Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Lacike

Námet o upíroch v lietadle je na jednej strane neskutočne blbý ako námet o hadoch v lietadle, ale zároveň tou jednoduchosťou zaujímavý. Ako zombie v lietadle vo filme World War Z. Lenže keď dáte do lietadla takú ničivú hrozbu, tak je ťažke okolo toho vystavať celovečerný film. A tak sa dočkáme množstva úplne zbytočných flashbackov o rodinnej histórii hlavnej a fakt škaredej upírky. Medzitým po lietadle pobehujú zmätení terorist na čele s hereckým drevom Purcellom a sem tam dôjde k ich stretu. Dvakrát napínavé to nie je. Práve naopak. Ja som sa totálne nudil a 2 hviezdičky  dávam za ok technickú stránku. 4/10. ()

misterz

Príjemná upírovina s vynikajúcou herečkou. Začiatok bol síce taký pomalejší, ale našťastie sa to s nastúpením do lietadla rozbehlo a akcie bolo požehnane. Možno by som to prijal celkovo trochu drsnejšie, ale hlavné je, že sa tu človek nenudí. Aj príbeh bol pomerne zaujímavo vyskladaný. Nadpriemer. 75/100 ()

AppleCore

Upír v letadle? Jo.  Dominic Purcell? Taky Jo. Ale nenechte se tím zmást! V porovnání s většinovou filmovou tvorbou Netflixu je Blood Red Sky neskutečně funkční snad ve všech směrech. Umí to hrát na emoce, atmosféru i akci. Režie se snaží z minimalistickýho scénáře i prostoru dostat maximum, postavy nejsou úplně debilní, nikdo se s nima nesere a soundtrack buduje tenzi, kterou známe z fláků jako 30 dní dlouhá noc nebo REC. Filmy v letadle mě obvykle dost štvou, tohle bavilo každou jednu minutu. Překvapení! ()

Tom Hardy

Trochu kostrbaté představování kladných postav a ne úplně hladká expozice v tempu, ale výborní (a snadno identifikovatelní) záporáci, vlastně docela obstojný dějový oblouk a naprosto skvělá finální třetina. Podobný hravý masakr tu v rámci upírského žánru tuším nebyl od Od soumraku do úsvitu. A to už je sakra let! ()

Jinny

Celkem zábavný twist na téma teroristi v letadle. Ten twist je kokotina, nicméně kokotina zábavná. Hlavní ženská postava je zahraná s fyzickým nasazením. Jenže tam, kde by měla být badass, nás ji vždycky tvůrci nutí litovat. Bohužel se říká, že film je tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák, a ten v Krvavě rudém nebi pravda táhne všechno dolů. Jednorozměrný psychopat, kterého nezachraňuje charisma, který je sbírkou klišé a realisticky by s ním nikdo v partě nebyl. P.S. V případě intoxikace přidejde hvězdu. ()

• Ve filmu se vyskytuje postava teroristy Jurije (Jan Loukota), který má být Čech, mluví ale rusky. Omyl je o to tragičtější, že se film natáčel v ČR a polovina štábu jsou navíc podle závěrečných titulků našinci. (panPatejl)
  • Když má auto závadu v noci v zimě, tak se řidič rozhodne jít pro pomoc. Auto neoznačí výstražným trojúhelníkem, ani nijak nezajistí a nechá tam manželku se synem na pospas. (PROCESOR)
  • Letadlo je uneseno teroristy. Když jde na přistání, je udržován kontakt s řídící věží, z čehož je patrné, že letadlo pilotuje někdo z cestujících. Přesto mu těsně před dosednutím doporučí z řídící věže, aby vypnul autopilota. Dnešní dopravní letadla naopak umí přistát pomocí autopilota sama, hlavně za nulové viditelnosti. (PROCESOR)