Lockdown

• Veľká Británia Locked Down (viac)
všetky plagáty

Linda (Anne Hathawayová) a Paxton (Chiwetel Ejiofor), kteří se právě rozešli, se ocitli v nepříjemné situaci. Povinná karanténa v době londýnské epidemie koronaviru je nutí i nadále žít pod jednou střechou. Linda, úspěšná marketingová ředitelka, je kvůli novým pracovním povinnostem rozčarovaná z korporátního světa, a kreativec Paxton, který má za sebou kriminální minulost, zůstává bez práce. Zatímco se oba spolubydlící snaží o poklidné soužití, díky poezii a hektolitrům vína v sobě znovu probudí dávno vyhaslou touhu po životě. Nechají se zlákat jedinečnou nabídkou podílet se na riskantní loupeži šperků. Uhrančivá romantická komedie Lockdown sleduje Lindu a Paxtona, kteří se rozhodli vsadit vše na lukrativní příležitost, jež jim může navždy změnit život. (HBO Europe)

Morholt

Reakce na současnou covidovou situaci je v pořádku a odloučený pár, který karanténní nařízení uvěznilo v jednom domě, je také dobrým základem. Nic nenamítám ani proti loupežnickému motivu. Jenže Liman to jednoduše zvoral. Párkrát jsem se sice zasmál, ale to je na dvě hodiny zatraceně málo. Ve zbylém čase všechny postavy jen jalově plkají a samotná krádež patří k těm nejzoufalejším, co jsem kdy viděl. Jediné, co se povedlo na jedničku, je obsazení. Anne Hathaway zraje jak víno a s přibývajícími lety je krásnější a krásnější a Ejiiofor je tady za velkého sympaťáka. Navíc jim to společně neskutečně klape, takže i když vesměs blábolí nesmysly, má z nich člověk fajn pocit. O to větší škoda je, jak to nakonec celé dopadlo. Těch 40 % je výhradně za ústřední dvojici. ()

Rathalos

Vobec mi to neprislo ako komedia,mam pocit,ze som sa ani raz nezasmial,ale ako film sa mi to aj celkom pacilo do chvile,kym tito dvaja v hlavnych ulohach nieco vymysleli a bolo to spojene aj s jednym velmi znamym spisovatelom,tym padom to zacalo byt cele nerealne,lebo na take nieco by sa hned prislo a vlastne Briti sami zo seba urobili totalnych hlupakov ako narod nevzdelancov,schvalne pisem tak tajomne,nechcem totiz vopred prezradzat dej,takze priemer...:-) ()

zodiak217

Veľká spokojnosť s týmto filmom. Na pozadí lockdown v Londýne, ktorý odzrkadľuje reálne skutočnosti sa odohráva vzťahová dráma dvoch ludi, ktorí sa odsudzili, no stále nič nie je stratené lebo ich spájajú silné zážitky. Veľmi sa mi páčilo ako vykreslil ten lockdown lebo aj v reále to už ide na mozog a človek lezie na nervy vlastne sám sebe akoby sa nevedel zmestiť do kože. No a možno práve ten lockdown ich spojí a vymysli bláznivý plán ako zbohatnúť rýchlo a jednoducho. Veľmi pekne film plynul, takže som sa vôbec nenudil a pekne vykreslil charakteri hlavných postáv. Samozrejme obsadiť Anne Hathaway a Idrisa Elbu bolo bravúrne. Svoje úlohy zvládli na výbornú, takže nemám čo vytknúť, môžem len odporučiť. ()

Aquila

Hodně konverzační konverzačka s divadelní aranží, takže různé situace jsou až teatrálně nerealistické. Tedy to, že to nedává úplně smysl až tak moc nevadí. Rozhodně nejde očekávat thriller. Scénář funguje, dialogy se zajímavě vyvíjejí, Hathaway a Ejiofor hrají každý za sebe dobře, ale jako pár nejsou uvěřitelní. Když to mezi nimi začne opět jiskřit, tak to mezi nimi nefunguje. Možná film dojel na vynucenou rasovou vyváženost. ()

Djoker

Tvůrci by zasloužili bídu už jen za tu upocenou snahu svézt se na vlně pandemie koronaviru. Navíc ani nedokázali vytěžit téma, které ještě nikdo neměl možnost prezentovat. Kromě trapného nasazování roušky a domácího fňukání nenabízí prakticky nic. Nebýt vždy úžasné Anne Hathaway, tak by to bylo k nepřežití. ()

• Popri záverečných titukoch beží ešte scéna ako Paxton (Chiwetel Ejiofor) pečie chlieb, čo viackrát počas filmu spomínal. (a_hofferson)

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (viac)