Poručík Alan Kreiner sprevádza svojho nadriadeného na tajné stretnutie s informátorkou, od ktorej má dostať dôkazy o kriminálnej činnosti, okrem iných, aj svojich kolegov. Na mieste však okrem informátorky čaká aj strelec, ktorý má odovzdaniu dôkazov zabrániť za každú cenu. Hoci žene sa podarí ujsť, Kreinerov nadriadený je mŕtvy a Kreiner sám sa stáva hlavným podozrivým, strieľalo sa totiž z jeho služobnej zbrane... (RTVS)

DAPDO

Tak jako bohužel, ale tohle absolutně nesplnilo moje očekávání. Po pár ukázkách před samotnou premiérou jsem se těšil, tím víc jsem byl nepříjemně překvapený. Už předchozí Svobodův TV film Vysoká hra, rozdělený do dvou částí, mě zklamal a Vražedné stíny jedou na stejný vlně. První díl ještě celkem ušel, ale pokračování se strašně táhlo a celý vyústění bylo nemastný neslaný. Přitom obsazení je víc než dobrý. Vetchýho si pamatuju v roli policajtů vždycky jako přesvědčivýho, tady mi ale místama až moc připadal, že se z jeho postavy vyklube Jirka Luňák z Okresního přeboru, tak velký náznaky jeho postavy jsem tam viděl aspoň já. ()

dyfur

.....tešil som sa -režisér zo starej školy, dobré herecké obsadenie,kriminálka....tešil som sa....ale to je tak všetko z pozitív. Očakávania sa nenaplnili......herci síce hrali dobre ozaj sa snažili,ale ani michelinský kuchár vám z piškótov z Lídla svadobnú tortu neurobí.....scenár hrozná bieda, dialogy tiež, schematické vykreslenie postáv,prekomlikovaný dej, nelogický - niekto pašuje utečencov z  Rumunska a zároveň ide spolustavať rýchlodráhu ....ozaj to stálo za hovno - jedna hviezda len za O.Vetchého a M.Donutila. ()

Slarque

Sice jsem si říkal, že ztrácet čas ještě druhým dílem je nesmysl, ale nakonec jsem to přece jen udělal. Příběh má snad dvacet postav, z toho ani jednu zajímavou. Díky hercům jako je Miroslav Donutil, Martin Finger a pár dalších se to dalo přežít. Ale scénář špatný (třeba řada scén, které tu nemají žádný smysl), režie slabá (ani Ondřeji Vetchému zřejmě nikdo nevysvětlil, co se po něm chce), celkově podprůměr i na poměry kriminálek ČT. ()

Chudobka

Jiřího Svobodu považuji za dobrého režiséra  a na Martina Fingera jsem se těšila skoro tolik jako na Ondřeje Vetchého. Ale to, co jsem viděla, mi téměř vyrazilo dech. Tak špatný herecký výkon jsem u Vetchého nikdy nezaznamenala. Nevěřila jsem vlastním očím a uším, nechápala jsem, co tam předvádí. Finger byl výborný, jeho výkon perfektní, přirozený. Druhý díl už vidět nemusím. ()

Arccos

Když jsem už po prvním díle dal dvě hvězdičky, zpytoval jsem svědomí, jestli jsem se neunáhlil. Druhý díl mé výčitky zcela rozptýlil a celé Vražedné stíny ještě mohou být rády, že jsem z hodnocení naopak jednu hvězdu neubral. Nevím, jestli stejně špatná je už předloha, ale scénář je guláš všemožných námětů a klišé, celé dohromady to vůbec nefunguje a některé momenty hraničí přímo s parodií. Třeba taková scéna zlých kapitalistů v dekadentním táflovaném pokoji za pokuřování doutníků. Nic nezachraňovali ani herci - špatně hráli úplně všichni, včetně (i zde!) vychvalovaného Vetchého. A protože jde o dobré herce, celý problém jde za scénaristou a režiserém.  Já se vám přiznám, že vlastně ani nevím, jaká byla nakonec pointa a jak to dopadlo, protože poslední půlhodinu mi to už bylo zkrátka jedno. EDIT: Já jsem tu jednu hvězdu nakonec fakt ubral! ()

• Premiéru první části sledovalo v průměru 1,68 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek nedělního večera a také celého dne. Premiéru druhé části sledovalo 1,5 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek nedělního večera i celého dne. (rublik05)
  • V čase 24:42 rozbalí Viktor úřední obálku a z vložené bublinkové fólie vyjme samostatnou paměťovou kartu. Při prohlídce fotografií ho vyruší matka a Viktor kartu uklízí do pouzdra, jež se odkudsi objeví na bublinkové fólii. (mikulin)