Neskutečná Anna

• USA Inventing Anna
USA, 2022, 10 h 8 min (Minutáž: 59–83 min)

Odvážná podnikatelka, nebo mistrná podvodnice? Novinářka zkoumá případ Anny Delvey, která si jako údajná dědička obrovského jmění naklonila newyorskou smetánku. (Netflix)

Chen

Vcelku povedený seriál, který byl ale místy zbytečně natahovaný. Styl hraní Julie Garner mi v případě Anny nevadí, naopak, z toho, co jsem viděl působila skutečná Anna také dost chladně a téměř "roboticky". Trošku nepříjemný je přízvuk, ale co mi asi vadilo nejvíc je to, že se seriál zřejmě snaží udělat z hlavní postavy jakousi hrdinku nebo Robina Hooda v sukních. Tahle glorifikace podvodníků není moc zábavná. ()

mzss1

[71%] Ale jo, mě se to líbilo. Rozhodně to mělo co do sebe a nenudilo to. Samozřejmě, některé epizody byly až moc dlouhé, určitě bych to trochu zkrátil a rozhodně bych do role zapálené novinářky obsadil někoho jiného, protože ty její hysterické záchvaty mě trochu dráždily, jinak dobrý. Ústřední role Anny je skvěle zvládnutá. Má zajímavou a snad i asociální osobnost kterou člověk asi stoprocentně moc nepochopí, ale i tak jsem spokojen, těch 9 dlouhých dílů jsem dokoukal během pár dní. Od finálního dílu jsem čekal trochu víc, ale nevadí. Na to jedno shlédnutí mě tahle série dostatečně zabavila. Někdy jsem až nechápal, jak si ta Anna tolik lidí okolo sebe podrobila a oblafla, včetně té její naivní kamarádky (oběti) Rachel. Takže super, velká bomba to asi není, ale zaujalo mě to. ()

Paity odpad!

Já vám řeknu, co je na tom odpad! Scénář, který nemá vůbec spád a nudí te se a pak hlavní postava Anna. Její představitelka nehraje. Patrně nemá ani mimické svaly v obličeji. Tváří se pořád stejně, pořád stejně na facku. Někoho tak nesympatického jsem dlouho neviděl. Koukal jsem se na její filmografii a ta osoba "hraje" ve všem pořád stejně! Neskutečné. I v Mlčení jehňátek jsem Hanibalovi fandit víc, než této nudné a otravné osobě. ()

Malarkey

Příběh je to neskutečný a určitě to má nějaký důvod, že na Netflixu se objevil v době, kdy na něm frčí dokument o izraleském švindlíři z Tindru. Anna je totiž taky taková čůza nejvyšší úrovně, co vydělává na blbosti druhých. Je chytrá, vynalézavá, využívá své krásy a chlapi na to letí, jak jinak. Filmařsky je to tady ale děs a bída spolu ruku v ruce. Natočeno přesně v tom duchu těch Hallmark dramat, které diváka, co má rád filmy, musely urážet hned na první dobrou. Julia Garner by možná mohla být dobrá herečka, ale s takovým filmařským řemeslem úplně neoslní. ()

Harpy odpad!

Skončila som pri predposlednom dieli, už som nemala silu pozerať na tú "wanabee celebritku a boháčku", inak preafektované upišťané decko. Diely sú dlhé, ide to pomaly a ak vás zaujíma ako vlastne okrádala, odkiaľ brala peniaze atď, dozviete sa pomaly hovno, v každom dieli neskutočná vata, trápne dialógy a ešte krútim hlavou nad herečkou, ktorá hrala novinárku, a asi si povedala že bude svojou mimikou tváre hrať aj za svoju kolegyňu Annu - ktorá naopak ani brvou nepohla a stále sa tvárila rovnako. Tie grimasy ktoré tam dávala boli pre mňa neskutočne otravné, každý diel som si len hovorila aké drogy berie....odpad ! ()

• Skutečná Anna Sorokina dostala od Netlixu 320 000 amerických dolarů za práva k natočení jejího životního příběhu. Musela ale část použít na úhradu škod, které způsobila. (Sidarius)
  • Scéna s počúvaním nevydaného albumu Lil Wayna nebola fikcia. Skutočná Neff ďalší deň napísala tweet, pretože podľa vlastných slov chcela, aby všetci vedeli, že počula album, na ktorý celý svet tak čaká. Anna Delvey však potešená nebola, prinútila ju, nech tweet zmaže a tri dni sa s ňou nerozprávala. (matthew.17)

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

13.02.2022

Předstírej, dokud to nedokážeš. S takovou myšlenkou Anna Sorokin, jejíž skutečný příběh je předmětem novinky Netflixu Neskutečná Anna, přišla do Spojených států a několik let si žila jako královna.… (viac)

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

17.05.2021

Seriálový hit Bridgerton streamovací služby Netflix se kromě nedávno potvrzených tří dalších řad dočká čerstvě také spin-offu. Ten zástupci Netflixu potvrdili před pár dny a děj se tentokrát zaměří… (viac)