Keď komédia bola kráľom

• Česko Když komedie byla králem (viac)
USA, 1960, 81 min

Réžia:

Robert Youngson

Buster Keaton (a.z.), Charles Murray (a.z.), Harry 'Snub' Pollard (a.z.), Ruth Hiatt (a.z.), Billy Bevan (a.z.), Alice Day (a.z.), Edgar Dearing (a.z.) (viac)

Nejslavnější americké němé grotesky z doby, kdy komedie byla králem, v jednom střihovém filmu. Ve filmu jsou představeny němé grotesky z let 1915 -1928 s legendami jako například Charlie Chaplin, Laurel a Hardy a mnohými dalšími. (Elrond88)

Kamiiik

Tento dokument je příjemně stráveným časem a přínosem i k jiným kvalitním komikům, než je můj oblíbenec Charlie Chaplin. Éra království grotesky byla plná velkých talentů a vyjádření jejich velikosti by však zasluhovalo větší prostor než pouhých 80 minut, to je jako byste dali do 80 minut De Nira, Pacina, Hoffmana, Hopkinse, Nicholsona a řekli, ať předvedou to nejlepší. Každopádně se režisér Youngson úspěšně snažil o vybarvení toho nejtypičtějšího pro grotesku. Parádní groteska It’s a Gift (1923). ()

dopitak

Mám grotesku, ale u tohohle filmu jsem desetkrát usnul. Druhý dabing s Janem Schánilcem prostě nemá tu šťávu. Líbila se mi scénka (nebo spíš kratší film) se zmrzlinou, ale některé gagy vyložené trapné, jako dokument nemá hodnotu srovnatelnou se seriálem uváděným Milanem Nedělou, jako výběr několika záběrů se musím zeptat, proč zrovna tyhle filmy, postavy, scény? Nespokojenost. ()

Desmi

Už se na to nedá dívat. A to ani v podání těch nejpověřenějších. Přijde mi to jako poslední zoufalý pokus o přiblížení němých grotesek divákovi. Guláš scének nejuznávanějších němých komiků. Zajímalo by mne, kolik lidí v dnešní době dokáže tenhle sestřih dokoukat do konce a pobavit se u něj... Strašná nuda. ()

Bernhardiner

Jako stručný přehled, co se v desátých a dvacátých letech točilo v Americe za grotesky je to dobré, a velmi mě to motivuje ke zhlédnutí grotesek v nesestříhané podobě. Tohle sice žádnou přidanou hodnotu pro diváka nemá, ale zábavné je to dostatečně. Jen ten komentář k tomu nemusel být tak obsáhlý. Sledoval jsem film v originální verzi, tudíž jsem asi něčemu úplně nerozuměl, ale popisovat, co se děje na scéně, mi bylo k ničemu, to můžu vidět sám. Bohatě by stačilo, aby nám byly sděleny pouze základní informace (název, rok vzniku, herci, režisér). 80% ()

mac000

Trojice nejslavnějších Youngstonových  střihových dokumentů Dny vzrušení a smíchu, Když komedie byla králem a Zlatý věk grotesky -  všechny se promítaly v první polovině šedesátých let v čs. kinech. Tyto návštěvy kina s rodiči pro mě jako osmiletého kluka formovaly (aniž jsem si to pochopitelně uvědomoval) moji lásku k filmům  na celý život... ()