Alexin svadobný deň sa jej rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania Petr, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. (Continental film)

rublik05 odpad!

Tajně jsem doufal, že se bude jednat alespoň o průměrnou romantickou komedii, marně. Láska hory přenáší je klasická česká, resp. slovenská novodobá rádoby komedie, která do puntíku splňuje veškeré společné znaky podobných počinů. Jednak je i přes střízlivou stopáž extrémně nudná a nezáživná, příběh je vyloženě stupidní, postavy se chovají přihlouple, žádná není ani trochu sympatická, humor absentuje úplně, romantické prvky absolutně nefungují, atmosféru nepomohlo navodit ani krásné horské prostředí či zimní období. Snímek je zde očividně těžce nadhodnocen, stěží by si dohromady zasloužil ani ne 15%. Ani při troše snahy nenacházím nic, co bych s klidným svědomím mohl ohodnotit kladně. Hrozná kravina, už nikdy víc. 0/10. ()

kajas

Machalův celovečerní debut má oproti jiným romantickým komediím výhodu ve dvou bodech: 1. Neokoukané česko-slovenské obsazení hlavních rolí. 2. Osvěžující nápad (na české poměry) vyprávět příběh o zatoulaném ženichovi z pohledu tří různých postav. Bohužel by si tyto body zasloužily do trojice také kvalitní a zábavný scénář, ne jenom často nelogickou variaci na Pařbu ve Vegas. ()

dakarin

... jen jsem zkusil, jestli se hodnocení náhodou nepletou .... a ... nepletou. Je to takový nepovedený TV film, nic neříkající, ale na obhajobu musím říci, že na to nejspíše ani neměl ambici. A teď se ještě dívám, že Jakub Machala skutečně filmy zatím nedělá, spíš třeba seriály apod. :-(  třeba jednou bude ,,, ()

Dale

Zrejme inšpirované sériou Vo štvorici po opici, ale nedopadlo to najhoršie, vzhľadom na kvality zmieňovanej trilógie. Rozprávanie troch príbehov troch postáv, ktoré prebiehajú v rovnakom čase je fajn nápad, aj to prepojenie funguje, to kvitujem. Trošku horšie to je s príbehom o stratenom ženíchovi a do toho randenie ďalšej dvojice, príliš zaujímavé to nie je, ani vtipné, určite nepomáha ani Landl ako detektív "Clouseau". Z castingu mi tu nesedela Natalia Germani, chcelo by to nejakú príjemnejšiu babu, napr. Svarinskú. V porovnaní s inými CZ-SK "komédiami" poslednej doby, to nie je až také hrozné, ale ani nič, čo by stalo za pochvalu. No natáčalo sa to kúsok od môjho bydliska, takže to pre mňa má špecifickú príchuť. ()

kingik

Česká krasavice Anna Fialová a slovenská krasavice Natalia Germani přizvali mezi sebe šviháka Marka Lamboru. Z jejich spojenectví by jistě byla moc pěkná trojka, ovšem místem jejich radovánek není postel, nýbrž hotel v Tatrách, v němž hoteliér (Richard Stanke) chystá velkou svatbu své dcery. Jenže má to velký háček: po ženichovi se slehla zem, svatební svědkyně uvázla kdesi v pustině a nepřítomnost hlásí i oddávající. Ke všemu po hotelu slídí detektiv (Matej Landl) s notýskem, do něhož si pečlivě zapisuje podstatná vodítka, ubytoval se v něm rovněž David Kraus, který má na svatbě zazpívat, a možná se dostaví i Juraj Kukura. A zoufalá a vdavek chtivá nevěsta v obstarožní svatební róbě pobíhá po hotelu, aby našla svého ženicha, načež její český kamarád Lambora by rád nenápadně pozval na rande slovenskou sexici Germani. A i když se oba znají z předešlého účinkování v pohádce, jejich randění má poněkud komplikované vibrace. Režisér Jakub Machala se prezentuje v oblasti romantické a tak trochu bláznivé komedie poměrně zdatně. Jeho úsilí pokazí postupně upadající vtipnost a film ztratí i na celistvosti a jisté nepředvídatelnosti. Nápad soustředit celý kolotoč dějství do jednoho dne a prostředí (interiéry hotelu) není určitě nikterak nový. To samé platí i o podávání příběhu z úhlu několika postav. Režisér ovšem prokázal, že i tyto dávno zažité a do jisté míry i okoukané postupy lze podat osvěžujícím stylem, a koktejl namíchaný z četných nedorozumění a bláznivých situací docela lahodil. Vše v závěru ale rázem vyschlo. Film vyvrcholí dost banálně, respektive čtyři scenáristé se už na závěr nenamáhali přijít s něčím v žánru neviděným a nepředpokládaným, a počáteční neotřelost v konfrontaci jednotlivých postav vezme se závěrečným nenápaditým defilé také celkem za své. I tak má většina filmu příjemný komediální i přijatelně nenucený romantický ráz, který podporuje vhodná herecká sestava na čele s talentovanou Annou Fialovou, největším tahounem filmu. Horský hotel v zasněžených Tatrách je tak pro diváka dobrou odpočinkovou volbou. 7/10 ()

• Film se natáčel v březnu roku 2021 v hotelu Hubert ve slovenských Vysokých Tatrách (okres Poprad). (Krocka)
  • „Láska hory přenáší je konverzační romantická komedie plná dialogů. Příběh se odehrává v průběhu několika hodin jednoho dne, které divákovi vyprávíme postupně třikrát, a to vždy z úhlu pohledu jiné postavy. Tyto tři dějové linie se prostřednictvím postav postupně propojují a ovlivňují. Vzniká tak velký prostor pro množství nedorozumění a komických situací,“ přiblížil snímek režisér a spoluscenárista Jakub Machala. (SONY_)
  • Patrik (Csongor Kassai) zde v jedné scéně prohlásí, že je jako čert. Naráží tím na jednu ze svých nejslavnějších rolí, a to roli Lucifera v pohádce Čert ví proč (2003). (PetraRuze)