95% stopáže je NAPROSTO PŘESNÁ kopie původního "horroru" Piraňa z roku 1978. Jediná změna je v tom, že pološíleného vědce vystřídala pološílená vědkyně a vůbec je tu nějak víc feministických narážek. Jo a málem bych zapomněl - hned několikrát jsou tu k vidění ženská ňadra. Jinak je vidět, že oproti původnímu filmu měli tvůrci k dispozici nižší rozpočet, protože dětský tábor tvoří asi deset děcek a dost silně produkci podezírám z toho, že podvodní prostřihy na hejno zubatých rybek ženoucích se odkudsi kamsi jsou použity ještě z předlohy. Zbytek filmu vyplňují scény typu "OK, nechám svoji dvanáctiletou dceru tady s bandou krvácejících spratků a chlapem, co v podstatě nemá nohy a vyrazím dál po proudu", a když vám do toho ještě zvukové oddělení servíruje něco co zní jako šílený delfín "říznutý" cirkulárkou, nepřesvědčí vás o byť jen jediné hvězdě ani fakt, že v tomhle kousku herecky debutovala pozdější kráska s uhrančivýma očima, tehdy ovšem ještě nevinné prepubertální poupě, slečna Mila Kunis. A ty závěrečné titulky podkreslené nějakou hardrockovo-metalovou "peckou", to už je fakt moc:))) ()

MM_Ramone

Piraňa (Pygocentrus nattereri) je dravá ryba, ktorá dorastá do dĺžky tridsať centimetrov a váži priemerne tri a pol kila. Živí sa výhradne čerstvým mäsom. Svoju korisť loví skupinovo. Potravu nežuje, ale vytrháva a prehĺta celé kusy mäsa. V priebehu pár minút dokážu otrhať mäso svojej obete a zostanú len kosti. Pirane nepohrdnú ani ľudským mäsom. Videl som viacero horrorov o týchto dravých, krvilačných rybách. Najznámejších z nich je zrejme snímok, ktorý v roku 1978 natočil americký režisér Joe Dante. To je piraňová klasika. No mne sa celkom páči aj americký televízny film "Piraňa útočí" (Piranha), ktorý v roku 1995 natočil režisér Scot P. Levy. Je to dosť dobre spracovaný béčkový animal horror. Remake pôvodného Danteho snímku. ** ()

• V některých scénách byly použity záběry z původního filmu. (Cheeker)
  • Některé scény se natáčely na stejných místech jako originál z roku 1978. (Cheeker)